Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?  

104 members have voted

  1. 1. Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

    • TAK, to super pomysł!
      45
    • NIE, nie chcę cen minimalnych w aukcjach
      28
    • Jest mi to obojętne
      31


Recommended Posts

Proste pytanie, prosta odpowiedź.

 

AM wprowadził ostatnio możliwość podania ceny minimalnej w aukcji.

 

Czy jesteś zadowolony z wprowadzenia cen minimalnych na Aftermarket.pl?

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nie chcecie to nie wystawiajcie aukcji z ceną minimalną i nie bierzcie w nich udziału.

 

Ty, Danielu, masz spokój, bo większość wystawionych przez Ciebie domen, nawet na LM, osiąga nieraz zawrotne kwoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIE dla minimalnych !

podobnie jak kolega DD uważam, że cena minimalna to nietrafiony pomysł

 

p.s. można pisać w tym wątku jak drugi podobny również się rozwija ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
p.s. można pisać w tym wątku jak drugi podobny również się rozwija ?

Myślę, że to właśnie ten jest właściwy ;) Nie ma co w tamtym głównym śmiecić cenami minimalnymi ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz oddania głosu w anonimowej sondzie, zachęcam też do oddania głosu jawnego w wątku ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdą jest, że czasami domeny sprzedają się za ceny o wiele niższe niż można było się spodziewać, jednak uważam to za pewnego rodzaju "świadome ryzyko", które podejmuje sprzedawca wystawiając domenę na aukcji. Moje obawy rodzi natomiast to, jakie zastosowanie znajdą ceny minimalne. Nie jest tajemnicą, że wiele osób wystawiających domeny z takim ograniczeniem na Allegro chce sprawdzić jak wycenia je rynek i od tej kwoty wystawiać właściwą aukcję - pozbawioną ceny minimalnej. Kolejny przykład złego wykorzystania tej opcji to robienie sztucznego zamieszania wokół TOP'owej domeny (cena minimalna na poziomie siedmiu iksów), tylko po to, aby zwrócić na nią uwagę potencjalnych zainteresowanych. Ale kto wie - może na AM będzie inaczej.

 

 

Pozdrawiam

Edited by Cortez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jednej strony cena minimalna może spowodować wiele niesfinalizowanych aukcji (vide Allegro), z drugiej jednak strony chroni sprzedającego, który sądzi, że domena jest warta więcej a akurat w danym czasie (trwania aukcji) potencjalny kupiec nie mógł się "wykazać" (czyt. złożyć odpowiednio wysokie oferty, bo akurat nie wiedział o aukcji itp.). Jestem ZA wprowadzeniem cen minimalnych, zdając sobie sprawę z efektów ubocznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena minimalna niby chroni sprzedawcę, ale z drugiej strony nikt nie handluje na giełdzie domen byle czym tylko domenami, fakt że czasami są to mega ;) , ale bądźmy profesjonalistami ;) , jeśli ktoś boi się że sprzeda poniżej tego ile by chciał to niech nie wystawia na aukcję.

 

Jestem na NIE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie rozumiałem ceny minimalnej, bo od tego jest cena startowa - można ją dowolnie ustalić. Nie musi to być 10 PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy nie rozumiałem ceny minimalnej, bo od tego jest cena startowa - można ją dowolnie ustalić. Nie musi to być 10 PLN.

 

DD

 

W przypadku ceny minimalnej dopuszczasz walkę o domenę, która może zakończyć się przekroczeniem ceny minimalnej, skutkując wiążącą ofertą. W przypadku ceny startowej z góry narzucasz licytującym wyłożenie określonej kwoty "na stół", przez co możesz zniechęcić licytujących (często jest tak, że licytujący boi się od razu zaoferować wysoką kwotę, czekając na reakcje konkurenta). Różnica jest więc ZASADNICZA.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku ceny minimalnej dopuszczasz walkę o domenę, która może zakończyć się przekroczeniem ceny minimalnej, skutkując wiążącą ofertą. W przypadku ceny startowej z góry narzucasz licytującym wyłożenie określonej kwoty "na stół", przez co możesz zniechęcić licytujących (często jest tak, że licytujący boi się od razu zaoferować wysoką kwotę, czekając na reakcje konkurenta). Różnica jest więc ZASADNICZA.

Jak już powiedziałem - osobiście nie zamierzam brać udziału w takich aukcjach. Tak więc jeden potencjalny oferent z głowy ;) A śmieć podejrzewać, że będzie więcej osób "olewających" aukcje z ceną minimalną.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak już powiedziałem - osobiście nie zamierzam brać udziału w takich aukcjach. Tak więc jeden potencjalny oferent z głowy ;) A śmieć podejrzewać, że będzie więcej osób "olewających" aukcje z ceną minimalną.

 

DD

 

Wolny rynek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za uwagi dotyczące cen minimalnych w aukcjach.

 

Przede wszystkim chciałbym przypomnieć, iż ceny minimalne od dawna funkcjonują na innych giełdach domen (np. na Sedo). Nasza funkcjonalność jest także podobna - cena minimalna nie jest całkowicie ukryta (jak na Allegro), ale jest podany jej rząd wielkości, tak aby kupujący wiedzieli czego się spodziewać i nie licytowali w ciemno. Ponadto, użycie tej funkcji przez sprzedającego jest dodatkowo płatne, tak aby nie była ona nadużywana.

 

Cena minimalna w aukcjach jest dodatkowym mechanizmem, który daje sprzedającym większe pole manewru przy wystawianiu aukcji. Sprzedający nie musi wcale z niego skorzystać, a kupujący wcale nie muszą licytować w takich aukcjach (i sprzedający też muszą wziąć to pod uwagę). Sprzedawca może zdecydować, czy wystawiać aukcję od wysokiej ceny i nie otrzymać żadnych ofert, czy też od niskiej ceny ale z ceną minimalną, i być może otrzymać oferty (a być może wcale nie, jeśli cena minimalna zniechęci kupujących).

 

Dzisiaj także wprowadzimy zmianę, polegającą na lepszym oznaczeniu aukcji z ceną minimalną na listach ofert.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję wszystkim za uwagi dotyczące cen minimalnych w aukcjach.

 

Przede wszystkim chciałbym przypomnieć, iż ceny minimalne od dawna funkcjonują na innych giełdach domen (np. na Sedo). Nasza funkcjonalność jest także podobna - cena minimalna nie jest całkowicie ukryta (jak na Allegro), ale jest podany jej rząd wielkości, tak aby kupujący wiedzieli czego się spodziewać i nie licytowali w ciemno. Ponadto, użycie tej funkcji przez sprzedającego jest dodatkowo płatne, tak aby nie była ona nadużywana.

 

Cena minimalna w aukcjach jest dodatkowym mechanizmem, który daje sprzedającym większe pole manewru przy wystawianiu aukcji. Sprzedający nie musi wcale z niego skorzystać, a kupujący wcale nie muszą licytować w takich aukcjach (i sprzedający też muszą wziąć to pod uwagę). Sprzedawca może zdecydować, czy wystawiać aukcję od wysokiej ceny i nie otrzymać żadnych ofert, czy też od niskiej ceny ale z ceną minimalną, i być może otrzymać oferty (a być może wcale nie, jeśli cena minimalna zniechęci kupujących).

 

Dzisiaj także wprowadzimy zmianę, polegającą na lepszym oznaczeniu aukcji z ceną minimalną na listach ofert.

 

Wszystko ładnie pięknie ale z cenną promocji aukcji to chyba już przesadziliście ku mojemu zdziwieniu " pierwsze miejsca w danych kategoriach wynosi 50zl " ,a na pierwszej stronie 200zl ;) teraz to już ja rezygnuje z tej opcji. Sprzedając domenę średniej wartości gdzie uzyskanie stopy zwrotu było do osiągnięcia przypuszczalne wartości " przejecie 30zl z reklama 50zlotową ", teraz to jest jak puścić się na tratwie w morze gdzie nie będzie się opłacało wydać 200zl kidy ja mogłem otrzymać max 150zl

 

..przy wcześniejszym rachunku wyszedłbym 70zl na +.

 

Pozdrawiam

Robert

Edited by bobas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście jestem za wprowadzeniem ceny minimalnej a w uzasadnieniu odwołam się do... choćby zakupu samochodów, które zdecydowana większość nas kupuje z klimatyzacją, jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że wykorzystuje się ją góra 3 miesiące w roku.

 

Do funkcji zostanie dodane sortowanie, dzięki czemu każdy odfiltruje sobie te aukcje które go interesują ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Wystawiłem dzisiaj aukcje ustawiając cenę minimalną. Dlaczego na stronie aukcji z domeną nie ma żadnego info o cenie minimalnej?

 

Jak już powiedziałem - osobiście nie zamierzam brać udziału w takich aukcjach. Tak więc jeden potencjalny oferent z głowy ;)

 

Grozisz mi? ;)

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcecie to nie wystawiajcie aukcji z ceną minimalną i nie bierzcie w nich udziału.

 

[...]

 

 

Dokładnie ;) Ja zagłosowałem na TAK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko ładnie pięknie ale z cenną promocji aukcji to chyba już przesadziliście ku mojemu zdziwieniu " pierwsze miejsca w danych kategoriach wynosi 50zl " ,a na pierwszej stronie 200zl ;)

Cena promocji jest wyższa tylko dla kompletów niepowiązanych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena promocji jest wyższa tylko dla kompletów niepowiązanych domen.

 

Wlasnie, co to jest "komplet powiazanych domen" a co "komplet niepowiazanych domen"?

 

I jaka jest oplata za cene minimalna? (nie moge znalezc tego w cenniku).

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×