Jump to content
Sign in to follow this  
Pa4ryk

Domeny IDN .eu - wielka porażka?

Recommended Posts

Witam

 

Już sporo ponad 6 miesięcy jak można rejestrować domeny IDN .eu

 

Po tym czasie co i nich sądzicie? bo ja mam jedno zdanie - wielka porażka i strata pieniędzy :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Już sporo ponad 6 miesięcy jak można rejestrować domeny IDN .eu

 

Po tym czasie co i nich sądzicie? bo ja mam jedno zdanie - wielka porażka i strata pieniędzy :rolleyes:

 

To zależy.. Inwestowanie w same IDNy może i tak, ale jak masz domenę zawierającą polskie znaki, to warto mieć komplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zależy.. Inwestowanie w same IDNy może i tak, ale jak masz domenę zawierającą polskie znaki, to warto mieć komplet.

 

W zestawieniu Sedo z czerwca tego roku była domena pożyczki*eu (IDN) sprzedana za 2065 Euro "do kompletu" z pozyczki.eu właśnie, na pewno by nie osiągnęła takiej ceny, gdyby nabywca nie miał non-IDN :ph34r:

 

A tak to ogólnie IDN-y .eu to chyba tylko taki dodatkowy wynalazek, żeby rejestr zarobił.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W zestawieniu Sedo z czerwca tego roku była domena pożyczki*eu (IDN) sprzedana za 2065 Euro "do kompletu" z pozyczki.eu właśnie, na pewno by nie osiągnęła takiej ceny, gdyby nabywca nie miał non-IDN :ph34r:

 

A tak to ogólnie IDN-y .eu to chyba tylko taki dodatkowy wynalazek, żeby rejestr zarobił.

 

 

kto ma np. plyty.eu pamietnik.eu ?? :ph34r:

 

A tak na poważnie to masz 100% racje z tym dodatkowym zastrzykiem $$ dla rejestru :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
pamietnik.eu

 

Ta jest na Sedo - 3 wejścia w ostatnich 30 dniach, 0 wyświetleń oferty i 0 ofert, więc chyba nie ma wielkich szans, że sprzedasz temu abonentowi skoro sam będzie miał problem z jej sprzedażą. :ph34r:

 

Mała liczba wejść albo nawet brak mocno obniża wartość większości IDN-ów .eu praktycznie do zera, sam mam chyba tylko kilka lub max kilkanaście takich IDN-ów w .eu. IDN-y .pl są o wiele lepsze.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

w ubieglym tygodniu podróże.eu poszla za $1,086 (wg dnjournal.com).

 

Mam tylko 4 idny .eu. 3 na pewno przedluze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z dzisiaj dokupionym mam równo 13 IDN-ów .eu, teraz będę musiał coś dokupić, bo jestem przesądny. :ph34r:

 

w ubieglym tygodniu podróże.eu poszla za $1,086 (wg dnjournal.com).

 

wg. cenydomen.pl obie domeny podróże i pożyczki były chyba sprzedane "po kosztach" zakupu przez poprzednich abonentów. :ph34r:

 

podróże

pożyczki

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy kto się czego spodziewał po tych potworkach. Jeśli inwestycji, to jest tylko nieco lepsza od tych „złotych” trzyliterówek, które ludzie kupowali rok temu po 30 zł. Jeśli ktoś zarejestrował sobie do kompletu, to zrobił dokładnie to, do czego te idny się nadają. :ph34r: Ja czekam aż spadną dwie, które mi pasują do moich n-idnów. A nie mam wątpliwości że wcześniej czy później spadną. Im wcześniej, tym mniejsza strata dla ich posiadaczy. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDNy swoją drogą, nIDN .eu słabo się sprzedają i to jest problem :ph34r: Czy tendencja się odwróci? Czas pokaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×