Jump to content
Sign in to follow this  
StrefaDomeny

.com versus .net

Recommended Posts

Rzadko mamy możliwość porównania wartości .com do .net, bo najlepiej porównanie oprzeć na faktycznych sprzedażach. Kilka dni temu Ron Jackson opublikował w serwisie DNJournal.com sprzedaż dwóch domen:

 

 

 

Best.com

$331 561

 

 

Best.net

$36 840

 

 

 

W tym konkretnym przypadku wartość domeny best.net wyniosła 11% wartości domeny best.com. W innych przypadkach ta wartość mogłaby wyglądać inaczej (na korzyść lub niekorzyść domeny .net), jednak [...]

 

Zobacz artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak nienaukowe podejście do sprawy. Co można powiedzieć na podstawie jednej pojedynczej transakcji? Nic. Jak sie przeanalizuje 1000 transakcji, to już mozna dać wynik (+ odchylenie standardowe).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma to jak nienaukowe podejście do sprawy. Co można powiedzieć na podstawie jednej pojedynczej transakcji? Nic. Jak sie przeanalizuje 1000 transakcji, to już mozna dać wynik (+ odchylenie standardowe).

Nikt Ci naprawdę nie broni zebrać informacji o 1000 transakcji i je zamieścić - chętnie przeczytam taki raport :D

 

Czytelnik chyba widzi, że ma do czynienia z jednym przykładem. Niech użyje głowy i sam wyciągnie wnioski.

 

Cytat z wpisu: "W tym konkretnym przypadku wartość domeny best.net wyniosła 11% wartości domeny best.com.". Tekst dla osób umiejących czytać.

 

Ja zawsze jestem za krytyką, ale taką konstruktywną. Powiedzenie, że fajnie byłoby zrobić badanie, na które trzeba byłoby poświęcić tydzień przed komputerem nie jest konstruktywną krytyką. Zrobienie tego - tak.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Gdzieś to wcześniej widziałem

 

Cytat:

 

.com 100%

.net -75% (penalty)

.tv -75% (penalty)

.biz -85% (penalty)

.eu -85%(penalty)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzieś to wcześniej widziałem [...]

Nie wiem jak Wy, ale ja trzymam się zasady, że dla polskich keywordów zakładając, że .pl jest warta 100 to .com 10-20% tej kwoty, a .net 10-20% wartości .com.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×