Jump to content
pear

Dropped - kilka pytan

Recommended Posts

Witam! Planuję niedługo kupić kilka domen (w ovh.pl), a także zarejestrować się na dropped.pl i tam szukać dobrych domen w okazyjnych cenach.

 

Mam kilka pytań:

 

1. Czy rejestracja jest całkowicie darmowa?

2. Czy muszę być pełnoletni?

3. Czy muszę mieć NIP i go podać?

4. Jeśli składam opcję na domenę i jestem jedynym zainteresowanym, to płacę najpierw 30zł za opcję, a potem 15zł za rejestrację domeny?

5. Jeśli zamówię opcję na domenę, ale będzie więcej zainteresowanych i domena przejdzie na aukcję, to i tak muszę zapłacić 30zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam! Planuję niedługo kupić kilka domen (w ovh.pl), a także zarejestrować się na dropped.pl i tam szukać dobrych domen w okazyjnych cenach.

 

Mam kilka pytań:

 

1. Czy rejestracja jest całkowicie darmowa?

2. Czy muszę być pełnoletni?

3. Czy muszę mieć NIP i go podać?

4. Jeśli składam opcję na domenę i jestem jedynym zainteresowanym, to płacę najpierw 30zł za opcję, a potem 15zł za rejestrację domeny?

5. Jeśli zamówię opcję na domenę, ale będzie więcej zainteresowanych i domena przejdzie na aukcję, to i tak muszę zapłacić 30zł?

 

1. TAK

2. NIE

3. NIE

4. Jeżeli domena spadnie, wtedy masz pierwszeństwo do jej rejestracji i płacisz cenę (aktualnie 15zł) rejestracji o ile nadal potrzebujesz tą domenę

5. punkt 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ponownie.

Co jeśli np. kupiłbym dzisiaj tą domenę : https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=306327 za np. 30zł?

Płacę 30 zł i domena przechodzi na moje konto w dropped.pl i jest opłacona na następny rok?

 

Jest to aukcja domeny, więc dzisiaj na pewno jej nie kupisz :rolleyes:

Możesz zalicytować w aukcji i jeśli do końca aukcji nikt nie przebije Twojej oferty, wtedy domena przechodzi na Twoje konto.

Czas ważnosci domeny nie zmienia się podczas zmiany abonamenta.

Na podstawie danych z whois można wywnioskować do kiedy opłacona jest domena. W przypadku tej domeny jest jeszcze opłacona na conajmniej rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpinam się pod temat.

Mam kilkanaście domen w dropped jeszcze z czasów Domainmaker. Czy można je jakoś szybko wyłowić z listy kilkuset domen, czy trzeba normalnie przewijać?

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sie podepne:

 

jezeli zostala dla mnie przechwycona domena (nie bylo innych chetnych) i mam te 72 godziny na oplacenie tej domeny, ale tego nie zrobie to czeka mnie kara, wg maila, ktorego otrzymalem. patrac w "pomoc" dropped wnioskuje, ze kara ta wynosi 10 zł, tak ? (dla domeny *.pl)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
i ja sie podepne:

 

jezeli zostala dla mnie przechwycona domena (nie bylo innych chetnych) i mam te 72 godziny na oplacenie tej domeny, ale tego nie zrobie to czeka mnie kara, wg maila, ktorego otrzymalem. patrac w "pomoc" dropped wnioskuje, ze kara ta wynosi 10 zł, tak ? (dla domeny *.pl)

 

pozdrawiam

 

25% ceny (min. 10zł)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat i nieśmiało zapytam:

Czy może gdzieś toczy się prywatna aukcja mojej domeny prk.pl? ;)

Czy może komuś coś wiadomo na ten temat?

 

Dzisiaj zrealizowała mi się opcja oraz została zarejestrowana powyższa domena.

 

Kilka minut później otrzymałem maila:

 

"Nastapila zmiana abonenta domeny prk.pl

(...)

Ponizsze dane nowego abonenta zostaly wpisane do glownego rejestru domeny .pl :

id: mjp_auction

(...)"

 

I nie za bardzo wiem o co chodzi ;) czemu przestałem być abonentem wspomnianej domeny (zapytanie na ticket już poszło, ale pewnie trochę potrwa zanim otrzymam odpowiedź)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podepnę się pod temat i nieśmiało zapytam:

Czy może gdzieś toczy się prywatna aukcja mojej domeny prk.pl? ;)

Czy może komuś coś wiadomo na ten temat?

 

Ta domena nie znajduje się obecnie na aukcji.

 

Dzisiaj zrealizowała mi się opcja oraz została zarejestrowana powyższa domena.

 

Kilka minut później otrzymałem maila:

 

"Nastapila zmiana abonenta domeny prk.pl

(...)

Ponizsze dane nowego abonenta zostaly wpisane do glownego rejestru domeny .pl :

id: mjp_auction

(...)"

 

I nie za bardzo wiem o co chodzi smile.gif czemu przestałem być abonentem wspomnianej domeny (zapytanie na ticket już poszło, ale pewnie trochę potrwa zanim otrzymam odpowiedź)

 

Z moich doświadczeń wynika, że wszystko w normie. Domeny na pewno nie stracisz, w najlepszym razie NASK ją siłą odbierze i Ci odda. ;-)

 

PS. Gratuluję! Mnie nie przyszło do głowy żeby założyć opcję na domenę Polskiego Radia, ale jak widać opcje to totalny hazard bez żadnych reguł. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta domena nie znajduje się obecnie na aukcji.

 

Dzięki za info.

Miałem obawy, że może na liście Dropped domena była błędnie zakwalifikowana (zamiast opcja prywatna to opcja premium)

 

PS. Gratuluję! Mnie nie przyszło do głowy żeby założyć opcję na domenę Polskiego Radia, ale jak widać opcje to totalny hazard bez żadnych reguł. ;-)

 

Było spore prawdopodobieństwo, ponieważ ich serwis stoi również na:

http://www.radio.katowice.pl/

i takiej właśnie domeny używają w adresach e-mail

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podepnę się pod temat i nieśmiało zapytam:

Czy może gdzieś toczy się prywatna aukcja mojej domeny prk.pl? ;)

Czy może komuś coś wiadomo na ten temat?

Nie toczy się - błąd już poprawiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z moich doświadczeń wynika, że wszystko w normie. Domeny na pewno nie stracisz, w najlepszym razie NASK ją siłą odbierze i Ci odda. ;-)

 

 

Takie zmiany wystepuja dosc czesto, mi wczoraj kilkanascie domen zmienilo wlasciciela na auction, i nadal sa w takim stanie. To oznacza, ze teoretycznie jakby zniknely z panelu to juz sie o tym nie dowiem, bo powiadomienia dns.pl o zmianie rejestratora pojda juz na adres dropped a nie moj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie zmiany wystepuja dosc czesto, mi wczoraj kilkanascie domen zmienilo wlasciciela na auction, i nadal sa w takim stanie. To oznacza, ze teoretycznie jakby zniknely z panelu to juz sie o tym nie dowiem, bo powiadomienia dns.pl o zmianie rejestratora pojda juz na adres dropped a nie moj :)

 

Chyba jakiś poważniejszy problem, bo domena miała do 18:00 wrócić do mnie, a już po 20-stej i wciąż żadnych zmian ;)

Chyba trzeba dać Michałowi jeszcze trochę czasu i poczekać, niech ponaprawia błędy w skrypcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jakiś poważniejszy problem, bo domena miała do 18:00 wrócić do mnie, a już po 20-stej i wciąż żadnych zmian :)

Chyba trzeba dać Michałowi jeszcze trochę czasu i poczekać, niech ponaprawia błędy w skrypcie.

 

 

metoda reczna jest prosta, definiujesz drugi kontakt, zmieniasz "Zmien dane" na nowy kontakt, i po sekundzie na stary kontakt. Przychodzi email z dns ze znow jestes wlascicielem a nie "action".

Przy jednej tak mozna zrobic , przy wielu...chyba szkoda czasu. Nie powinno tak sie dziac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie osoby ktore napisaly w sprawie zmiany kontaktu jutro dostana odpowiedz - pojawil sie pewien blad ktory juz zostal naprawiony ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błąd okazał się niestety poważniejszy niż na początku wyglądało. Właśnie trwa zmiana kontaktów domen z powrotem, błąd jest już usunięty więc sytuacja się nie powtórzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
metoda reczna jest prosta, definiujesz drugi kontakt, zmieniasz "Zmien dane" na nowy kontakt, i po sekundzie na stary kontakt. Przychodzi email z dns ze znow jestes wlascicielem a nie "action".

Przy jednej tak mozna zrobic , przy wielu...chyba szkoda czasu. Nie powinno tak sie dziac.

 

Nie pomyślałem o tym. Rzeczywiście działa, dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×