Jump to content
dawidt

Finansowanie/kredytowanie zakupu domeny globalnej - jakie opcje?

Recommended Posts

Mam na oku ciekawą domenę .com (rejestrowaną w GoDaddy, wystawioną na Afternic). Jest to stara domena (~99') o solidnej, popularnej nazwie własnej (pochodna generycznej), idealna dla mojego nowego projektu. Cena wyjściowa była na poziomie ~20k dolarów, udało się w drodze negocjacji zbić cenę do ~7k. Mimo wszystko kwota jest wciąż spora. Czy znacie może jakieś ciekawe sposoby/narzędzia finansowania zakupu domeny? Interesuje mnie kupienie domeny na raty, korzystałem już z podobnego rozwiązania w HugeDomains.com, ale oni udostępniają płatność ratalną tylko dla swoich domen, raczej nie pośredniczą w procesie jako trzecia strona transakcji. W tej chwili nie interesuje mnie tradycyjny kredyt bankowy, bardziej dedykowane rozwiązanie dla domen.

Znacie może jakieś ciekawe opcje? Zabezpieczeniem w tym przypadku byłaby sama domena (jak w HugeDomains, w momencie spłaty całości prawa do domeny są przenoszone na mnie, ale przez cały okres płatności ratalnych mogę z niej korzystać). Czas kredytowania około 24-36 rat. Oczywiście bezpieczeństwo takiej transkacji jest sprawą absolutnie kluczową. Pomysły? Znalazłem jakieś serwisy, które działają we wspomnianym przeze mnie modelu, ale nie potrafię ocenić ich wiarygodności.

 

Edited by dawidt

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Pan_Grzegorz napisał:

Dlaczego nie Aftermarket? Działa to tam bardzo dobrze.

 

Możesz rozwinąć? Aftermarket ma tego typu usługę pośrednictwa w zakupie domeny z poza ich platformy? Będę wdzięczny za link albo szczegóły. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, dawidt napisał:

 

Możesz rozwinąć? Aftermarket ma tego typu usługę pośrednictwa w zakupie domeny z poza ich platformy? Będę wdzięczny za link albo szczegóły. 

Przepraszam, nie doczytałem że domena ma być w innym serwisie, założyłem że sprzedawca może ją przenieść gdziekolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 3.03.2019 o 15:38, Pan_Grzegorz napisał:

Przepraszam, nie doczytałem że domena ma być w innym serwisie, założyłem że sprzedawca może ją przenieść gdziekolwiek.

Nie ma sprawy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może inaczej spróbuję ugryźć temat. Jaka globalna giełda domen daje możliwość sprzedaży w ratach? Chodzi o taki model jak w Aftermarket, może uda mi się przekonać sprzedawcę do przeniesienia domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • Drodzy wydawcy!   Mistrzowski pas najskuteczniejszej kampanii za ubiegły miesiąc otrzymuje IAmNaugty! ? Globalna konwersja w tej ofercie przekroczyła próg 10%, co pozwoliło znokautować poprzedniego mistrza - OneNightFriend.   Informacje o kampanii:   IAmNaughty - jest to portal społecznościowy dla dorosłych, przy odpowiednim targetowaniu zyskuje bardzo wysoką konwersję. Oferta konwertująca za poprawne rejestracje płci męskiej w wieku +21. Lead zaliczany jest po poprawnym założeniu konta w serwisie.   Stawka: CPA - 3,48 - 20,64 PLN CPS - 51,59 - 438,56 PLN   +stawki indywidualne!   Obsługiwane kraje: AU, BE, CA, CH, CL, CN, DK, ES, FI, FR, GB, IE, IT, JP, KR, NO, NZ, PL, SE, SG, US   Link do oferty: KLIK   Zapraszamy do promocji!    
  • Kominki.eu   zapraszam    Kominki.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/kominki.eu/
  • Odnośnie świstka: "Umowa o przeniesienie praw autorskich musi mieć bezwzględnie określony przedmiot umowy - utwór, do którego prawa będą przenoszone" [Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-o-przeniesienie-praw-autorskich]; Także tego... nazwy, który wypociłam, są utworami [wg świstka chociażby].
  • Proszę Potwierdza również to, co ja napisałam, a mianowicie - nazwa NIE musi być zarejestrowana, aby była chroniona (musi jednak spełniać wszystkie przesłanki do bycia utworem). Generyki - nawet te mniej lub bardziej zmodyfikowane - jeśli nie są zastrzeżone jako znak towarowy (pytanie jeszcze jaki to będzie znak, bo są różne, ale przyjmijmy, że jest on słowny) nie są w ogóle chronione... Zgadzam się... o wszystkim ewentualnie zdecyduje sąd. Pisałam, że prawnikiem nie jestem, jednak zajmując się namingiem - chcąc nie chcąc - musiałam się naprawdę mocno wysilić, aby: - nie naruszyć cudzych praw; - nie zdublować nazwy; - a do tego znaleźć wolną domenę*; - i fajnie jeszcze, żeby klientowi to przypasowało... Także myślę, że jednak moje wypociny (lub chociaż ich część) mogą być chronione prawem autorskim... także świstek był potrzebny. *Jako domainarzy sami najlepiej wiecie, jak trudno jest znaleźć wolną i dobrą nazwę. Reasumując: 1. Jeśli nazwa tak bardzo podoba się koleżance autora wątku, to nie pozostaje nic innego, jak domenę przechwycić (co niekoniecznie może się udać; na opcję chyba już za późno). W najgorszym przypadku domenę trzeba będzie oddać. 2. Można też zastanowić się nad inną nazwą... Dobry naming potrafi zdziałać cuda...
  • Ah no to wobec tego zleceniaprzeznet.net były podróbką ale pod tą nazwą też funkcjonował portal, sam z niego korzystałem w 2016 i 2017.
  • Zlecenia.przez.net był tym dużym i został przejęty już w 2014 roku przez Freelancer.pl Mylę się?
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18410
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  domenada
  Joined
×