Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

@tmi: Nie wiem z jakiego spsobu korzysta scav, ale mój nie ma nic wspólnego z żadnym rejestratorem. Częstotliwości monitorowania wolałbym nie zdradzać.

 

@paps: To prawda, NASK potrafi domeny dużo dłużej trzymać, ale jak je wyrejestrowuje to część z nich nadal przechodzi przez ten 30-dniowy okres postępowania wyjaśniającego - tak bylo wlasnie z lady-pank.com.pl (nie płacili od dwóch lat).

 

@scav: Jaki ten świat mały, prawda? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostęp do coddziennej listy expirujących domen .pl

Możliwość monitorowania domen.

Możliwość przechwytywania domen (to właściwie masz za darmo, jeśli masz dostęp do listy expirujących pl-ek z innych źródeł).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jesli chodzi o wylapywanie, to mozesz okreslic jaka macie skutecznosc, czy np macie wszystkie od konkretnych rejestratorow a od innych nie, czy moze nie jest to zalezne od rejestratora. i ile placi sie za zlapana domene pod warunkiem ze nikt inny jej nie licytuje.

dzieki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, byłem zajęty (jak zwykle :) ) tworzeniem nowych stron internetowych... a na serwis Dropped.pl ktoś przypuścił atak DoS :lol:

 

Jeśli idzie o skuteczność, to jest ona wysoka. W przypadku najlepszych domen wchodza oczywiście w grę także prywatne systemy tego typu, więc czasami łapiemy a czasami nie. W przypadku tych już nieco mniej popularnych łapiemy prawie zawsze. O ile, oczywiście, właściciel nie zdecyduje się jednak przedłużyc domenę.

 

Cena wyjściowa za złapanie domeny to 80 PLN za .pl, 60 PLN za .fun.pl i 30 PLN za .reg.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie o kolejność działań:

1) ... coś pominąłem ?

2) Sprawdzacie czy dana domena weszła w okres wyjaśniania 30 dniowy

3) Osoba będąca abonentem sprawdza, które domeny ją interesują i przekazuje wybrane do monitorowania

4) Po upływie 30 dni monitorujecie, które domeny NASK zwrócił do obiegu ?

sprawdzane jest to bardzo często

 

jak się ma te dokładne sprawdzanie do tego, że NASK nie trzyma się 30-dni, jak długo może to trwać ?

 

i najwazniejsze: ad 3) sprawdzenie domen, których właściciel nie opłacił jest bardzo żmudne, gdyż zapene większość z nich zostanie i tak opłacona, więc praca na marne, jaki % takich domen "nieopłaconych na czas" - wraca do obiegu

 

czy coś pomyliłem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, tak to właśnie działa ;) Z tym że monitorowanie następuje:

a) Przed upływem 30 dni - co jakiś czas.

;) Po upływie 30 dni - bardzo często.

 

To pozwala też złapać domeny, które z jakiegoś powodu zwalniają się szybciej niż po 30 dniach (czasem się to zdarza). Co do domen NASKowych, to nie widziałem jeszcze domeny która zwolniłaby się po czasie dłuższym niż 40 dni. NASK owszem, zwleka z usunięciem domeny nieraz dłużej niż rok, ale domena w tym czasie jest nadal aktywna, a jak już przechodzi wpostępowanie wyjaśniające to nie trwa to dłużej niż zwykle.

 

Z tych domen, które wchodzą w okres sprawdzania "częstego", właściciele przedłużają bardzo niewiele - nie więcej niż 10%. Wynika to z faktu, że jak ktoś nie zapłacił za domenę w ciągu 30 dni, to na ostatnią chwilę też już raczej tego nie zrobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ma ktoś może kontakt ze scavem ??

Chciałbym kupic ten jego program domenader ale cos na PW nie odpowiada.

Gdzie to mozna kupic jeszcze? kiedys chyba na allegro to widzialem

jak ktos cos wie to proszę o info!

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

przeczytałem wątek "dropped", ale mam prośbę, wytłumaczcie mi coś, o co w tym wszystkim chodzi,

bo ja chyba czegoś tutaj nie rozumiem. ma ktoś jakąś atrakcyjną domenę, czy cały serwis.

jakiś czas przed wygaśnięciem ważności domeny trafia ona do serwisów do przejmowania

domen. i co dalej? czy to chodzi o to, że serwisy takie liczą na to, że właściciel domeny

zapomni przedłużyć jej ważność? ale to jest chyba niemożliwe. mam domenę w onet.pl.

już ze 2 miesiące przed wygaśnięciem dostaję spamy przypominające o jej przedłużeniu,

zdażyło się nawet raz, że do mnie zadzwonili z przypomnieniem. więc jeżeli ktoś ma domenę,

na której zarabia, to wydaje mi się zupełnie ___awykonalne___, żeby zapomniał ją przedłużyć.

o co w takim w takim razie tutaj chodzi??

ps) no chyba, że jakiś pracownik chce być złośliwy, zostanie przekupiony itp. i specjalnie zapomni

przedłużyć, ale takich przypadków nie biorę pod uwagę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam domenę w onet.pl.

już ze 2 miesiące przed wygaśnięciem dostaję spamy przypominające o jej przedłużeniu,

zdażyło się nawet raz, że do mnie zadzwonili z przypomnieniem. więc jeżeli ktoś ma domenę,

na której zarabia, to wydaje mi się zupełnie ___awykonalne___, żeby zapomniał ją przedłużyć.

o co w takim w takim razie tutaj chodzi??

 

Zdziwiłbyś się. Jest milion powodów, dla których wygasają domeny. Np. pracownik odpowiedzialny za to już nie pracuje w firmie, więc mail na który przychodzą powiadomienia nie działa - tak się często dzieje w dużych firmach, nawet interia zapomina o przedłużeniu niektórych domen. Ktoś może wyjechać i zapomnieć o domenie, a potem wraca i nagle zdziwienie (miałem kilka takich domen, po które byli właściciele zgłaszali się, dziwiąc się, skąd się u mnie wzięły). Jak ktoś ma dużo domen, to może mu się zapodziać kilka, szczególnie jeśli korzysta z usług wielu rejestratorów. Np. właśnie wygasła jedna z domen apze – ciekawe czy o tym wie. ;-) Czasem ktoś może stwierdzić, że domena, którą kupił, już mu się nie przyda, a dla kogoś innego może ona być atrakcyjna i chętnie ją przejmie. W końcu, właściciel domeny mógł przeprowadzić się do Kambodży, ulec wypadkowi czy wręcz umrzeć... takie życie. Wszystko to składa się na to, że codziennie kilkaset domen .pl przechodzi w stan 'postępowania wyjaśniającego', z czego co najmniej połowa zwalnia się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Np. właśnie wygasła jedna z domen apze – ciekawe czy o tym wie. ;-)

13.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
13.pl?

 

Zgadza się. Jeśli nie planujesz jej przedłużać, to ja chętnie wezmę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to ciekawe, postępowanie trwa a dnsy trzymają hehe.

 

Często tak jest. U niektórych rejestratorów są nawet lepsze akcje, ale może nie będę o tym pisał. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale spory OT się robi ;)

Przedłużę, ale jestem leniem i nie chce mi się poświęcić minuty na zasilenie konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w dropped.pl ostatnia kolumna oznacza datę uwolnienia domeny czy to data przejscia w stan "postępowania" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×