Jump to content
MariuszPN

Dobra opcja nie jest zła

Recommended Posts

Szukanie domen bez opcji coraz częściej przypomina szukanie grzybów w środku zimy, dlatego w tym temacie chciałbym zapytać:

Czym kierujecie się zakładając opcję na daną domenę? Rozumiem, że najistotniejsza jest sama wartość domeny, ale jakie przyjmujecie kryteria wyboru domen mając taką oto garstkę wiedzy:

- co znajduje się na stronie pod domeną (parking / amatorska strona / dojrzały serwis / domyślna strona rejestratora etc.

- częstotliwość modyfikacji na stronie

- czy domena przekierowywuje na inny adres

- czy na stronie wyświetlane są reklamy

- czy strona ma charakter komercyjny

- kim jest abonent domeny

-jaki registrar

- czy pomocny jest web.archive

- co pokazuje whois (czas zarejestrowania domeny, osoba fizyczna vs. firma, relacja czas utworzenia - czas modyfikacji)

- inne

 

Ile procent założonych opcji przynosi sukces lub jaki odsetek byłby dla Was satysfakcjonujacy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szukanie domen bez opcji coraz częściej przypomina szukanie grzybów w środku zimy...

 

podażajac tą trafną skąd inąd analogią, po co mówić reszcie grzybiarzy gdzie lub jak jeszcze można coś znaleść :blush:

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do Twojej listy mógłbym dodać od siebie:

 

- liczba adresów e-mail na stronie, tzn. jeżeli na stronie mamy na przykład taką wiązankę adresów e-mail:

oddzial.bialystok@xxx.pl

oddzial.warszawa@xxx.pl

marketing@xxx.pl

etc.

 

to jest bankowo pewne, że ktoś się zorientuje, że emaile przestały działać i zapłacą za domenę, dobrze jest też sprawdzić w Google "@xxx.pl" bo niektórzy nie podają na stronie adresów e-mail, ale w serwisach społecznościowych i biznesowych już się upubliczniają, więc też możesz się zorientować, że istnieją konta e-mail w danej domenie.

 

- po hipotetycznej dacie wniesienia opłaty za ostatni okres

created: 2006.05.07 17:45:25

last modified: 2007.05.16

więc z dużym prawdopodobieństwem, ktoś w poprzednim roku zawalił termin płatności o 9 dni (wniosek: mają burdel w papierach, przykładają zbyt małą wagę do www)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja chciałbym poznać, przy aktualnym stanie rzeczy, tzn. liczbie opcji, i poza wyjątkami, jakie jest ekonomiczne uzasadnienie zakładania opcji, tzn. jak jest szacowana cena pozyskania w ten sposób domeny, skoro można kupić domeny spadające, czy nie wychodzi taniej i szybciej.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja chciałbym poznać, przy aktualnym stanie rzeczy, tzn. liczbie opcji, i poza wyjątkami, jakie jest ekonomiczna uzasadnienie zakładania opcji, tzn. jak jest szacowana cena pozyskania w ten sposób domeny, skoro można kupić domeny spadające, czy nie wychodzi taniej i szybciej.

 

Hehehehehe ... skoro opcja jest tylko jedna (mowimy o pierwszej w kolejnosci) a domeniarzy blizej nieokreslona ilosc, to jaki jest sens zakladania opcji? ;-)

 

ps. nie zakladaj zadnej, szkoda kasy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby zilustrować zagadnienie :blush: czy zarejestrowalibyście opcje na takie oto domeny i dlaczego tak ;)

czapki.pl

kret.pl

baca.pl

dykcja.pl

 

@ Misiu bo niektórzy grzybiarze to altruiści :lol: , pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby zilustrować zagadnienie :blush: czy zarejestrowalibyście opcje na takie oto domeny i dlaczego tak ;)

czapki.pl

kret.pl

baca.pl

dykcja.pl

 

@ Misiu bo niektórzy grzybiarze to altruiści :lol: , pozdrawiam

 

Gdyby według przyjętych przeze mnie kryteriów istniała szansa na spadek tych domen, to bez dwóch zdań wziąłbym opcję na:

- czapki (np. http://www.agbo.com.pl/ - takich producentów stricte 'czapkowych' jest kilkunastu)

- baca (bardzo dobra nazwa na zbudowanie identyfikacji serwisu humorystycznego)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby zilustrować zagadnienie :blush: czy zarejestrowalibyście opcje na takie oto domeny i dlaczego tak ;)

czapki.pl

kret.pl

baca.pl

dykcja.pl

 

Wszystkie. Gdybym dostał kreta w swoje ręce to poleciałbym od razu przeszcześliwy do producenta Preparatu "Kret" do przepychania rur kanalizacyjnych :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm, bardziej ciekawiło mnie na co oprócz komercyjnej wartości domeny zwracacie uwagę zakładając opcję (patrz pierwszy post)

@Brewka dzięki za opinię, właśnie o taki kierunek yskusji mi chodziło :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie nie powiem nic odkrywczego, ale zakładanie opcji ma sens w dwóch przypadkach:

 

1. bardzo dokładnie analizujemy daną domenę i oceniamy szansę jej "spadku" w ciągu nadchodzących 3 lat

2. rejestrujemy baaaardzo dużo opcji i liczymy, że kilka domen, które uda nam się złapać zrekompensują koszty poniesione na zakup opcji na pozostałe domeny + oczywiście byłoby super, gdyby pozostał jeszcze zysk :blush:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. rejestrujemy baaaardzo dużo opcji i liczymy, że kilka domen, które uda nam się złapać zrekompensują koszty poniesione na zakup opcji na pozostałe domeny + oczywiście byłoby super, gdyby pozostał jeszcze zysk :blush:

Nie musimy liczyć, bo już policzyliśmy i wychodzi że zysk powstaje :-)

 

Na żadną z wymienionych domen nie założyłbym opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przyjmuję inne kryterium - przy zakładaniu opcji interesują mnie głównie te domeny, które mógłbym wykorzystać na przygotowanie własnych serwisów lub na przekierowanie do nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to policzyłeś?

Zysk z jednej opcji = Średnia cena domeny Premium na aukcji * Średnia skuteczność opcji - Cena jednej opcji

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jak jest z zakladaniem opcji na swoje domeny w celu obnizenia kosztow przedluzenia ???

Jak na razie nikt nie zwraca uwagi na problem (a może już gdzieś to było) zakładania opcji na domeny innych forumowiczów. Zamiast zakładać opcje będziemy przedłużać po aktualnej wtedy cenie. średnio mi sie to podoba. Już mam sporo opcji na swoich domenach. Rozwiązaniem jest zakładanie opcji zaraz po zarejestrowaniu, ale czy o to chodzi? A jak się wcześniej sprzeda domene to szkoda kasy. Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja założyłem opcje na super-wartościowe domeny licząc na cud (przy czym żadna, chyba, nie jest w rękach domeniarza) A nóż się uda. Mam trzy lata życia w nadziei ;). Zakładając je kierowałem się głównie szacowaną subiektywnie wartością, choć sprawdzałem też co jest pod danym adresem oraz zerkałem na "last modified". Mam ochotę nawet napisać tu co to za domeny ale jakoś nikt się swoimi opcjami nie chwali, więc być może jest to mało "profesjonalne" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Średnia skuteczność opcji" > a jaka skuteczność jest dostateczna, czyli wychodzimy na zero, a jaka jest dobra, czyli daje zakładany zysk.

 

Uważam, że opcje zakładane są pod wpływem pędu, i duża ich część to niezbyt rozsądne posunięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam, że opcje zakładane są pod wpływem pędu, i duża ich część to niezbyt rozsądne posunięcie.

 

To podobnie jak z kobietami - żenimy się z nimi bo są ładne ale gdy już jesteśmy razem kilka lat to okazuje się czasem, że to nie było zbyt rozsądne:)

Och Ziuta - ja wiem, że nie ma brzydkich opcji, tylko szczęścia czasem brak ...

... A wszystko to przez ten jeden klik tej nocy złej ... ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

bis.pl to moja opcja, skoro się tak wyzewnętrzniamy ;)

 

Wracając do tematu:

Jak szacujecie szanse na spadek domeny: przesunięcie dat created wzgledem last modified to chyba nie najważnijsze kryterium ...

Może za wcześnie na to pytanie, ale jaki procent opcji kończy się zmianą abonenta ? (czy zrealizowanie 1 na 10 opcji to dużo czy mało)

Edited by MariuszPN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×