Jump to content
Chris

Dropped.pl - nie polecam!

Recommended Posts

Niestety, z transferami domen w EuroDNS dzieją się dość dziwne rzeczy, czasami transfer trwa o wiele dłużej niż 5 dni, czasami jest odrzucany mimo że AuthInfo jest poprawne, itd. Przepraszam za zaistniały problem.

hm.... nie ma co zwalać na innych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... mam wrażenie że Dropped.pl przechwytuje spadające zarezerwowane domeny, zauważyłem to na kilku przypadkach... miałem domenę zarezerwowaną w stylu i<nazwa_domeny>.com.pl - i jak wygasła to została zarezerwowana u Dropped.pl, co mnie zdziwiło ?? że identyczna domena tylko z końcówką .pl była cały czas wolna, więc wnioskuję że jeśli by ją ktoś manualnie rezerwował zauważyłby dostępność domeny z końcówką .pl i by ją również zarezerwował.

 

Wnioskuję że zrobił to automat !!!

 

Zauważył ktoś podobne przypadki ? O ile taki proceder ma miejsce to jest on legalny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile taki proceder ma miejsce to jest on legalny ?

Dlaczego 'proceder' rezerwacji *wolnych* domen mialby byc nielegalny i czym wspomniana rezerwacja Twoim zdaniem roznila sie od Twojej? Skoro Ci zalezalo na domenie to powinienes byl po prostu przypilnowac terminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego 'proceder' rezerwacji *wolnych* domen mialby byc nielegalny i czym wspomniana rezerwacja Twoim zdaniem roznila sie od Twojej? Skoro Ci zalezalo na domenie to powinienes byl po prostu przypilnowac terminu.

 

Albo po prostu zarejestrować domenę w statusie <domena wygasa po rezerwacji>.

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie mam pretensji, że została zarezerwowana, tylko trochę jestem poirytowany że nawet na etapie, kiedy domena wygasa po rezerwacji zostaje złapana, aby rejestrator później ocenił czy jest wartościowa czy nie ... i dorzucił sobie do portfolio

 

czyli takie praktyki są stosowane nie tylko przez Dropped.pl ?

 

No faktycznie nie ma w tym nic nielegalnego, ale jest to sprytne i trochę perfidne (jak dla mnie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie miałem żadnych takich incydentów z dropped.pl, natomiast kilka razy zdarzyło mi się podczas sprawdzania domeny w nazwa .pl ktoś nagle rezerwował ja... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie mam pretensji, że została zarezerwowana, tylko trochę jestem poirytowany że nawet na etapie, kiedy domena wygasa po rezerwacji zostaje złapana, aby rejestrator później ocenił czy jest wartościowa czy nie ... i dorzucił sobie do portfolio

 

Michał Już kiedyś to tłumaczył. Jeśli domena wygasa po rezerwacji nie ma możliwości jej ponownego zarezerwowania a jedynie jest możliwość rejestracji. Jeśli rejestrację zlecił użytkownik to z tego co pamiętam domena jest rejestrowana na Michała a później przenoszona. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michał Już kiedyś to tłumaczył. Jeśli domena wygasa po rezerwacji nie ma możliwości jej ponownego zarezerwowania a jedynie jest możliwość rejestracji. Jeśli rejestrację zlecił użytkownik to z tego co pamiętam domena jest rejestrowana na Michała a później przenoszona. :rolleyes:

 

no to czad ;) nie znam wszystkich możliwości panelu klienta w dropped.pl .... a jest do tego interfejs czy wysyła się na maila Michałowi domeny do rejestracji ?

 

poza tym w tych kilku przypadkach są dwie takie domeny których na pewno nikt nie chciałby rejestrować poza tym patrząc na status to widzę że są w rezerwacji, bo ile może technicznie trwać wysłanie komendy rejestracji domeny....

Edited by Los_Rozrabiakaneros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od założenia tematu minęło trochę czasu to podsumuje, iż według mnie dropped spisuje się na medal. Najbardziej to cenię sobie kontakt z działem obsługi który nie odpisuje mi na pytania tak allegro (nigdy nic nie łapie z ich maili - wklejają regułki, punkty i zawsze brak konkretnych odpowiedzi). Na allegro na odpowiedz mogę czekać tydzień, w dropped dostaje po max paru godzinach.

Poprzednio utrzymywałem domeny w home.pl jednak ceny kosmiczne, o wszystko trzeba pisać wniosek - nawet jak zapomnę hasła do serwera (parodia:) ) a o kodach AuthInfo nie wspomnę.

Nazwa.pl - nie polecam,

az.pl - tragiczny panel użytkownika (miałem tam tylko dwie domeny i nigdy nie mogłem ich znaleźć),

domeny.pl - już lepiej :lol:

ale to tylko moje opinie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od założenia tematu minęło trochę czasu to podsumuje, iż według mnie dropped spisuje się na medal. Najbardziej to cenię sobie kontakt z działem obsługi który nie odpisuje mi na pytania tak allegro (nigdy nic nie łapie z ich maili - wklejają regułki, punkty i zawsze brak konkretnych odpowiedzi). Na allegro na odpowiedz mogę czekać tydzień, w dropped dostaje po max paru godzinach.

Poprzednio utrzymywałem domeny w home.pl jednak ceny kosmiczne, o wszystko trzeba pisać wniosek - nawet jak zapomnę hasła do serwera (parodia:) ) a o kodach AuthInfo nie wspomnę.

Nazwa.pl - nie polecam,

az.pl - tragiczny panel użytkownika (miałem tam tylko dwie domeny i nigdy nie mogłem ich znaleźć),

domeny.pl - już lepiej :)

ale to tylko moje opinie...

To załóż nowy temat, bo w tym dopisujesz się do ocen krytyków. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem z domeną .net, kupiłem, opłaciłem, zleciłem transfer do dropped podając kod authinfo i czekam już 7 dzień i nic.

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok temu tez miałem podobny problem z transferem domenę globalnej do dropped - zrobiłem wtedy małą awanturę przez mail :D.

Ale ostatnie działa to szybko i sprawne u mnie - domena transferowana 2 dni temu, miałem w ciągu godziny w panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź we WHOIS, czy domena nie jest zablokowana do transferu.

 

Sprawdź we WHOIS, czy przypadkiem kontakt techniczny nie jest ustawiony na poprzedniego rejestratora - jeśli tak, to email z linkiem potwierdzającym poszedł do niego.

 

Sprawdź czy nie masz ukrywania danych we WHOIS - jeśli tak, to nigdy nie dostaniesz linku potwierdzającego transfer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WItam,

 

Domena to pralnia.net, kupiłem ją na Aftermarket.pl, sprzedający odpisał dzisiaj o 2.00 w nocy że dostał maila i potwierdził transfer.

 

Poprzedni transfer został podobno skasowany przez was (niewiem czemu) i dzisiaj według waszej instrukcji o godz. 0.33 rozpocząłem nowy.

 

Więc chyba będzie przetransferowana? we whois nic nie widzę o blokowaniu do transferu, ale może się nie znam?

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transfer tej domeny juz zostal potwierdzony - teraz pozostaje czekac na przetransferowanie(co moze trwac okolo 5dni)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Transfer tej domeny juz zostal potwierdzony - teraz pozostaje czekac na przetransferowanie(co moze trwac okolo 5dni)

 

Pozdrawiam,

Michał

 

 

a czemu poprzedni (ten, który rozpocząłem dnia 1.10.2009) nie został wykonany? czy ten już na pewno będzie sfinalizowany?

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×