Jump to content
Konrad

I jak tu się nie wku..rzyć

Recommended Posts

Miesiąc temu wytransferowałem swoją domenę z Active24.pl do Dropped.pl (poprzez authinfo). Transfer zakończył się powodzeniem, potwierdziłem i wszystko było ok...

 

Do momentu kiedy wczoraj otrzymałem maila od Active24 z fakturą proforma i prośbą o przedłużenie domeny. Ponieważ nie jest to moja jedyna domena :rolleyes: tylko jedna z wielu, to najnormalniej w świecie zapomniałem, że była transferowana. Mimo wszystko coś mi chodziło po głowie, że nie powinno być jej w Active24, więc zalogowałem się do ich panelu w celu sprawdzenia. Okazało się, że domena jest na liście nielicznych, które u nich pozostały, więc uznałem że coś mi się pomieszało i zrobiłem im przelew. Następnie postanowiłem, że skoro jednak nie przeniosłem domeny do Dropped, to zrobię to teraz. Wysłałem do nich maila z prośbą o authinfo, a tu Pan z obsługi odpowiada mi, że nie ma takiej domeny w ich systemie i że jest w "Michau...." czyli w Dropped. Wchodzę do panelu Dropped a tu domena sobie wisi od miesiąca. Fajnie co? Wiem, że oddadzą mi kasę, ale dlaczego muszę się bujać z majlami i telefonami podczas gdy to ich pomyłka a nie moja?

 

Zastanawiam się teraz ile ze swoich domen opłaciłem 2 razy tylko dlatego, że któryś z rejestratorów ma pierdzielnik w swoim systemie.

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Active24 i DomenyTanio tak właśnie jest. Niejednokrotnie pisałem do nich maila z prośbą o usunięcie domen z panelu, które już wcześniej od nich transferowałem.

 

Ryszard gdzieś już o tym pisał na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem tak nie raz. Do teraz mam w panelu domeny wytransferowane miesiące temu. Mieli to naprawić, ale jak widać nie śpieszą się :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno obiecali poprawić, ale nie jest to naprawione.

 

Domeny wiszą i wiszą i wiszą, a nawet jak po transferze domena zostanie przedłużona u tego drugiego rejestratora to w Active24.pl nie zniknie z panelu (to by było za łatwe) tylko doliczy jej się nawet te 365 dni do terminu. :rolleyes: Można się przez to zgubić we własnym portfolio, głównie przez ten błąd zastanawiam się obecnie nad zmianą rejestratora na bardziej przyjaznego + tanie odnowienia - rozważam dropped i PPD i zabraniem domen z A24.pl

 

Dla mnie to masakra z tym nie znikaniem domen, niestety, pisanie do bok-u co prawda pomaga na te domeny, ale człowiek nie zawsze pamięta. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obiecują, obiecują, i nic z tego nie wynika. Ja mam prosty patent, co jakiś czas wytransferowuję domeny („pojawiają się” ze zrealizowanych opcji) i przy tej okazji proszę o usunięcie tych które poprzednio przeniosłem. Ale trzeba przyznać że to rozwiązanie jest na poziomie rejestratora który obsługuje 100 domen a nie parędziesiąt tysięcy. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×