Jump to content
Billy

Zgłosiłem Dropped.pl na Policję

Recommended Posts

jak w temacie, wypłaty są jak najbardziej terminowe i w ogóle wszystko działa zawsze

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, a mogę wiedzieć ile czekasz na pieniądze?

 

Ja nigdy z dropped problemów nie miałem(może jakieś drobne, ale support zawsze szybko reagował)

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites
lol, a mogę wiedzieć ile czekasz na pieniądze?

 

Ja nigdy z dropped problemów nie miałem.

 

od połowy kwietnia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli mozna się wtrącić to tytuł jest troszkę mylący, bo nie jest POLICJA w Dropped tylko BILLY na Policji.

 

A co do sedna sprawy to Dropped samo sobie jest winne, bo mimo że problemy trwają tyle czasu to nie umie troszkę poważniej potraktować problemu kontaktu z wierzycielami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W "Odwróconych" (Taki serial TVN) Żmijewski jako policjant pojechał na Cypr zgarnąć groźnego przestępcę... z tego co pamiętam wrócił z pustymi rękoma :) ale tak na poważnie - jeżeli więcej osób zgłosi w swoich lokalnych komisariatach podobną sytuację to sprawa zostanie połączona i trafi do odpowiedniej względem miejsca zamieszkania prokuratury... a ta napotka mur w postaci umów międzynarodowych a i pewnie do tego czasu problem płynności zostanie rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaż sam mam problemy z Dropped to uważam, że tytuł jest krzywdzący i taki pójdzie w świat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czekam na odcinek Kryminalnych z Dropped w TVN :)

 

 

Kryminalnych już nie kręcą ;-)

Może "Trudne sprawy"? ;]

 

(sorry za OT)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

W polskim prawie jest tak że zwrot przywłaszczonych/ukradzionych pieniędzy nie zaciera faktu popelnienia przestepstwa, jest to tylko naprawienie szkody - a za sam czyn można nadal zostać skazanym. Z tego co pamiętam jest też "przywłaszczenie w celu krótkotrwałego użycia". Wszystko w sumie zależy od tego jak prokuratura i sąd oceni daną sytuację. Dropped jest jest wprawdzie zarejestrowane na cyprze ale do odpowiedzialnosci pociaga sie (zazwyczaj) zarzad - o to raczej obywatele Polski.

 

PS u mnie wypłata na realizację czeka od okrągłych 20-tu dni. Ale daje im szansę, chyba po raz szósty czy siódmy w ostatnich 3 miesiącach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
tytuł jest krzywdzący i taki pójdzie w świat.

 

Tró. Być może o to chodziło autorowi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a te 130000.00 PL z 2012-05-15 wypłacili, niech no się przyzna sprzedawca :)

 

ps. tytuł postu godny se lub faktu aż mi włosy na łysej głowie stanęły dęba jak go przeczytałem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórych z Was chyba Pan Bóg opuścił. Po kiego wypowiadacie się o prawnych aspektach problemu jak zielonego pojęcia o tym nie macie? Jakie oszustwo? Jakie przywłaszczenie Waszej kasy? Pomyślcie nim coś napiszecie

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaka policja, ludzie może jeszcze rutkowskiego wyslecie na cypr

 

zgłaszac to sobie mozna a sprawa i tak pójdzie tradycyjnym tokiem, a w tym przypadku może potrwac jeszcz dłużej niż mogłaby

 

EDIT: widze ze tytuł wątku zmieniony... kisiel w majtach?

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Billy się przestraszył i zmienił temat, i tak jest pewnie ze wszystkimi na forum. Boją się mówić o tym głośno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mógłbym się kłócić, ale to moja opinia. Tak na chłodno (bo komuś wyżej się za bardzo głowa zapala ;) ) załóżmy iż:

 

1. Wpołowie marca paypal zablokował środki aftermarket.

2. 15 kwietnia ktoś sprzedał domenę i zlecił wypłate.

3. Do dziś nie dostał wypłaty.

4. Sprzedawca nie zgodził się na opóźnienie wypłaty, chce otrzymać swoje środki.

 

Tranzakcja odbyła się miesiąc po blokadzie, więc środki z niej pochodzące na pewno nie były przedmitem blokady.

A w regulaminie dropped zobowiązuje się do przekazania środków w ciągu 10 dni roboczych. AM jest tylko pośrednikiem - nie ma żadnego prawa wykorzystać tych środków w żadnym innym celu niż wypłata kupującemu. Dlaczego zatem pieniądze nie zostały przekazane?... Bo dropped chce komuś zrobić na złość? Czy jednak wykorzystało je jako porzyczkę, bez zgody osoby do której powinny trafić pieniądze? I jak w takim razie nazwać przymusową pożyczkę, nie tylko bez czyjejś zgody ale być może i przy zdecydowanym sprzeciwie? (jak chyba jest w tym przypadku) Jeśli coś takiego nie jest przywłaszczeniem (być może krótkotrwałym - ale jednak), to co nim jest?... Jest tutaj jeszcze jedna rzecz, która może być istotna - serwis odniósł korzyść na tych działaniach. Kolejna rzecz która jest przestępstwem (wg polskiego prawa) to działanie na szkodę wierzyciela. Mając np 100 wierzycieli, nie można spłacać ich sobie według uznania - trzeba wszystkich spłacać w równym stopniu. Spłacenie w takiej sytuacji np 95 a 5 nie - może być przestępstwem działania na szkodę wierzyciela (konkretnie tych pominiętych 5). Dodatkowo, gdyby udowodniono całkowity brak woli wypłaty ze strony serisu (czego absolutnie tutaj nie zakładamy), moglibyśmy mówić o wyłudzeniu domeny/domen.

Niektórym wyżej wydaję się chyba iż popełnić przestępstwo jest bardzo trudno :)

 

PS jakieś tam jednak pojęcie o prawie mam, troszkę ze studiów, reszta już z praktyki. Niedawno próbowano mi grozić procesem (i żadaniem odszkodowania 500.000euro) w sprawie domeny - pewna niemiecka firma. Jednak po mojej krótkiej odpowiedzi i informacji iż złożę zawiadomienie w sprawie łamania prawa przez tą firmę - cisza i spokój... (i oczywiście nadal mam domenę). A jeśli chodzi o zgłaszanie przestępstw, to w tym temacie wiedziałem zazwyczaj więcej niż przyjmujący je policjanci. Zdażyło się nawet iż odmawiali przyjęcia zgłoszenia, twierdząc iż coś nie jest przestępstwem. Po ponownym zgłoszeniu podpartym konkretnymi paragrafami okazało się jednak iż miałem rację, a sprawca został ukarany.

 

PS2 tytuł tematu faktycznie dość niefortunny, chyba po to aby zwrócić uwagę?

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×