Jump to content
krystekm

16 kwietnia 2009 roku NASK organizuje konferencję pod roboczym tytułem „FUTURE BUSINESS TRENDS IN DOMAIN INDUSTRY”

Recommended Posts

Mnie nie zaproszono na konferencję ;), ale na jakies balety się piszę. ;)

No proszę ... sponsor sam sie zgłosił ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No proszę ... sponsor sam sie zgłosił ;)

Hehe, od razu sponsor. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam pacierza i takich spotkan co to umacniaja fundamenty srodowiska domeniarzy nie odmawiam..... tak wiec mozesz mnie zapisac na liste ;)

 

No to teraz pójdzie z górki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam pacierza i takich spotkan co to umacniaja fundamenty srodowiska domeniarzy nie odmawiam..... tak wiec mozesz mnie zapisac na liste ;)

Ja co prawda otrzymałem nieoficjalną propozycję przyjazdu na to spotkanie ale nie czuję się godzien takich zaszczytów dlatego postanowiłem skupić się na pracy organicznej ..

Czekam więc na Wasze relacje i na spotkanie w szerszym gronie, np. na kolejnym MD w Krakowie.

Miłej zabawy i wymiany doświadczeń Panie i Panowie !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

W czwartek (16 kwietnia) akurat mam lot z Krakowa do Monachium, ale może mi się uda jakoś skoczyć do tej Warszawy w tą noc... wtedy oczywiście również bym dołączył ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://webhosting.pl/Zmiany.w.rejestrze.PL

 

Wśród najważniejszych kwestii, o których będą mówili przedstawiciele NASK, znajdzie się wdrożenie jeszcze 2009 roku przez NASK w kanale partnerskim rozliczeń typu pre-paid oraz pobieranie opłat za nieudane rejestracje (próba zarejestrowania domeny, która jeszcze nie została zwolniona do rejestracji) oraz opłat od operacji rezerwacji domeny.

 

Ciekawe zmiany się szykują ;) Ciekawe co na to "łapacze" :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://webhosting.pl/Zmiany.w.rejestrze.PL

 

Ciekawe zmiany się szykują ;) Ciekawe co na to "łapacze" :)

 

Wszystko zależy od poziomu opłat za nieudane rejestracje/rezerwacje. Moim zdaniem jednak taka zmiana mniej wpłynie na łapaczy, a bardziej odbije się na użytkownikach tych serwisów - wzrosną opłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://webhosting.pl/Zmiany.w.rejestrze.PLCiekawe zmiany się szykują ;) Ciekawe co na to "łapacze" :)

Ci, których model biznesowy polega na łapaniu wszystkiego co się rusza, pewnie powinni drżeć :P

 

Jak dla mnie, jest to po prostu powrót do poprzedniego modelu (łapanie tylko domen zamówionych), i nie widzę tu większych zmian :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa jest jeszcze kwestia opłat za rezerwację domen.. a może wkrótce w Polsce będzie tak jak w innych krajach i rezerwacja nie będzie dostępna, tylko trzeba będzie od razu rejestrować. Pewnie w przyszłości tak właśnie będzie.

 

I tak cud, że do tej pory nikt nie wykorzystał bezpłatnej rezerwacji domen do rezerwacji wszystkich możliwych kombinacji domen i sprzedawaniu ich potem z odpowiednią marżą :) W ten sposób można byłoby zapewnić sobie monopol w całkiem łatwy sposób. NASKowi pewnie takie działanie by się jednak nie spodobało ;) Zresztą nie tylko NASKowi.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli kolejne przykręcenie śrubki zwykłym użytkownikom, bo przecież nie rejestratorom którzy nie poniosą żadnych strat - bo "kowalski" za wszystko zapłaci. Przecież NASK musi sobie jakoś odbić tę obniżkę cen przedłużeń.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie łapanie domen się już mu nie podoba więc dlatego zaczyna robić schody. W sumie sprawdzanie we whois dostępności i potem "łapanie" to zejdzie jedna komenda więcej i kilka milisekund. Pytanie jeszcze co konkretnie Nask ma na myśli mówiąc o "nieudanej rejestracji/rezerwacji domen".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie, jest to po prostu powrót do poprzedniego modelu (łapanie tylko domen zamówionych), i nie widzę tu większych zmian :)

 

Ciekawa jest jeszcze kwestia opłat za rezerwację domen.. a może wkrótce w Polsce będzie tak jak w innych krajach i rezerwacja nie będzie dostępna, tylko trzeba będzie od razu rejestrować. Pewnie w przyszłości tak właśnie będzie.

 

Gdyby polityka NASK-u doprowadziła do tych dwóch rzeczy:

1) zmuszeniu łapaczy do przechwytywania tylko zamówionych domen

2) usunięcia w przyszłości możliwości rezerwacji domen

 

to ja podpisuję się pod taką polityką obiema rękami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie łapanie domen się już mu nie podoba więc dlatego zaczyna robić schody. W sumie sprawdzanie we whois dostępności i potem "łapanie" to zejdzie jedna komenda więcej i kilka milisekund. Pytanie jeszcze co konkretnie Nask ma na myśli mówiąc o "nieudanej rejestracji/rezerwacji domen".

 

Nowy sposób pobierania opłat od spadów - im lepsza domena tym więcej $ z nieudanych rejestracji/rezerwacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok temu NASK ułatwiał jak mógł życie serwisom łapiącym domeny (m.in. publikacja dokładnej godziny wygasania domeny) a dziś zmienia politykę - znaczy, że się nie sprawdziła. Nihil novi.

Mi nie podoba się jednak sposób przekazywania informacji. Szkoda, że Registrarzy dowiadują się o tak kluczowych dla wielu (większości?) zmianach z serwisu Webhosting.pl. W dobrym tonie byłoby przesłać taką informację/wzmiankę wcześniej.

 

Grzesiek B.

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczególnie nieudane próby rejestracji/rezerwacji domen, które nie są jeszcze dostępne do rejestracji, powodują niepotrzebne obciążenia całego systemu. Obciążenia te generowane są przez kilkanaście podmiotów, a cierpią na tym pozostali Partnerzy.

 

Podobnie niepotrzebna rezerwacja domen ogranicza możliwości zdobycia nazwy domenowej przez faktycznie zainteresowane podmioty. Na prezentacji NASK nie zabraknie też informacji o planowanych na 2009 rok promocjach.

 

Wiosenne porządki? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rok temu NASK ułatwiał jak mógł życie serwisom łapiącym domeny (m.in. publikacja dokładnej godziny wygasania domeny) a dziś zmienia politykę - znaczy, że się nie sprawdziła. Nihil novi.

Mi nie podoba się jednak sposób przekazywania informacji. Szkoda, że Registrarzy dowiadują się o tak kluczowych dla wielu (większości?) zmianach z serwisu Webhosting.pl. W dobrym tonie byłoby przesłać taką informację/wzmiankę wcześniej.

Masz rację, komunikacja od NASK do Partnerów kuleje, zawsze kulała.. NASK cały czas zajmuje wyższą pozycję w stosunku do rejestratorów. Ciekaw jest kiedy to się zmieni i w Polsce zastosowane zostaną modele z Niemiec czy Holandii, gdzie rejestratorzy mają realny wpływ na działanie krajowego rejestru.

 

Ale pewnie jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie nim to się zmieni. Ale kiedyś na pewno się zmieni..

 

Takie nagłe zmiany strategi rejestru na pewno nie służą rynkowi. Bo raz zaszkodzą jednej grupie, innym razem innej. Brak konsultacji z rynkiem a w szczególności z Partnerami, o których to konsultacjach Andrzej Bartosiewicz przecież zapewniał, że będą miały miejsce. A tu znów mamy decyzję bez jakiejkolwiek konsultacji czy nawet informacji dla Partnerów, tylko tak jak piszesz - wpis na Webhosting.pl.

 

Ta kwestia ciągle jeszcze w NASKu jest źle zorganizowana, podobnie jak wysokie ceny przedłużeń .pl :)

 

Ale Grzegorzu - dlaczego nie napiszesz komentarza do wpisu Andrzeja na Webhosting.pl o swoim (jako partnera) niezadowoleniu ze sposobu wprowadzenia zmian jak i samych zmian? di.pl czytają tylko domeniarze a NASK nie uczestniczy już aktywnie w życiu tego forum. Jeśli Partnerzy będą milczeć - nic się nie zmieni w tym temacie. Wiem, że milczą, bo się boją, ale moim zdaniem to do niczego dobrego nie prowadzi.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem, że milczą, bo się boją, ale moim zdaniem to do niczego dobrego nie prowadzi.

 

A czego? Chyba nie tak łatwo "wywalić" partnera?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rok temu NASK ułatwiał jak mógł życie serwisom łapiącym domeny (m.in. publikacja dokładnej godziny wygasania domeny) a dziś zmienia politykę - znaczy, że się nie sprawdziła. Nihil novi.

Aktualna sytuacja jest kuriozalna dla kogoś kto nie ma dostępu do EPP. Domena spada, ktoś ją rezerwuje. Znów spada, rezerwuje ją ktoś inny. Odkąd MapaDomen zaczeła rezerwację wszystkiego co spada (nawet tragicznych gniotów), a dołączył do niej Dropped, NASK musiał jakoś zareagować i to jest jego reakcja.

 

Mi nie podoba się jednak sposób przekazywania informacji. Szkoda, że Registrarzy dowiadują się o tak kluczowych dla wielu (większości?) zmianach z serwisu Webhosting.pl. W dobrym tonie byłoby przesłać taką informację/wzmiankę wcześniej.

Też mi się to nie podoba, zwłaszcza, że nie będę niestety na tej konferencji. Przynajmniej powinien być ogólny e-mail o tym, że coś takiego będzie zmieniane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czego? Chyba nie tak łatwo "wywalić" partnera?

Zdziwiłbyś się..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×