Skocz do zawartości

Przechwytywanie w Az.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

ksitek

ksitek

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów

Witam serdecznie

Uprzejmie informuję, że w promocji o tytule "40% rabat na Przechwytywanie Domen w AZ.pl!"

pk. 5  o brzmieniu:

"5. Promocja rabat 40% na przechwytywanie domen w AZ.pl, dotyczy Klientów, którzy przechwytują i utrzymują przechwycone domeny w AZ.pl. Transfer jednej z domen poza AZ.pl, oznacza utratę możliwości korzystania z promocyjnej ceny."

został zmieniony na :

"5. Promocja rabat 40% na przechwytywanie domen w AZ.pl, dotyczy Klientów, którzy przechwytują i utrzymują przechwycone domeny w AZ.pl. Promocja nie dotyczy Klientów, którzy w czasie 1 roku po rejestracji domen w okresie od 2011 roku do dziś, wytransferowali zarejestrowane domeny z AZ.pl, w ilości przekraczającej 10% własnego portfolio domen w AZ.pl."

Korzystając z okazji chciałabym  zaprosić Państwa do skorzystania z oferty promocyjnej :

"Przedłużenie Promocja 30 dni przed" wprowadzonych dla statusów s100 i wyższych.

Pozdrawiam

Kamila Sitek

AZ.pl

CzarnyElo

CzarnyElo

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 256 postów

Dobrze byłoby zrobić jeszcze ze 2, 3 potwierdzenia przed dodaniem domen do przechwycenia...

- Dodaj domeny

- Przejdź do kasy

- Zapłać

- Potwierdź

- Czy jesteś pewny?

U konkurencji wpisujemy nazwy domen, klikamy dodaj do przechwycenia i po sprawie, w AZ musimy przejść 3 etapy, a przy każdym z nich przemiela stronę dobrych kilka sekund... Już kilkukrotnie zdarzyło mi się dodać domeny do przechwycenia do pierwszego etapu i z przyzwyczajenia wyłączałem kartę, gdzie trzeba jeszcze kliknąć "Zapłać"... Tak swoją drogą za co mam "płacić" jeśli samo dodanie domen do przechwycenia jest darmowe? Zamiast ułatwiać, przyśpieszać, poprawiać intuicyjność to w AZ zawsze pod górkę...

EDIT:

Zapomniałbym o innej sprawie... Po co te setki maili na potwierdzenie każdej możliwej akcji? Dodaje kilka domen do przechwycenia, a za chwilę mam kilkanaście maili na skrzynce typu raporty realizacji, podziękowania za złożenie zamówienia, zgłoszenie każdej domeny z osobna...

Użytkownik CzarnyElo edytował ten post 20 listopada 2013 - 15:57

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6 992 postów

EDIT:

Zapomniałbym o innej sprawie... Po co te setki maili na potwierdzenie każdej możliwej akcji? Dodaje kilka domen do przechwycenia, a za chwilę mam kilkanaście maili na skrzynce typu raporty realizacji, podziękowania za złożenie zamówienia, zgłoszenie każdej domeny z osobna...

Wchodzisz do panelu (https://www.az.pl/pa...otyfikacje.html) i całe to g....o możesz sobie wyłączyć:

Ale nawet jak całe to g...o ustawisz na NIE, to przyjdą "raporty z realizacji usług" na pewno o:

- zgłoszeniu dodania domeny do przechwycenia

- podziękowaniu za zgłoszenie domeny do przechwycenia

- przechwyceniu domeny

- transferze domeny na twoje konto (z konta łapacza AZ) po przechwyceniu dla ciebie

- opłaceniu domeny po przechwyceniu

- potwierdzeniu udostępnienia faktury w Panelu AZ.pl

- rejestracji przechwyconej domeny na okres w latach

- pobranych kodach auth_info

- transferach domen poza AZ.pl

- operacjach przeniesienia domen do innego panelu

a także zapytania, np. "Wytransferowałeś domenę - powiedz nam dlaczego?" - (hm, bo tak?)

Jedwabiście, nieprawdaż?

Użytkownik umberto edytował ten post 20 listopada 2013 - 21:10

ksitek

ksitek

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów

Witam serdecznie

Jak zawsze dziękujemy za sugestie.

Spróbujemy zmniejszyć ilość wysyłanych powiadomień mailowych.

Oczywiście o zmianach powiadomię Państwa na forum.

Pozdrawiam

Kamila Sitek

mirekm

mirekm

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 510 postów

Miłe zaskoczenie dzisiaj z rana ponieważ przechwytywanie light w az "wygrało" z przechwytywaniem full w premium dla jednej domeny która mnie interesowała. Byłem przekonany, że full w premium ją zgarnie (mam tam trochę punktów do wykorzystania), ale profilaktycznie dałem lighty w am i w az.

Profesjonalne projekty stron www www.behance.net/maciejczyk | Zobacz moje domeny na Premium.pl

mindryl

mindryl

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 592 postów

A ile teraz kosztuje takie przechwycenie? Jak wiadomo w az nie ma co się sugerowac cennikiem, tylko tym co przyjdzie na fakturze.

mirekm

mirekm

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 510 postów

Mnie kosztowało tyle co w cenniku czyli 16,70 zł za przechwycenie i 7,77 zł za rejestrację domeny przechwyconej - wszystkie ceny netto.

EDIT: Powyższą cenę przechwycenia jaką podałem miałem w panelu podczas dodawania domeny do przechwycenia, nie wiem jak to ma się do ceny jaka jest w regulaminie tutaj https://domeny.az.pl...-domen.html#m4p czyli: 

4.3 Cennik (kwoty brutto)

Opłata za przechwycenie „Sekunda Później” - jeden Użytkownik zgodnie z p. 2.19 12,30 zł

W punkcie 2.19 jest mowa o kwocie 20,54 zł brutto czyli to co ja płaciłem (16,70 zł netto). Może ktoś z AZ się wypowie która cena jest obowiązująca i dlaczego nie ta z cennika?

Jeszcze dwa screenshoty dla potomności :)

http://www.evernote....7c81c5b555e9408

http://www.evernote....4db9ee63c30b8ca

Użytkownik mirekm edytował ten post 13 marca 2014 - 11:55

Profesjonalne projekty stron www www.behance.net/maciejczyk | Zobacz moje domeny na Premium.pl

Domain Club

Domain Club

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 257 postów

To oznacza tylko ze nie wytransferowales w ostatnim roku poza AZ zadnej domeny, albo ze w AZ jeszcze tego nie zauwazyly.

Uwazaj bo jak sie dopatrza "nielojalnosci" wobec AZ tzn. transfer domeny poza AZ to doloza ci praktycznie dwukrotnie wyzsze oplaty za przechwycenie, i to moze dzialac wstecz! Pisalem o tym niedawno tutaj.

mirekm

mirekm

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 510 postów

Wytransferowuje z AZ wszystko najszybciej jak tylko mogę. W Twoim wątku piszesz o cenie przechwycenia w wersji full czyli 48,90 zł netto, co w połączeniu z opłatą za rejestrację 7,77 zł netto daje Twoją kwotę 56,67 zł netto. Ja przechwytywałem w wersji " sekunda później" stąd mniejsza kwota.

Wg mnie albo wytransferowałeś za dużo domen albo wykorzystałeś już promocyjną ilość przechwyceń i dostałeś za kolejne przechwycenie już wyższą kwotę - imho jeśli już wykorzystało się pule promocyjnych przechwyceń czy też za dużo się wytransferowało, to powinna być jasna informacja o tym, że teraz kolejne domeny przechwytujemy drożej. Mylące jest też akceptowanie zamówienia przechwytywania domen gdzie opłata za to jest 0 zł - wiem, że to opłata za samo złożenie zamówienia, ale potem jest (dla niekórych) niespodzianka w wysokości 56,67 zł netto. AZ mogłoby też podać ujednolicone kwoty w sensie albo zawsze netto albo zawsze brutto, bo w panelu podczas dodawania domen do przechwytywania jest to netto, w regulaminie brutto itp - stąd może biorą się niektóre niedopowiedzenia.

Domain Club

Domain Club

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 257 postów

Jak wytransferujesz parę domen poza AZ to spodziewaj się rychłej podwyżki kosztów, jak powiedział Putin na ostatniej konferencji prasowej komentując podwyżkę cen gazu dla Ukrainy: "Cofnięcia rabatu" :(

Dotknęło mi to zarówno jak w przypadku zleceń "full" jak i "light" w AZ, pisałem o tym tutaj. W moim przypadku podwyżka była taka:

1. koszt przechwycenia oraz rejestracji domeny .PL wzrósł z 36.67 PLN netto na 56.67 netto

2. dla opcji "light" koszt przechwycenia oraz rejestracji domeny .PL wzrósł z 17.77 PLN netto na 24.47 PLN netto

Niestety w AZ jest tak że koszt przechwycenia nie jest znany z góry: składasz zamówienie za 0,00 PLN a dopiero po przechwyceniu dostajesz fakturę do zapłaty. W moim przypadku było tak że po wytransferowaniu kilku domen AZ "cofnęło" rabat na przechwycenie domen WSTECZ bez żadnego wypowiedzenie czy nawet powiadomienia - nie wiedziałem o tym składając zamówienia. O podwyżce dowiedziałem się po fakcie, kiedy otrzymałem kolejną fakturę za już przechwycone domeny.

Radze wszystkim sprawdzić swoje faktury od AZ - być może ktoś jeszcze nie zauważył że został ukarany przez AZ za transfer wychodzący domen poza AZ. Poniżej cytat z odpowiedzi jaką otrzymałem od BOK AZ.pl:

Witam serdecznie

na wcześniejsze zamówienia mógł obowiązywać rabat 40%. Promocja rabat 40% na przechwytywanie domen w AZ.pl, dotyczy Klientów, którzy przechwytują i utrzymują przechwycone domeny w AZ.pl. Promocja nie dotyczy Klientów, którzy w czasie 1 roku po rejestracji domen w okresie od 2011 roku do dziś, wytransferowali zarejestrowane domeny z AZ.pl, w ilości przekraczającej 10% własnego portfolio domen w AZ.pl.

Domain Club

Domain Club

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 257 postów

Wycofałem wszystkie swoje zlecenia przechwycenia z AZ.pl, może dlatego udało złapali Ci domenę za pol ceny :D Ale to do czasu, Wielki Brat AZ i tak ukarze wszystkich domainerow za brak lojalności i wycofa rabaty na kilka lat wstecz :blink:

Po tym niemiłym incydencie nie rejestruje już ani opcji ani nowych domen w AZ, zachęcam wszystkich do bojkotu AZ pl za nieuczciwe traktowanie klientów.

mirekm

mirekm

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 510 postów

Jak wytransferujesz parę domen poza AZ to spodziewaj się rychłej podwyżki kosztów, jak powiedział Putin na ostatniej konferencji prasowej komentując podwyżkę cen gazu dla Ukrainy: "Cofnięcia rabatu" :(

Dotknęło mi to zarówno jak w przypadku zleceń "full" jak i "light" w AZ, pisałem o tym tutaj. W moim przypadku podwyżka była taka:
1. koszt przechwycenia oraz rejestracji domeny .PL wzrósł z 36.67 PLN netto na 56.67 netto
2. dla opcji "light" koszt przechwycenia oraz rejestracji domeny .PL wzrósł z 17.77 PLN netto na 24.47 PLN netto

Nie wiem w jaki sposób rozumiesz podwyżkę skoro cena nie wzrosła, a była tylko przez pewien okres obniżona promocją zgodnie z jej warunkami. Nie bronię w żaden sposób AZ i nie jestem z nimi związany jakby coś. Podobnie jest (chodzi o rabaty na przechwytywanie) w Premium z tą różnicą, że Premium zawsze wszystko jest czytelne (jeśli chodzi o ceny).

Dla mnie EOT jeśli chodzi o koszta/podwyżki/rabaty w AZ - pisałem tylko o tym, że w moim przypadku (pojedyncza domena) light w AZ wygrał z fullem w Premium. Cenę za przechwycenie i rejestrację w AZ znałem podczas dodawania domeny do przechwycenia i nie była dla mnie zaskoczeniem. KONIEC :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych