Jump to content
enzo

Wysyłanie pytania o zgodę na wysłanie oferty.

Recommended Posts

...

Podsumowując dochodzi do sytuacji, w której firmy zamiast robić ze sobą interesy, będą się bawić ze sobą w kotka i myszkę i wymyślać sposoby jak by tutaj powiedzieć o co mi chodzi, nie wypowiadając jawnie tego o czym myślę

...

 

Tak sobie researchuję wasze (forumowiczów) doświadczenie odnośnie wysyłania ofert mailem i trafiłem na ten wątek. @Timon podsumował temat dokładnie tak jak ja go widzę. Absurdem jest nazywanie SPAM-em normalnego kontaktu mailowego jednej firmy z drugą (ew. osoby prywatnej z firmą), jeżeli mail ten jest wysłany tylko do tej firmy i dotyczy branży w której działa. Doszliśmy już do takiej paranoi, że każdego maila "komercyjnego" nazywamy spamem - a przecież SPAM-em jest tylko wysyłka masowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... tak jak ja go widzę.

Już wielokrotnie taki pan z kijaszkiem baseball'owym na ramieniu wyjaśniał na tym forum, że nie ma faktów obiektywnych tylko są fakty prawne.

Nie ma więc znaczenia jak Ty lub ktoś inny to widzi tylko jak postrzegane jest to przez prawo.

Absurdem jest nazywanie SPAM-em normalnego kontaktu mailowego jednej firmy z drugą (ew. osoby prywatnej z firmą), jeżeli mail ten jest wysłany tylko do tej firmy i dotyczy branży w której działa. Doszliśmy już do takiej paranoi, że każdego maila "komercyjnego" nazywamy spamem - a przecież SPAM-em jest tylko wysyłka masowa.

Wczytaj się dokładniej jak spam jest zdefiniowany.

Nie jest tam napisane, że spam to tylko taka wiadomość, która jest rozsyłana do wielu osób jednocześnie lecz wystarczy, że ...

treść...potencjalnie może być skierowana do wielu innych osób
Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
a przecież SPAM-em jest tylko wysyłka masowa.

 

Nie, spamem dla mnie są wszystkie wiadomości komercyjne niezwiązane z moją działalnością, w szczególności oferty wymiany linków i pozycjonowania stron, których przychodzi pełno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, spamem dla mnie są wszystkie wiadomości komercyjne niezwiązane z moją działalnością, w szczególności oferty wymiany linków i pozycjonowania stron, których przychodzi pełno.

nie może być tak, ze mail którego treść nas nie interesuje jest "spamem" a ta która nas zaciekawi już nie jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie może być tak, ze mail którego treść nas nie interesuje jest "spamem" a ta która nas zaciekawi już nie jest.

I tak nie jest.

Jeśli oferta trafi idealnie w zapotrzebowanie jej odbiorcy, jest wtedy tylko mniejsze prawdopodobieństwo narobienia sobie kłopotów.

Co nie zmienia faktu, że wysłana bez wymaganej zgody jest spamem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, ze spam jeszcze jako tako toleruje... Po prostu do niego sie przyzwyczailem, a i filtr w Outlooku jest nawet calkiem sprawny. Aczkolwiek ostatnio zaczely mnie najbardziej denerwowac wlasnie te "zapytania". Co i tak nie zmienia faktu, ze jesli oferta jest do firmy, to nie powinna byc zabroniona. Miesiecznie dostaje pokazna reklamowke smieci i nic z tym zrobic nie moge, bo jako firma, moje dane sa jawne. Podobnie z "ofertami" na telefon (glownie stacjonarny). Za to na maila nie wolno do firmy nic wyslac? Glupota...

 

Jesli oferent nie jest natretem, to nie powinno sie go karac. Za to powinno sie scigac, niezaleznie od sposobu komunikacji, firmy typu Eniro (Panorama Firm), bo pomimo moich uslilnych prozb, grozb itp, nadal mnie lekcewarza i ciagle to barachlo wydzwania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a czy na któregoś z was została nałożona kiedys jakaś kara związana z wysyłaniem oferty droga mailową bez wcześniejszej na to zgody? Tak naprawdę przecież jak ktoś jest później w stanie udowodnić, że to ja zrobiłem a nie ktoś inny... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a czy na któregoś z was została nałożona kiedys jakaś kara związana z wysyłaniem oferty droga mailową bez wcześniejszej na to zgody? Tak naprawdę przecież jak ktoś jest później w stanie udowodnić, że to ja zrobiłem a nie ktoś inny... :)

 

przeczytaj ten wątek

http://www.di.pl/...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×