Jump to content
Sign in to follow this  
krystekm

Ponad 500.000 chętnych na domeny .asia

Recommended Posts

"Zakończył się trwający od 20 lutego ważny etap składania wniosków na domeny .asia (Landrush). W sumie na azjatyckie adresy jest 505 000 zgłoszeń.

Na 45 697 nazw domen złożono więcej niż jeden wniosek. Dlatego nazwy te są wystawione na specjalnej aukcji domen .asia. Największym zainteresowaniem cieszyła się domena buy.asia (ponad 400 wniosków). W gronie najpopularniejszych adresów znalazły się także: hot.asia, gold.asia, fun.asia, girl.asia. W początkowej fazie rejestracji (Sunrise), rekordy popularności bił oczywiście adres sex.asia.

 

Pół miliona chętnych na .asia to dużo i mało zarazem. Biorąc pod uwagę zasięg tylko krajów azjatyckich, ponad 4 mld ludzi, wszyscy liczyli na cyfrę przekraczającą milion. Być może stan ten zmieni otwarta rejestracja, podobnie jak miało to miejsce w wypadku domen .eu. Otwarta rejestracja domen .asia rozpocznie się 26 marca br.

 

Pojawienie się domeny .asia i zainteresowanie nią były z pewnością podyktowane sukcesem domeny Unii Europejskiej - .eu (2.8 mln rejestracji). Wielu ekspertów już dawno ogłosiło triumf azjatyckiej domeny. Tym bardziej, że słowo "asia" jest jednym z popularniejszych w Internecie."

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Zakończył się trwający od 20 lutego ważny etap składania wniosków na domeny .asia (Landrush). W sumie na azjatyckie adresy jest 505 000 zgłoszeń.

Na 45 697 nazw domen złożono więcej niż jeden wniosek. Dlatego nazwy te są wystawione na specjalnej aukcji domen .asia. Największym zainteresowaniem cieszyła się domena buy.asia (ponad 400 wniosków). W gronie najpopularniejszych adresów znalazły się także: hot.asia, gold.asia, fun.asia, girl.asia. W początkowej fazie rejestracji (Sunrise), rekordy popularności bił oczywiście adres sex.asia.

 

Pół miliona chętnych na .asia to dużo i mało zarazem. Biorąc pod uwagę zasięg tylko krajów azjatyckich, ponad 4 mld ludzi, wszyscy liczyli na cyfrę przekraczającą milion. Być może stan ten zmieni otwarta rejestracja, podobnie jak miało to miejsce w wypadku domen .eu. Otwarta rejestracja domen .asia rozpocznie się 26 marca br.

 

Pojawienie się domeny .asia i zainteresowanie nią były z pewnością podyktowane sukcesem domeny Unii Europejskiej - .eu (2.8 mln rejestracji). Wielu ekspertów już dawno ogłosiło triumf azjatyckiej domeny. Tym bardziej, że słowo "asia" jest jednym z popularniejszych w Internecie."

a wiadomo cos o cenie, np sex.asia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Została już ogłoszona pełna lista domen .asia, na które w fazie landrush zostało złożonych więcej niż jedno zamówienie:

http://dotasia.asia/info/DotAsia-DomainsWi...-2008-03-13.txt

 

Aukcje na te domeny rozpoczną się w pierwszej połowie kwietnia 2008.

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jaka będzie rejestrowalność od dziś, jak ruszyła faza go live.

Zakładam, że niewielka.. przynajmniej w pierwszych miesiącach. Zobaczymy.

 

* rejestruj.asia

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa ta lista. Czy jakiś polski rejestrator oferuje .asia? Czy dane kontaktowe lub inne muszą być z terenu Azji? Tak by wychodziło z próby rejestracji na Godaddy. W cenniku któregoś rejestratora znalazłem, jednak nie widziałem opcji rejestracji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, Cabona gdzierejestrujecie domeny asia??

 

eurodns.com ale wczoraj to masakra byla ;)

Jak jest dzisiaj nie wiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, Cabona gdzierejestrujecie domeny asia??

Gdzie by to nie było - ja składałem zamówienia w fazie landrash ;) Część domen zarejestrowało się kilka dni temu (nie było na nie więcej chętnych). W przypadku pozostałych domen - czekam na aukcje, które odbędą się w kwietniu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Została już ogłoszona pełna lista domen .asia, na które w fazie landrush zostało złożonych więcej niż jedno zamówienie:

http://dotasia.asia/info/DotAsia-DomainsWi...-2008-03-13.txt

 

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego niektóre domeny, na które złożono przynajmniej jedno zamówienie w fazie landrush, po jej zakończeniu widniały w systemie eurodns jako wolne ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burdel jest straszny z .asia w eurodns.

 

Dear Customer,

 

The .Asia Registry “Go Live” process has just started and domain names are now available on the traditional First-Come-First-Served basis!

 

You can register your .Asia domains for only 10 Euros at EuroDNS/AsiaDNS with the Promocode 7Asia10, until 04/30/08.

 

In contrast to the previous Sunrise and Landrush phases, there won’t be any auctions this time. All applications submitted at AsiaDNS/EuroDNS will be transformed into active registrations within minutes for all names that are still available at the registry.

 

As only a few hundred thousand names have been submitted so far, the opportunity to catch really valuable names is tremendous. Just use our Bulk Search to find out if some of the name you consider valuable are still available.

 

“With over 10 million domains registered in China alone and over 150 million worldwide, the potential for .Asia is only now starting to be realized. There are millions of great .Asia domains still available on a first-come-first-served basis,” says Edmon Chung, CEO of DotAsia (see the article here).

 

Registrants can apply for .Asia domain Names for only 10 Euros from http://www.asiadns.asia or http://vwww.eurodns.com with the Promocode 7Asia10, until the end of April.

 

Thank You

Regards

 

EuroDNS/AsiaDNS

 

to co bylo wczoraj? ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy moge wytoczyć proces... : P

mam email z potwierdzeniem a pozniej nagle domeny po paru minutach znikneły

 

cabona od wczoraj jest First-Come-First-Served ale dziala tak ze

feel.asia, war.asia, save.asia pojawiły sie i zniknęły, a czwarta domena wpadła do pendings... choć nie powinna bo już było po czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlapalem lacznie 4 domeny z ponad 100, ktore jeszcze dzisiaj nad ranem byly pending w moim profilu na eurodns, a teraz mam pusta liste - pienaidze zablokowane do przelewu i zero info ocb ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zlapalem lacznie 4 domeny z ponad 100, ktore jeszcze dzisiaj nad ranem byly pending w moim profilu na eurodns, a teraz mam pusta liste - pienaidze zablokowane do przelewu i zero info ocb ;/

 

Trzeba mieć nadzieję, że te 4 to perełki.

A następne może pojawią się rano jako kinder-niespodzianka ;)

Ja pierwszy raz rejestruję domeny w Eurodns i tak do końca nie wiem, które domeny mam a których nie ?

Przed chwilą zarejestrowałem następnych kilka domen .asia i część wskoczyło do 'Aukcje Klienta' część do 'ZadaniaEuroDns'.

Gdy klikam 'Do wykonania przez / Klient' wszystko znika ...

O co tu chodzi ?

Mam nadzieję, że w ciągu następnej doby opanują sytuację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba mieć nadzieję, że te 4 to perełki.

A następne może pojawią się rano jako kinder-niespodzianka ;)

Ja pierwszy raz rejestruję domeny w Eurodns i tak do końca nie wiem, które domeny mam a których nie ?

Przed chwilą zarejestrowałem następnych kilka domen .asia i część wskoczyło do 'Aukcje Klienta' część do 'ZadaniaEuroDns'.

Gdy klikam 'Do wykonania przez / Klient' wszystko znika ...

O co tu chodzi ?

Mam nadzieję, że w ciągu następnej doby opanują sytuację.

 

Aukcje klienta czy Akcje klienta ?

 

Dawaj jak masz po angielsku tam.

Zadania EuroDNS - to te w których nie musisz nic zatwierdzać

Akcje klienta to takie które musisz dodatkowo potwierdzić (np. cesja).

Jak do godziny nie bedziesz mial domen w MyDomains to znaczy ze dalej czekają w Pendings albo poprostu zniknęły...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kochamcie.asia sentymentalna ;)

a reszty narazie nie zdradze ;)

jedna tez mam czekaja na aukcje, czyli wychodzi na to, ze jesli szukajac domen pojawila sie, np xxxxxx.asia jako wolna i chciales ja zarejestrowac, a w fazie ladrsuh byla na nia kolejka to wskoczyles ze swoja rejestracja do grupy bioracej udzial w aukcji ... dziwne ;/

 

ps. whois na registry asia mi nie dziala ;/

ale burdel lol ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

działa...

jeśli nie widzisz swojej domeny to znaczy ze na eurodns jest w pendings... jesli dłużej niż godzina, dwie

to masz aukcje bankowo...

 

ja mam dwie domeny i na whoisie je widze z moim nazwiskiem i imieniem, etc etc

 

ps.

Krzyśku, no napewno działa : P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze taki PS... Jesli na około 45000 było więcej niż 1 chętny to znaczy że bedzie 45 000 aukcji. Gdyby średnio dziennie robić 100 aukcji to będzie potrzeba 450 dni. Jak dla mnie to chyba ktoś się mocno przeliczył i napisze to raz jeszcze - będą jaja ; ) Bo to chyba nie jest normalne żeby czekać 450 dni (w najgorszym wypadku) na domene. A widać nie spieszy im sie bo aukcje mają ruszyć 7mego kwietnia. Kilka osób w Chinach i nie tylko ustawiło się własnie na całe życie... za nasze pieniądze ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już są jaja ale kto wie czy nie będzie większych.

Wrócę wieczorkiem i zapewne poczytam o kolejnych rewelacjach.

Dlatego w razie czego nie zdradzam jeszcze żadnej swojej asi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×