Jump to content
Bazyli

Pomoc prawna - Propozycja

Recommended Posts

Witam

 

Jak Bóg da i wszystko potoczy się właściwym torem, od marca - kwietnia,oprócz spraw odszkodowawczych zajmiemy się sprawami "domenowymi".

Po konsultacjach, wpadłem na pomysł aby dla członków naszego stowarzyszenia, ewentualna pomoc prawna - porady, pisma, pisma procesowe, pełnomocnictwa procesowe odbywały się za free, w ramach wykupionego abonamentu ważnego rok...czyli takie "OC pomocy prawnej " od "domeniarstwa".

 

Proszę o sugestię odnośnie ceny takiego abonamentu (moja propozycja - 500 zł na rok dla członków PSDI i 1000 zł dla niezrzeszonych ) jak również o sugestie i nowe pomysły

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Jak Bóg da i wszystko potoczy się właściwym torem, od marca - kwietnia,oprócz spraw odszkodowawczych zajmiemy się sprawami "domenowymi".

Po konsultacjach, wpadłem na pomysł aby dla członków naszego stowarzyszenia, ewentualna pomoc prawna - porady, pisma, pisma procesowe, pełnomocnictwa procesowe odbywały się za free, w ramach wykupionego abonamentu ważnego rok...czyli takie "OC pomocy prawnej " od "domeniarstwa".

 

Proszę o sugestię odnośnie ceny takiego abonamentu (moja propozycja - 500 zł na rok dla członków PSDI i 1000 zł dla niezrzeszonych ) jak również o sugestie i nowe pomysły

:)

 

Inicjatywa jak dla mnie ok, ale kwoty jakie tam podałeś , chyba tylko dla wąskiej grupy członków ( tych z dobrym portfolio i w dodatku dużym ) ; co i tak może się okazać złym posunięciem, ponieważ są to świadomi i dojrzali gracze na tym rynku i wcale nie muszą być tym zainteresowani bo wiedza co i jak i potrafią "sami o siebie zadbać" ;) Jak dla mnie abonament jest za drogi i ja nie skorzystam w takiej cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1000 zł dla niezrzeszonych

 

Wydaje mi się to zbyt drogo w kancelarii adwokackiej kiedyś miałem problem z pewną sprawą za usługę zapłaciłem 100 złotych plus 80 za wypisy aktów prawnych z uzasadnieniem.

 

I to był jedyny raz kiedy potrzebowałem w ciągu 8 lat przy takiej cenie wydał bym 8000 złotych

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku gdy jesteś członkiem stowarzyszenia było by o połowę mniej. Wydaje mi się, że Bazyli w ten sposób chce promować stowarzyszenie. Super pomysł, ale też uważam, że przy mniejszej kwocie było by więcej chętnych. Mogło by to też być wliczone w składkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł jest jak najbardziej trafiony ale abonament powinien być adekwatny do potrzeb danej osoby bo na przykład osoba która wydaje ileś tam na prawników dla niej jest to super cena ale są też takie osoby które mają po prostu dużą wiedzę prawną i z porad korzystają rzadko. Raz dwa razy w roku bo jakieś tam mają wątpliwości. Tak samo logika mi to podpowiada że osoba która ma załóżmy 1000 domen ma większe potrzeby w zakresie prawa. (czyt. takich usług)

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się to zbyt drogo w kancelarii adwokackiej kiedyś miałem problem z pewną sprawą za usługę zapłaciłem 100 złotych plus 80 za wypisy aktów prawnych z uzasadnieniem.

 

I to był jedyny raz kiedy potrzebowałem w ciągu 8 lat przy takiej cenie wydał bym 8000 złotych

 

Czyli na dzień dobry zapłaciłeś 180 zł.

prawie 40% ewentualnego abonamentu....

 

Nie wiem czemu, ale mi wychodzi w 8 lat 4 k nie 8 k

:):);)

 

Oczywiście masz rację. Tyle tylko że moja oferta jest prawie tym samym co oferta AC pojazdu...nie wiesz czy Ci ukradną a mimo to składkę płacisz....

 

 

 

Wszystko ładnie pięknie, na stronie lex.pl też uzyskasz poradę prawną za free, z tą tylko różnicą że już za free nikt nie napisze dla Ciebie pozwu lub odpowiedzi na pozew, nikt nie przygotuje analizy prawnej, nikt nie pójdzie jako Twój pełnomocnik do Sądu na 10 spraw albo więcej ( mniej też ), i nikt nie będzie pilnował aby powierzona sprawa zakończyła się dla Ciebie w sposób zadowalający ( mam na myśli rozstrzygnięcia zgodne z prawem ).

 

Edit:

 

I nikt też w ramach "domenowego" abonamentu nie zajmie się ewentualną "walką" z ubezpieczycielem Twojego samochodu jak coś mu się przydarzy a ubezpieczyciel będzie Cię chciał wyrolować ( wedle mojej wiedzy tak się dzieje w 90% przypadków - od zaniżania wartości przez opóźnienia w spełnieniu świadczenia po odmowy wypłat ).

;)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wnioskuję z Twojego wpisu, to będziesz również reprezentował delikwenta przed Sądem w przypadku takiej konieczności i nie będzie to obarczone dodatkową opłatą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wnioskuję z Twojego wpisu, to będziesz również reprezentował delikwenta przed Sądem w przypadku takiej konieczności i nie będzie to obarczone dodatkową opłatą.

 

 

dobrze rozumiesz...ale tylko w sprawach cywilnych - odszkodowawczych

:)

 

# rzecznikubezpieczonych.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie o cenę jest mniej istotne. Ważniejsza jest jakość świadczonych usług. Czy ta pomoc prawna udzielana byłaby przez specjalistów z dziedziny prawa własności intelektualnej a węziej osoby, które mają w dziedzinie domainingu doświadczenie? Czy dopiero zbierające?

I czy pomoc udzielana byłaby przez Radców Prawnych (albo chociaż aplikantów radcowskich) czy przez prawników (znaczy absolwentów jakiegoś wydziału prawa)? Cena 500 czy nawet 1000 jako abonament roczny i zawierająca taki pakiet usług jest baaardzo niska. Ważniejsze, żeby szła za tym jakość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram inicjatywę ale wolałbym dostosować abonament do typu "domaniera" bo są tacy, którzy mogą mieć co 2 tyg. potrzebę pomocy prawne i tacy co 1 lub nawet wcale w ciągu 12 miesięcy. Zauważ, że składka AC czy OC nie jest równa dla wszystkich :)

Zgadzam się też z przedmówcą w kwestii jakości usług, doświadczenia itp.

 

PS. Przypomina mi to firmę, która wprowadza nowatorską usługe w Polsce - prawnika na abonament http://www.prawnikosobisty.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
PS. Przypomina mi to firmę, która wprowadza nowatorską usługe w Polsce - prawnika na abonament http://www.prawnikosobisty.pl/

bardzo sensowne, niestety bez rozszerzenia o prawo cywilne nie bardzo użyteczne, zwłaszcza w polaczkowie, gdzie bezmózga prokuraturwa oczywiste sprawy karne spycha na barki ofiar jako sprawy cywilne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie o cenę jest mniej istotne. Ważniejsza jest jakość świadczonych usług. Czy ta pomoc prawna udzielana byłaby przez specjalistów z dziedziny prawa własności intelektualnej a węziej osoby, które mają w dziedzinie domainingu doświadczenie? Czy dopiero zbierające?

I czy pomoc udzielana byłaby przez Radców Prawnych (albo chociaż aplikantów radcowskich) czy przez prawników (znaczy absolwentów jakiegoś wydziału prawa)? Cena 500 czy nawet 1000 jako abonament roczny i zawierająca taki pakiet usług jest baaardzo niska. Ważniejsze, żeby szła za tym jakość.

 

 

Reprezentowanie klientów przez adwokatów i radców prawnych w postępowaniu sądowym. Opinie prawne przygotowywane przez wykładowców UAM.

Wyceny itp. przygotowywane przez biegłych.

 

Warunkiem uruchomienia tego przedsięwzięcia jest minimum 100 chętnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako prezes / przedstawiciel PSID popieram inicjatywę. Abonament nie jest wysoki biorąc pod uwagę to, że sprawa cywilna może pochłonąć kilka tysięcy w górę nie mówiąc już o ekspertyzach biegłych sądowych, które są niekiedy bardzo wysokie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako prezes / przedstawiciel PSID popieram inicjatywę. Abonament nie jest wysoki biorąc pod uwagę to, że sprawa cywilna może pochłonąć kilka tysięcy w górę nie mówiąc już o ekspertyzach biegłych sądowych, które są niekiedy bardzo wysokie.

 

Popieram

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to skoro mamy reklamę usług oficjalną na forum to ja pozwolę sobie również zareklamować moje usługi:

 

pomoc prawna wraz z reprezentowaniem przed sądami arbitrażowymi lub powszechnymi w Polsce bez wstępnych opłat. Pobieram success fee. W postępowaniu przed PIIT - dopiero w momencie gdy koszty zostaną zasądzone stronie wygrywającej (mi) od przeciwnika. Przy czym 1/3 oddają drugiej stronie - więc jeszcze na tym zarabia.

 

Porady prawne oczywiście za darmo. Opinie pisemne od 100zł. Do tego konstruowanie umów od 100zł/umowa.

 

 

Odnośnie reprezentowania przed sądami powszechnymi - jestem radcą prawnym więc mam uprawnienia. Do tego doktorantem UJ właśnie w branży IP :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×