Jump to content
swoj-chlop

Nowy pomysł na sprzedaż domeny przez dropped

CZY BYLBYS ZAINTERESOWANY TAKIM ROZWIAZANIEM  

65 members have voted

  1. 1. CZY BYLBYS ZAINTERESOWANY TAKIM ROZWIAZANIEM

    • TAK
      58
    • NIE
      7


Recommended Posts

O co chodzi z tym fenomenem dropped jak to ktoś tu nazwał? :o

wystaw domene na allegro (sredniaka) a potem jak nie osiagnie wiecej jak 100zl zostaw ja dla dropped a sie przekonasz :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak to dokładnie ma działać? Mógłbyś to wyjaśnić jak dla kogoś, kto jest zupełnie zieloni? :( Szukałem na foru i nie mogłem znaleść ;)

Mam wrażenie, że czasami zamiast Ciebie ktoś inny się loguje. Sam wspominałeś, że czytałeś forum kilka razy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napiszę inaczej ;) Mam pisać do dropped, żeby oni ustawili opcje na moją domenę i później jak wygląda proces sprzedaży? Czy można wszystkie domeny tak sprzedawać, czy tylko te lepsze? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to wskaż miejsce gdzie opis mogę jakiś znaleść proszę :(

Może to zbyt oczywiste, ale przejrzyj całe forum/podforum poświęcone Dropped.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dropped.pl:

Ile wynosi prowizja od sprzedazy ? 2.5% ?:(

Czy na liscie jest to jakos zaznaczone ktore domeny sa nasze - czy jest to ukryte i tak naprawde tylko my o tym wiemy ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby sprzedać domenę, można:

 

* Przenieść swoją opcję z Dropped.pl (automatycznie)

* Zarejestrować nową opcję (automatycznie)

* Przenieść opcję od innego rejestratora (za pomocą AuthInfo)

 

Wystarczy wpisać nazwę domeny, i system rozpozna co ma zrobić.

 

Na liście domen usuniętych domeny te nie są w żaden sposób oznaczane. Prowizja wynosi tyle samo, co przy sprzedaży domeny na normalnej aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy domena jest widoczna od razu na liscie do przechwycenia czy dopiero wtedy gdy zacznie wchodzic w postępowanie zwalniające?

Dopiero gdy wejdzie w postępowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na liście domen usuniętych domeny te nie są w żaden sposób oznaczane.

 

Aha, czyli jeśli domena ma opcję, a na liście dropped nie ma kłódki, to znaczy że to tzw. 'user premium'?

Czy może będzie ikonka kłódki? Bo takie domeny chyba mało kto dodaje do przechwycenia, więc na nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb ??? jaka kłódka - raczej gwiazdka jak przy innych opcjach dropped...

Moim zdaniem dobry ruch, że nie wyróżniają się one z tych premiowanych oryginalnie przez dropped.

Ostatnia kwestia: czekam na jakiś bonus na priv np 10 darmowych domen do wystawienia za genialny pomysł :(

EDIT: a mialo byc 32 a nie 42 ;)

Edited by swoj-chlop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem dwie moje opcje z dropped.pl do tej listy.

 

Gdzie mogę zobaczyć moje domeny, które z opcji będą na liście domen do przechwycenia przez innych użytkowników?

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb ??? jaka kłódka - raczej gwiazdka jak przy innych opcjach dropped...

 

Jaka gwiazdka? Biorąc pod uwagę że dropped nie nadzoruje w żaden sposób jakie domeny są wystawiane przez użytkowników, to gwiazdki pojawiałyby się przy każdym badziewiu które komuś wydaje się coś warte tylko dlatego, że to zarejestrował... jak by to wpłynęło na wizerunek serwisu, skoro już teraz wiele domen „premium” jest wątpliwej jakości (uroki automatu do zakładania opcji...)? Przy domenach z opcją nienależącą do dropped jest kłódka. Pytam czy przy tych będzie czy nie (Michau napisał, że nie będą w żaden sposób oznaczane).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaka gwiazdka? Biorąc pod uwagę że dropped nie nadzoruje w żaden sposób jakie domeny są wystawiane przez użytkowników, to gwiazdki pojawiałyby się przy każdym badziewiu które komuś wydaje się coś warte tylko dlatego, że to zarejestrował... jak by to wpłynęło na wizerunek serwisu, skoro już teraz wiele domen ?premium? jest wątpliwej jakości (uroki automatu do zakładania opcji...)? Przy domenach z opcją nienależącą do dropped jest kłódka. Pytam czy przy tych będzie czy nie (Michau napisał, że nie będą w żaden sposób oznaczane).

a ja Ci mowie ze bedzie gwiazdka :( badziewia mozesz wstawiac, ale szkoda 42zł bo nikt nie wezmie. Kłodki to ja tez od razu zaznaczam, zeby pomijało w wyszukiwaniu.

Edited by swoj-chlop

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tu jest lista: http://www.aftermarket.pl/userpremium.php po dodaniu zostaje juz domena.

Ja mam jeszcze pytanie: jak mozna zrezygnowac z domeny w dropped po dodaniu jej do tych aukcji, tak aby nie czekac miesiac az wygasnie?

 

No właśnie tu nie widać. Poza tym to jest link. A nie widzę, by było gdzieś w menu nawigacyjnym.

 

pb ma rację. Jeśli będzie masa domen w PREMIUM, które nie będą sortowane to za jakiś czas będzie ich tyle, że dział PREMIUM straci swój sens. Bo po co przeglądać tysiące domen, z którym może faktycznie 10% będzie RREMIUM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie tu nie widać. Poza tym to jest link. A nie widzę, by było gdzieś w menu nawigacyjnym.

 

pb ma rację. Jeśli będzie masa domen w PREMIUM, które nie będą sortowane to za jakiś czas będzie ich tyle, że dział PREMIUM straci swój sens. Bo po co przeglądać tysiące domen, z którym może faktycznie 10% będzie RREMIUM.

Wątpię, aby ktoś zakładał 10 opcji za 42zł na e-supereuro2012.pl bo jak zobaczy, że nie sprzedaje się, to da sobie siana. Domeny są teraz po złotówce - gwarantuję, że nikt nie będzie płacił tyle za wystawienie - allegro jest tańsze do badziewia - ale cza pokaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na liście domen (póki co) pokaże się gwiazdka. Jeśli okaże się to problemem, to oznaczenie będzie zmienione.

 

Aby nie czekać na wygaśnięcie domeny, wystarczy ją skasować:

http://www.dropped.pl/ndelete.php

 

Opcje pojawią się w menu kiedy wszystko będzie dobrze przetestowane :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na liście domen (póki co) pokaże się gwiazdka. Jeśli okaże się to problemem, to oznaczenie będzie zmienione.

 

Aby nie czekać na wygaśnięcie domeny, wystarczy ją skasować:

http://www.dropped.pl/ndelete.php

 

Opcje pojawią się w menu kiedy wszystko będzie dobrze przetestowane :(

 

Czyli zakładamy opcje na domene, kasujemy domene i wtedy wędruje ona na liste domen do przechwycenia?

Jak długo to trwa? Rozumiem, ze kasowanie jest bezpłatne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×