Jump to content
Sign in to follow this  
Grzesiek B.

ParkDomen.pl - aukcje przechwyconych domen

Recommended Posts

Witam.

 

Po wczorajszym lakonicznym komunikacie i pojawiających się pytaniach, pozwolę sobie na utworzenie

oddzielnego tematu dotyczącego aukcji w serwisie ParkDomen.pl (proszę Adminów o ew. usunięcie starego tematu).

 

Jak pisałem, od wczoraj na stronie http://parkdomen.pl/auctions uruchomiliśmy aukcje przechwyconych przez nas domen.

 

Kilka szczegółów:

- aukcje domen rozpoczynają się od 30 PLN/netto (w samej aukcji zastosowaliśmy pewne novum polegające na automatycznym przeliczaniu kwoty netto na brutto - wygodne i pomocne).

- w przypadku złożenia oferty w ciągu ostatnich 10 min., aukcja zostaje wydłużona o 10 min.

- są tam póki co domeny dodane do przechwycenia przez nas.

- planujemy uruchomić możliwość dodawania i wyszukiwania domen do przechwycenia - prace trwają.

- domeny w niedługim czasie dodawane będą na aukcje automatycznie. zarejestrowani Użytkownicy otrzymywać będą info o nowych aukcjach 1x dziennie (z opcją wyłączenia powiadomień).

- po rejestracji kod authinfo dostępny jest bez żadnych opłat.

- automatyczne płatności się pojawią (nie chcę teraz dokładnie deklarować kiedy).

 

Ewentualne pytania/wątpliwości/sugestie proszę kierować na adres info@parkdomen.pl oraz w tym temacie (postaram się w miarę na bieżąco odpowiadać).

 

 

Pozdrawiam,

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda tylko, że niczym nie przykuwa uwagi.

Może skutecznością... Ostatnio dodałem do złapane oraz dropped domenę, na której mi zależało.

Niestety NAMEO było szybsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miło, że powstał kolejny konkurencyjny serwis. Gratuluje.

 

Dzięki Saint ;)

 

Szkoda tylko, że niczym nie przykuwa uwagi.

 

Zdaję sobie sprawę, że jako ten "najmłodszy" nie będziemy mieli łatwo, żeby Was w pełni zadowolić i przekonać. :)

Na razie postaramy się przykuć Waszą uwagę dobrymi domenami ;)

 

Może skutecznością... Ostatnio dodałem do złapane oraz dropped domenę, na której mi zależało.

Niestety NAMEO było szybsze.

 

Czemu od razu "niestety". ;) Nie wiem jak dawno to było ale może jest gdzieś na aukcji jak nie, proszę o PM.

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Roczna rejestracja domeny .PL- 100 PLN NETTO

To chyba jakiś żart... nikt chyba nie będzie chętny na rejestrację domeny za taką kwotę.

Edited by go11

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba jakiś żart... nikt chyba nie będzie chętny na rejestrację domeny za taką kwotę.

 

może klienci bYSnesowi? :)

 

***

 

Tak przy okazji, ktoś wie, co to za przechwytywacz jest?

 

Strefa Zmian s.c.

ul. Villardczyków 8/22

02-793 Warszawa

+48.507666607

domeny@zycie.org

 

Czy to ktoś z forum? Też mi złapał właśnie domene, na której mi zależało w Dropped, a nawet nie wiem, gdzie licytowac można (jesli można)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba jakiś żart... nikt chyba nie będzie chętny na rejestrację domeny za taką kwotę.

 

Nie, to nie żart. Cena ta dotyczy w przypadku, gdy chcesz zarejestrować domenę spoza domen wystawionych na licytację lub sprzedaż.

Reasumując, wylicytowana kwota ZAWIERA cenę rejestracji domeny.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
może klienci bYSnesowi? ;)

 

***

 

Tak przy okazji, ktoś wie, co to za przechwytywacz jest?

 

 

 

Czy to ktoś z forum? Też mi złapał właśnie domene, na której mi zależało w Dropped, a nawet nie wiem, gdzie licytowac można (jesli można)

 

Ja zauwazyłem ze wszystkie ktore ta firma łapie (bynajmniej te ktorymi ja byłem zainteresowany) spadały po rezerwacji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To teraz trochę OT:

Skąd mogę mieć pewność, że aukcje nie są sztucznie podbijane?

Wszystkie oferty które złożyłem zostały przebite - a niektóre domeny to naprawdę niezłe :)

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
To teraz trochę OT:

Skąd mogę mieć pewność, że aukcje nie są sztucznie podbijane?

Wszystkie oferty które złożyłem zostały przebite - a niektóre domeny to naprawdę niezłe :)

 

 

Ja wylicytowałem do tej pory dwie domeny i nikt nie podbił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem przyjemnie się licytuje. Przyznam się - a wiem to od centrali - że byłem pierwszą osobą, która wylicytowała pierwszą domenę w ParkDomen - to takie podniecające :)

 

Powiem szczerze, że możliwość zmiany nicka w takich serwisach rodzi przypuszczenia co do sztucznych podbić, ale też jest to wygodą, gdy chcemy zmylić "przeciwnika" - nie ma złotego środka.

 

No cóż - zawsze trzeba patrzeć na "ręce" a taka jest właśnie rola konsumenta i tak jest w całej gospodarce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To teraz trochę OT:

Skąd mogę mieć pewność, że aukcje nie są sztucznie podbijane?

Wszystkie oferty które złożyłem zostały przebite - a niektóre domeny to naprawdę niezłe :)

 

Jeżeli pytasz, czy aukcje są przez nas podbijane to zapewniam, że nie mam mowy o takiej praktyce.

Nie jesteśmy samobójcami i bardzo poważnie traktujemy nasz biznes. Wiem jak trudno zdobyć zaufanie i jak łatwo można je stracić.

 

W przypadku sytuacji, w których wylicytowane domeny nie zostaną opłacone, Użytkownicy tacy będą otrzymywali bana na aukcje

a domeny takie będziemy starać się ponownie wystawiać na licytacje.

 

Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek pytania, wątpliwości co do przebiegu aukcji, chętnie odpowiemy (tu bądź na maila aukcje@parkdomen.pl).

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Całkiem przyjemnie się licytuje. Przyznam się - a wiem to od centrali - że byłem pierwszą osobą, która wylicytowała pierwszą domenę w ParkDomen - to takie podniecające :)

 

Powiem szczerze, że możliwość zmiany nicka w takich serwisach rodzi przypuszczenia co do sztucznych podbić, ale też jest to wygodą, gdy chcemy zmylić "przeciwnika" - nie ma złotego środka.

 

No cóż - zawsze trzeba patrzeć na "ręce" a taka jest właśnie rola konsumenta i tak jest w całej gospodarce.

 

Czyli to ty mnie uprzedziłeś ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis ledwo wystartował, a już się szerzy defetyzm :) więcej optymizmu! Jesli tak będziemy myslec, to generalnie każdy może sobie pogrywac z klientami. W górę serca!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli to ty mnie uprzedziłeś :)

 

ooopssss...., najmocniej przepraszam, nie chciałem

 

A tak poważnie...

ParkDomen ma kilka cech, które mi jak najbardziej odpowiadają: niezłe domeny, styl licytacji podobny do MapyDomen, brak przedłużania licytacji o kolejne 24 godziny i co wygodne - "normalne" faktury VAT.

Jest to i konkurencja ale także alternatywa na rynku domen. Wszelkie takie działania dobrze służą rynkowi domen w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy licytujecie tylko swoje domeny?

Czy można dać do licytacji własne.

Nie znalazłem o tym info. FAQ by się przydało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy licytujecie tylko swoje domeny?

Czy można dać do licytacji własne.

Nie znalazłem o tym info. FAQ by się przydało.

 

Aktualnie na licytacjach wystawione są wyłącznie "nasze" domeny i nie ma możliwości dodawania własnych, ale liczę, że nie będzie to trwało wiecznie :)

 

Co do FAQ, to dziękuje, dopisane do TODO.

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny ten ParkDomen.pl :)

 

Przy okazji jestem za wydzieleniem poddziału dla ParkDomen.pl, tak jak to obecnie ma Dropped.pl i Złapane.pl.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jeszcze pochwal się co kupiłeś? :)

Eee, nic konkretnego ;) Ale ogólnie serwis mi się podoba ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja zauwazyłem ze wszystkie ktore ta firma łapie (bynajmniej te ktorymi ja byłem zainteresowany) spadały po rezerwacji :)

Nie zawsze. ;)

 

OT

Mam prośbę do tej osoby/firmy żeby sobie zrobiła porządek u siebie na Sedo. Czekanie miesiąc na dodanie domeny do panelu jest naprawdę męczące, ja nie lubię mieć burdelu na parkingu i do Ciebie użytkowniku też o to apeluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zawsze. :)

 

OT

Mam prośbę do tej osoby/firmy żeby sobie zrobiła porządek u siebie na Sedo. Czekanie miesiąc na dodanie domeny do panelu jest naprawdę męczące, ja nie lubię mieć burdelu na parkingu i do Ciebie użytkowniku też o to apeluję.

 

Jak to uwaga kierowana do mnie, to podaj proszę szczegóły o co chodzi :-). Najlepiej na PM.

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem się dziś na parkdomen.pl bo zauważyłem, że została tam przechwycona jedna domena, którą miałem na oku.

Przejrzałem serwis i tak szukam i szukam opcji zlecenia przechwycenia i nie mogę znaleźć.

Potem w regulaminie i w pierwszym poście tego tematu wyczytałem, że jeszcze ta funkcja jest niedostępna - zgadza się?

Czy tak na piechotę - tzn. np przez maila - takie zlecenia są przyjmowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrowałem się dziś na parkdomen.pl bo zauważyłem, że została tam przechwycona jedna domena, którą miałem na oku.

Przejrzałem serwis i tak szukam i szukam opcji zlecenia przechwycenia i nie mogę znaleźć.

Potem w regulaminie i w pierwszym poście tego tematu wyczytałem, że jeszcze ta funkcja jest niedostępna - zgadza się?

Czy tak na piechotę - tzn. np przez maila - takie zlecenia są przyjmowane?

 

Witam,

 

aktualnie nie ma takiej opcji (automatycznego dodawania), proszę o cierpliwość :wacko:

 

Napisz ew. na info@parkdomen.pl

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×