Jump to content
Pulsar

Authinfo w Az.pl

Recommended Posts

W jaki sposób przenieść klientowi domeny .pl ze swojego panelu AZ.pl ? Strasznie skomplikowane się to teraz zrobiło, więc pomyślałem, aby wysłać wniosek o authinfo do każej z domen. Czy taka usługa jest u nich płatna ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domain, od kiedy wydanie kodu authinfo w az.pl jest płatne? Zawsze za darmo wydawali kod w przypadku gdy domena była np 2 letnia lub nie kupiona w promocji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domain, od kiedy wydanie kodu authinfo w az.pl jest płatne? Zawsze za darmo wydawali kod w przypadku gdy domena była np 2 letnia lub nie kupiona w promocji.

Mi ostatnio wyszczekali 34zł za authcode dla domeny .net :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domain, od kiedy wydanie kodu authinfo w az.pl jest płatne? Zawsze za darmo wydawali kod w przypadku gdy domena była np 2 letnia lub nie kupiona w promocji.

 

1. Authinfo jest wydawane po przedłużeniu za darmo, a przed przedłużeniem za dopłatą.

2. Nie da się w AZ kupić domeny bez promocji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb z tego co pamiętam to można.

 

Przy zamówieniu zaznaczało się gdzieś "rezygnuję z promocji" czy jakoś tak.. ale nie jestem pewny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb z tego co pamiętam to można.

 

Przy zamówieniu zaznaczało się gdzieś "rezygnuję z promocji" czy jakoś tak.. ale nie jestem pewny.

 

Nigdy nie widziałem takiej opcji, ale wierzę na słowo, że gdzieś, kiedyś coś takiego widziałeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy nie widziałem takiej opcji ...]

 

Pb,

sytuacja z dzisiaj,

ponieważ rejestrowałem:

Z Panelu, podczas rejestracji, można zaznaczyć rezygnację z promocji. Dla tak zarejestrowanej domeny, natychmiast ujawniany jest kod.

Jeśli nie zaznaczymy tej rezygnacji, a domenę kupujemy za cenę niepromocyjną [bo np. taka właśnie nam "wyskakuje"], wówczas kod pojawi się po jakimś czasie, po kilku dniach.

Domen, nie można w Az.pl kupić w promocji, jeśli - o ile pamiętam - dokonało się zakupu bodajże pięciu domen w cenie promocyjnej, w trakcie danego "okresu promocyjnego" ...

Niezależnie od tego co wyżej napisałem, przy kazdej domenie w Panelu klienta, jest opcja "zrób dopłatę". Kod natychmiast jest ujawniany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak po prawdzie kod powinien być bezwarunkowo dostępny, a opcja zrób dopłatę i ew. jej skorzystanie lub nie to powinna być sprawa między działem windykacji a klientem. Bo wydanie kodu authinfo nie może być niczym warunkowane. Nieprawdaż? Ale przecież żyjemy gdzie żyjemy i prawo jest po stronie silniejszego. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak po prawdzie kod powinien być bezwarunkowo dostępny, a opcja zrób dopłatę i ew. jej skorzystanie lub nie to powinna być sprawa między działem windykacji a klientem. Bo wydanie kodu authinfo nie może być niczym warunkowane. Nieprawdaż? Ale przecież żyjemy gdzie żyjemy i prawo jest po stronie silniejszego. :)

 

No tak jest, niestety :) ...

 

Powinien być dostępny bezwarunkowo.

Możemy jednak przyjąć dla niejakiego "usprawiedliwienia", że ten kod jest faktycznie wydawany bezpłatnie, kiedy kupujemy domenę za cenę "niepromocyjną" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to to już się należy jak psu micha. Po prostu promocje nie powinno być konstruowane w sposób, który warunkuje wydanie authinfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×