Skocz do zawartości

Czy jest sens dokupować .com do .pl ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

WrozekA

WrozekA

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Witam

Przykładowo mam domenę (przykład!) spodnie.pl , produkuję, sprzedaję itd. czy warto dokupować spodnie.com jeśli jest do sprzedaży?

Jedyny powód jaki widzę to ochronić się przed konkurencją...która zacznie produkować i sprzedawać to samo. Jak myślicie...

Pozdrawiam

Ekspert

Ekspert
  • Advert

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów

Jeśli planujesz ekspansje zagraniczną to warto zadbać o brand w domenie .com  bo później może być to bardzo kosztowne. Przykładowo brand24 czy livechat :)

WrozekA

WrozekA

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Jeśli planujesz ekspansje zagraniczną to warto zadbać o brand w domenie .com  bo później może być to bardzo kosztowne. Przykładowo brand24 czy livechat :)

ale keyword jest typowo polski.... no chyba, ze nazwa firmy to będzie "spodnie.com" i obcokrajowiec bedzie widział w tym nazwę firmy a nie nazwę produktu... ;-) mogę tylko zdradzić, że prawdziwa nazwa produktu jest we wszystkich językach bardzo podobna, różnica 1...3 liter zależnie od języka :-)

Rerek

Rerek

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

I taką rozkminę z domeną .com robisz dla decyzji kosztującej jakieś 4zł miesięcznie? ;)

To nawet dla własnego spokojnego snu lepiej wziąć tą .com, skoro tak się obawiasz konkurencji i ewentualnego podszywania się pod Twoją markę ;)

szogun

szogun

webenable.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1559 postów

I taką rozkminę z domeną .com robisz dla decyzji kosztującej jakieś 4zł miesięcznie? ;)

To nawet dla własnego spokojnego snu lepiej wziąć tą .com, skoro tak się obawiasz konkurencji i ewentualnego podszywania się pod Twoją markę ;)

To prawda (jeżeli tak jest), choć autor tematu napisał w wątku, że odpowiednik com jest do sprzedaży, a nie do rejestracji. Tak by pewnie tego wątku nie założył.

ProjektStronyInternetowej.pl -  Unikalne strony internetowe o dowolnym stopniu entropii. Sprawdź korzyści i przykładowe prace.
webenable.pl - strony WWW / e-commerce

WrozekA

WrozekA

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

To prawda (jeżeli tak jest), choć autor tematu napisał w wątku, że odpowiednik com jest do sprzedaży, a nie do rejestracji. Tak by pewnie tego wątku nie założył.

zgadza się, .com jest do odkupienia za 2...3 średnie krajowe, natomiast koszt .pl to 5 średnich krajowych. Zwrot "inwestycji" w .com to jakieś kilka miesięcy sprzedaży, więc niewiele i chyba warto spać spokojnie.

Liwiusz

Liwiusz

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów

W przypadku domeny spodnie, oczywiście warto kupić spodnie.com, jeśli jest wolna.

A w przypadku innej domeny - napisz jaka, to się zastanowimy. Wiem, że to przykład, ale tak abstrakcyjnie to zastanawiać się nie ma sensu.

Użytkownik Liwiusz edytował ten post 25 April 2017 - 16:35

WrozekA

WrozekA

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

W przypadku domeny spodnie, oczywiście warto kupić spodnie.com, jeśli jest wolna.

A w przypadku innej domeny - napisz jaka, to się zastanowimy. Wiem, że to przykład, ale tak abstrakcyjnie to zastanawiać się nie ma sensu.

dokładnie nie mogę jeszcze zdradzić jaka to dopóki nie kupię ;-) jest to domena generyczna, jednoznaczna nazwa produktu. OK przekonałeś mnie... ;-) jak tylko kupię .pl dokupuję .com i będzie ładna para.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych