Jump to content
Dropped.pl

Program resellerski - zapraszamy!

Recommended Posts

Dzisiaj nastąpiła oficjalna migracja funkcjonalności programu resellerskiego do serwisu Beta:

 

http://beta.aftermarket.pl/

 

Od teraz, każdy może zostać resellerem AfterMarket.pl :) Wystarczy w tym celu wybrać domenę, pod którą ma być założony serwis resellerski, i w menu kliknąć Reseller -> Dołącz do programu.

 

Po założeniu serwisu, reseller może ustalić własne ceny, wybrać jeden z 10 dostępnych szablonów graficznych, ustalić tytuły i tagi META dla swoich stron oraz układ strony głównej. Serwis jest gotowy do użycia ;)

 

Przykłady serwisów resellerskich można zobaczyć pod adresami:

 

http://www.netmaker.com.pl/

http://www.aledomeny.pl/

 

Więcej informacji można przeczytać na naszym blogu:

 

http://blog.dropped.pl/category/program-resellerski/

 

Jako że jest to wersja beta, czekamy na uwagi i sugestie od pierwszych użytkowników. Zostaną one zebrane i będą sukcesywnie wdrażane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie o ceny i vat - u Was na dropped ceny sa bez vatu w sensie od razu brutto, na tych dwoch przykladach widze ze sa juz netto + 23% vat. Jak to rozliczac jak sie ma dzialanosc? Czy faktura od Was ma 0% vat? Cennik hurtowy podaje odnowienie .pl za 47 zł (0%vat), sprzedajac klientowi za 50 zł netto zarabiam 3 zł (minus podatek dochodowy)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwa pytania:

 

1. Czy konieczność bycia płatnikiem VAT w programie resellerskim ma jakieś uzasadnienie prawne? Czy ewentualnie może się ten stan w przyszłości zmienić?

2. Czy użytkownik Aftermarket może zablokować sprzedaż własnych domen w serwisach resellerskich (dwukrotnie wyższa prowizja)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasze faktury wystawiamy resellerom oczywiście bez VAT (formalnie nie jest to "0%", tylko "nie podlega").

 

Konieczność bycia polskim płatnikiem VAT jest stricte organizacyjna, po wyjściu ze stadium beta planujemy to rozszerzyć.

 

Na liście domen wystawionych na sprzedaż można w kolumnie "Reseller" wpisać wyższą cenę, która będzie się wyświetlała w serwisach resellerskich, celem zrekompensowania wyższej prowizji. Czyli domena może mieć dwie różne ceny Kup Teraz, inną w AM i inną u resellerów.

 

Ewentualnie można wpisać tam"-1", co spowoduje że domena zniknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, zapomniałem o jednym ;) Domeny rejestrowane przez klientów resellera wliczają się do cennika hurtowego. Czyli jeśli ktoś sam ma 50 domen, ale jego klienci zarejestrowali 700 domen, to będzie miał odnowienia po 42 zł według cennika "750" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zniknie? A jak jest traktowana domena z domyślnym 0?

Domyślne 0 oznacza "Cena Kup Teraz taka sama jak w AfterMarket".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domyślne 0 oznacza "Cena Kup Teraz taka sama jak w AfterMarket".

 

Dzięki. Tak przy okazji to "-1" brzmi trochę jak kody na Kota Dropped, bo np. co się stanie gdy wpiszę -100? Czy jest to gdzieś napisane na blogu / w helpie oprócz kilku postów powyżej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mi przy próbie dołączenia do programu wyskakuje: "Reseller powinien być płatnikiem VAT zamieszkałym na terenie Unii Europejskiej.",

którym zresztą jestem jak i mieszkańcem UE;)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki. Tak przy okazji to "-1" brzmi trochę jak kody na Kota Dropped

Wiem - dlatego jest to na razie wersja beta... Będzie to oczywiście poprawione.

 

Zaraz dopiszę na blogu.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mi przy próbie dołączenia do programu wyskakuje: "Reseller powinien być płatnikiem VAT zamieszkałym na terenie Unii Europejskiej.",

którym zresztą jestem jak i mieszkańcem UE;)?

To wynika, o ile się nie mylę, z ustawień generowania Twoich faktur, o których kiedyś rozmawialiśmy... Zmieniłem je, spróbuj teraz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To wynika, o ile się nie mylę, z ustawień generowania Twoich faktur, o których kiedyś rozmawialiśmy... Zmieniłem je, spróbuj teraz?

 

Jest OK, dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mi przy próbie dołączenia do programu wyskakuje: "Reseller powinien być płatnikiem VAT zamieszkałym na terenie Unii Europejskiej.",

którym zresztą jestem jak i mieszkańcem UE;)?

Mam ten sam problem. Profil firmowy ustawiłem jako domyślny niedawno, więc może to jest przyczyna. Co powinienem zrobić aby system mnie rozpoznał jako płatnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W panelu mam zaznaczonego ticka tylko przy domenach a w górnym menu w dalszym ciągu wyświetla ofertę "serwery".

Czy tak powinno być ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W panelu mam zaznaczonego ticka tylko przy domenach a w górnym menu w dalszym ciągu wyświetla ofertę "serwery".

Czy tak powinno być ?

Ticków przy domenach i serwerach nie da się w tym momencie w ogóle odznaczyć. W jaki sposób udało Ci się odznaczyć serwery?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam ten sam problem. Profil firmowy ustawiłem jako domyślny niedawno, więc może to jest przyczyna. Co powinienem zrobić aby system mnie rozpoznał jako płatnika?

Wyślij mi swój adres email na PM - zajrzę na konto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, już rozumiem.

 

W tej chwili nie da się oferować samych domen bez hostingu, ale taka opcja będzie oczywiście dodana. W tej chwili można wyłączyć "ubezpieczenia", pracujemy teraz nad możliwością wyłączenia serwerów i giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomyślcie może nad modułem rejestracji domen pod WHMCSa. Wiele firm hostingowych korzysta z tego systemu i HRD. Całkiem sporą grupę moglibyście przygarnąć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddelegowalbym pare domen do programu reselerskiego, ale jak szukam "kredyty", to pokazuje sie jako jedyna propozycja "ikredyty.pl", natomiast ani sladu po "kredyty.tel", "kredyty.co"

 

Wyszukiwarka powinna znajdywac dokladne "matche" w domenach wszystkich koncowek z gieldy i DODATKOWO dawac niedokladne trafienia na koncowce .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomyślcie może nad modułem rejestracji domen pod WHMCSa. Wiele firm hostingowych korzysta z tego systemu i HRD. Całkiem sporą grupę moglibyście przygarnąć :)

Myślimy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oddelegowalbym pare domen do programu reselerskiego, ale jak szukam "kredyty", to pokazuje sie jako jedyna propozycja "ikredyty.pl", natomiast ani sladu po "kredyty.tel", "kredyty.co"

 

Wyszukiwarka powinna znajdywac dokladne "matche" w domenach wszystkich koncowek z gieldy i DODATKOWO dawac niedokladne trafienia na koncowce .pl

Hmmm, u mnie to działa. Wpisałem "kredyty" i widzę:

 

kredyty.warszawa.pl Na giełdzie 2900.00 PLN

autokredyty.pl Na giełdzie 3700.00 PLN

kredytnadowód.pl Na giełdzie 6700.00 PLN

atrakcyjnekredyty.pl Na giełdzie 500.00 PLN

kredytexpert.pl Na giełdzie 5900.00 PLN

... i 200 innych. Jak to dokładnie wpisujesz po swojej stronie?

 

W tej chwili w serwisach resellerskich dostępne są tylko domeny .pl, .eu i globalne, i tylko te są widoczne w wynikach wyszukiwania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm, u mnie to działa. Wpisałem "kredyty" i widzę:

 

kredyty.warszawa.pl Na giełdzie 2900.00 PLN

autokredyty.pl Na giełdzie 3700.00 PLN

kredytnadowód.pl Na giełdzie 6700.00 PLN

atrakcyjnekredyty.pl Na giełdzie 500.00 PLN

kredytexpert.pl Na giełdzie 5900.00 PLN

... i 200 innych. Jak to dokładnie wpisujesz po swojej stronie?

 

W tej chwili w serwisach resellerskich dostępne są tylko domeny .pl, .eu i globalne, i tylko te są widoczne w wynikach wyszukiwania.

 

Moze sprecyzuje:

 

Szukam "kredyty". Dostaje wynik:

 

Selected domains

kredyty.pl Registriert

kredyty.com.pl Registriert

kredyty.eu Registriert

kredyty.com Registriert

Suggested domains

ikredyty.pl On marketplace Ask for a price

Domains from marketplace

i tu jakies 100-200 wieloczlonowych domen .pl

 

Domeny kredyty.co i kredyty.tel, ktore sa na gieldzie nie pokazuja sie WOGOLE, a powinno byc tak, ze wszystkie dokladne matche z innych koncowek, ktore sa na gieldzie, pokazuja sie w "Suggested domains", nieprawdaz? Jak inaczej chcesz jes sprzedawac, skoro klient nie ma ZADNEJ mozliwosci ich znalezc?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny kredyty.co i kredyty.tel, ktore sa na gieldzie nie pokazuja sie WOGOLE, a powinno byc tak, ze wszystkie dokladne matche z innych koncowek, ktore sa na gieldzie, pokazuja sie w "Suggested domains", nieprawdaz? Jak inaczej chcesz jes sprzedawac, skoro klient nie ma ZADNEJ mozliwosci ich znalezc?

Już rozumiem o co chodzi.

 

W tej chwili, tak jak napisałem, stawiamy na maksymalną prostotę serwisów resellerskich dla klienta. Dlatego nie oferujemy rejestracji ani kupna "egzotycznych" końcówek domen - tylko .pl, .eu i globalne. Z czasem lista ta będzie się rozszerzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już rozumiem o co chodzi.

 

W tej chwili, tak jak napisałem, stawiamy na maksymalną prostotę serwisów resellerskich dla klienta. Dlatego nie oferujemy rejestracji ani kupna "egzotycznych" końcówek domen - tylko .pl, .eu i globalne. Z czasem lista ta będzie się rozszerzać.

 

Daj znac, jak to juz bedzie dzialalo, to moze wespre Cie domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×