Jump to content
Billy

Zgłosiłem Dropped.pl na Policję

Recommended Posts

jak w temacie, wypłaty są jak najbardziej terminowe i w ogóle wszystko działa zawsze

 

Ten post został edytowany przez apze: Dzisiaj, 16:03

Ja już się pogubiłem. Co wejdę to widzę tylko edycję postów. Trzeba było mirrory robić.

A tak na serio, jeżeli autor zgłosił to, to widocznie miał powody.

Z tego co pamiętam w pierwotnym poście było, że nie dostał wypłaty od połowy kwietnia ?

 

/AM padł...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mógłbym się kłócić, ale to moja opinia. Tak na chłodno (bo komuś wyżej się za bardzo głowa zapala :) ) załóżmy iż:

 

1. Wpołowie marca paypal zablokował środki aftermarket.

2. 15 kwietnia ktoś sprzedał domenę i zlecił wypłate.

3. Do dziś nie dostał wypłaty.

4. Sprzedawca nie zgodził się na opóźnienie wypłaty, chce otrzymać swoje środki.

 

Tranzakcja odbyła się miesiąc po blokadzie, więc środki z niej pochodzące na pewno nie były przedmitem blokady.

A w regulaminie dropped zobowiązuje się do przekazania środków w ciągu 10 dni roboczych. AM jest tylko pośrednikiem - nie ma żadnego prawa wykorzystać tych środków w żadnym innym celu niż wypłata kupującemu. Dlaczego zatem pieniądze nie zostały przekazane?... Bo dropped chce komuś zrobić na złość? Czy jednak wykorzystało je jako porzyczkę, bez zgody osoby do której powinny trafić pieniądze? I jak w takim razie nazwać przymusową pożyczkę, nie tylko bez czyjejś zgody ale być może i przy zdecydowanym sprzeciwie? (jak chyba jest w tym przypadku) Jeśli coś takiego nie jest przywłaszczeniem (być może krótkotrwałym - ale jednak), to co nim jest?... Jest tutaj jeszcze jedna rzecz, która może być istotna - serwis odniósł korzyść na tych działaniach. Kolejna rzecz która jest przestępstwem (wg polskiego prawa) to działanie na szkodę wierzyciela. Mając np 100 wierzycieli, nie można spłacać ich sobie według uznania - trzeba wszystkich spłacać w równym stopniu. Spłacenie w takiej sytuacji np 95 a 5 nie - może być przestępstwem działania na szkodę wierzyciela (konkretnie tych pominiętych 5).

Niektórym wyżej wydaję się chyba iż popełnić przestępstwo jest bardzo trudno ;)

 

PS jakieś tam jednak pojęcie o prawie mam, troszkę ze studiów, reszta już z praktyki. Niedawno próbowano mi grozić procesem (i żadaniem odszkodowania 500.000euro) w sprawie domeny - pewna niemiecka firma. Jednak po mojej krótkiej odpowiedzi i informacji iż złożę zawiadomienie w sprawie łamania prawa przez tą firmę - cisza i spokój... (i oczywiście nadal mam domenę). A jeśli chodzi o zgłaszanie przestępstw, to w tym temacie wiedziałem zazwyczaj więcej niż przyjmujący je policjanci. Zdażyło się nawet iż odmawiali przyjęcia zgłoszenia, twierdząc iż coś nie jest przestępstwem. Po ponownym zgłoszeniu podpartym konkretnymi paragrafami okazało się jednak iż miałem rację, a sprawca został ukarany.

 

PS2 tytuł tematu faktycznie dość niefortunny, chyba po to aby zwrócić uwagę?

 

A firmy poszkodowane przez DSS szukaja pełnomocnika który szybko załatwi ich roszczenia...;)

 

Wedle tego co napisałeś wychodzi na to że Dropped powinien zwrócić kase w tych samych banknotach w ktorych klient zaplacił za domene...nie ulegajmy paranoji.

Niezbyt wierzę w blokadę środków w PayPalu, ale jesli nawet to sposób działania Dropped w kwestiach rozliczania się z klientami to totalna porażka. Klamstwa, kombinacje i inne cuda wianki...dziecinada a nie poważny biznes.

Nie uważam aby Dropped dopuscił się oszustwa, ale że w jajo wali z klientami to i owszem.

Przy czym nie rozumiem dzialania firmy pod względem finansowym.

Problem z platnosciami pojawił się nie w kwietniu, nie w marcu ale trwa juz jakis czas. Ja zauważyłem je w styczniu...

Zatem za cholere nie mogę zrozumieć że serwis zamawia reklamy w niszowej telewizji, płacąc sporą kasę wiedząc że ma wobec klientów spore zobowiązania finansowe.

Nie wiem czym kierował się Michau w tej kwestii jak i zakupu domeny co.pl.

Jeden glupi krok, potem drugi i kamyczek pociągnął lawinę...

A najbardziej w tym wszystkim WKUR.IA mnie Noname ze swoim...sytuacja się stabilizuje i wychodzimy na prostą. Przyklady dni ostatnich wskazują że i owszem jest to prosta ale biegnąca w kierunku przepaści.

Czas najwyzszy panowie z Dropped.pl przedstawić jasną i klarowną sytuację panująca u Was i jasne określenie kiedy rozliczycie się ze swoimi klienatami...Bez czarow i innych wizji rodem z Watykanu.

 

Ps. Nie macie kasy na rozliczanie się z klientami a sponsorujecie spęd nad jeziorem?

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja już się pogubiłem. Co wejdę to widzę tylko edycję postów. Trzeba było mirrory robić.

A tak na serio, jeżeli autor zgłosił to, to widocznie miał powody.

Z tego co pamiętam w pierwotnym poście było, że nie dostał wypłaty od połowy kwietnia ?

 

/AM padł...

Bardzo dużo czasu spędzam aktywnie codziennie na tym forum, ale ten temat mnie ominął. Może ktoś ma jakieś printscreeny tego tematu od początkowej wersji ? :)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może ktoś ma jakieś printscreeny tego tematu od początkowej wersji ? :)

nie mam ale pierwotny tytul brzmiał "POLICJA w Dropped" a w pierwszym poscie ze Dropped nie wyplaca kasy i zgłosil na policje

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale co dokladnie zglosiles na tej policji?

Zapewne nic, bo najpierw trzeba tam dojść...a tutaj jest wielu szczekających a mało tych robiących...czyli konkretnych :)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autor tego tematu jest wolnym człowiekiem.. jeśli poczuł się oszukany... to ma jak najbardziej prawo zrobić z tym co uważa za słuszne.

Niektórzy z forum godzą się na to że, dostają pieniądze po miesiącu czy półtorej.. ale to ich sprawa.

To samo tyczy się autora... jego sprawa

(może jest bardziej asertywniejszy i w ogóle odważniejszy od reszty :) )

 

 

jak w temacie, wypłaty są jak najbardziej terminowe i w ogóle wszystko działa zawsze

 

Ten post został edytowany przez apze: Dzisiaj, 16:03

To są te nowe funkcje forum? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opóźnienie wypłat przez firmę to nie nielegalne "przetrzymywanie pieniędzy" jak ktoś to wcześniej ujął. Dotpay swojego czasu tez miał spore opóźnienia w wypłatach, podobne do Dropped - jakoś nikt na policje nie chodził, afery nie było z jednego prostego powodu - był kontakt i to rzetelny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawosta z pierwszego posta:

Ten post został edytowany przez apze: Dzisiaj, 16:03

 

to nie autor usunął to co było tam napisane?

 

Niestety jak wyżej - czytając to wszystko na forum co było napisane na forum w ostatnim czasie o aftermarket, czyli nie tylko opóźnienia wypłat ale także posty ludzi o tym że potracili domeny najbardziej dziwi reakcja (a właściwie jej brak) ze strony dropped. W moim przypadku teraz 20-ty dzień czekam na wypłatę (kalendarzowo) ale kwota niewielka, pieniędzy jakoś szczególnie nie potrzebuję a poprzednie z opóźnieniami - ale wszystkie doszły plus jakaś tam rekompensata (nie mam pojęcia jak liczona?). Także teraz nawet już ticketa nie piszę, mam nadzieję że to faktycznie przejściowe i będzie ok. Ale trudno się dziwić ludziom, sam wiem że kilka tygodni temu potrzebowałem gotówki i niestety... Nawet na tickety nie raczył nikt odpisywać.

I jeszcze coś związane ze zgłoszeniem tego podobno na policję - jeśli policja przesłucha faktycznie kogoś z AM i poruszy wątek paypal to ofiara będzie mogła dowiedzieć się prawdy (zakładając oczywiście prawdziwość zeznań), co do blokady tych środków :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie miałem problemów z wypłatami, ale zawsze wypłacałem mniej niż x xxx, było terminowo. Jednak z jednej strony każdy karci AM(z tego co piszecie to macie rację), a z drugiej jak czytam ten temat to bronicie jakby AM:) Co o tym myśleć? Jeśli miał wolę pójść na policję, jego sprawa, powinien założyć temat i pisać jak sprawy się mają. Jak ktoś napisał, wolny człowiek - miał wolę i to zrobił.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

<facepalm> Ten wątek to jedna wielka żenada. Właśnie przez takie zachowania czytam di.pl od czasu do czasu, ale pisuję już raz na parę miesięcy. Czy rynek domen przejęli licealiści i studenci? Bo taki jest poziom m.in. wpisów w tym wątku.

 

Dzieci drogie, radzę zapoznać się z przepisami kodeksu cywilnego i karnego plus treść umów międzynarodowych w zakresie zwalczania przestępczości. Po głębszym zapoznaniu się po pierwsze zaczniecie się liczyć ze słowami, pisać konkrety, przestaniecie popełniać czyny, które wmyśl prawa mogą też rodzić konsekwencje prawne po wpisach co niektórych.

 

A, żeby nie było nudno i smętnie, to dodam, że właśnie wróciłem z Cypru, byłem także w Nikozji i na myśl mi nie przyszło szarpać się z jakąkolwiek spółką zarejestrowaną na Cyprze. Zarejestrowaną - podkreślam.

 

Korzystacie z różnych firm, czy to Dropped, czy innych, trzeba umieć oceniać ryzyko biznesowe i wiarygodność kontrahentów. Ja sam jakieś tam zastrzeżenia do Dropped mam i współpracuję z firmą tylko w pewnym zakresie, ale to moja prywatna decyzja o powodach której nie zamierzam pisać elaboratów. Wielu moich znajomych ma wiele wartościowych domen w dropped i jeszcze nikt im nic nie ukradł. A już na pewno pisanie "zgłosiłem tych a tamtych na policję" jest co najmniej nie na miejscu. W obliczu tego typu ogólnikowych i pomawiających wypowiedzi, nawet najlepsze firmy na rynku miałyby problem z utrzymaniem reputacji.

 

Zastanawia mnie, ile poważnych osób korzysta z di.pl a jaki jest odsetek publiki typu "zarejestrowałem eąć.pl - proszę o wycenę, czy zostanę milionerem?".

 

ps. a co do samego dropped to jedynie sugerowałbym więcej informacji o statucie spółki, organizacji prawnej, kapitale wpłaconym. Jak ktoś zamierza płakać po spektakularnym zamknięciu tej czy innej firmy niech sobie sprawdzi za wczasu informacje rejestrowe.

edit: przeczytałem ten post http://www.di.pl/index.php?showtopic=83836 i generalnie zaspokaja moją ciekawość, nie każda firma jest w stanie odważnie przyznać, że ma "zablokowaną kwotę" na paypalu :)

Edited by prezes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autor tematu (nie pamiętam pierwszej wersji tytułu) wyedytował do zera tytuł i treść posta, po tym jak wywiązała się większa dyskusja. Tak więc, by nie zaśmiecać forum dziurawymi tematami wpisałem własny tytuł z pamięci. Nie mam jednak już w archiwum treści posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczas edycji też szukałem w G, ponieważ szybko się indeksuje di.pl jednak nic nie wyświetliło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorośli ludzie a jak dzieci. Najpierw Dropped strzela sobie w kolano a teraz Wy.

Ja na policję się nie wybieram, ale jak mi wypłacą kaske to idę do proboszcza niech się pomodli w ich intencji

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tych co uważaja że policja to złe miejsce na zgłaszanie takich spraw:

 

Gdzie zwracać się o pomoc w celu odzyskania pieniedzy ?

 

Sąd ? Windykacja ? Inspekcja handlowa ? A może mam opłacać prawnika ?

 

Jakaś droga musi być, przecież żyjemy w cywilizowanym kraju i nikt czyichś pieniedzy sobie nie przywłaszcza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakaś droga musi być, przecież żyjemy w cywilizowanym kraju i nikt czyichś pieniedzy sobie nie przywłaszcza.

 

W każdym nawet najbardziej cywilizowanym kraju są dłużnicy i wierzyciele. W cywilizowanym kraju do windykacji należności korzysta się z sądów i firm windykacyjnych, w krajach mało cywilizowanych bejsbola lub maczety. Bernard Madoff był "cywilizowanym" i szanowanym biznesmenem w cywilizowanym kraju co nie przeszkodziło mu przywłaszczyć sobie i zdefraudować 17 miliardów dolarów.

 

Poczytaj na temat sposobów windykacji należności, powysyłaj pisma do Aftermarket z wezwaniami do zapłaty itp, tylko przestań pisać o policji bo nie potraktują cie poważnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do tych co uważaja że policja to złe miejsce na zgłaszanie takich spraw:

 

Gdzie zwracać się o pomoc w celu odzyskania pieniedzy ?

 

Sąd ? Windykacja ? Inspekcja handlowa ? A może mam opłacać prawnika ?

 

Jakaś droga musi być, przecież żyjemy w cywilizowanym kraju i nikt czyichś pieniedzy sobie nie przywłaszcza.

Szczerze? To chyba w monopolowym byłeś a nie na Policji. Miesiąc obsuwy a afere rozkręciłeś jakby Ci z garażu F-16 ukradli. Ochłoń i nie pij więcej. Nie bronie Dropped, ba, uważam że robi wielkie świństwo swoim klientom, ale czytając niektóre fantazyjne wypowiedzi zaczynam się zastanawiać czy to forum dla dorosłych ludzi czy dla dzieci w przedziale wieku 6-10 lat.

Edited by Marusa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze? To chyba w monopolowym byłeś a nie na Policji. Miesiąc obsuwy a afere rozkręciłeś jakby Ci z garażu F-16 ukradli. Ochłoń i nie pij więcej. Nie bronie Dropped, ba, uważam że robi wielkie świństwo swoim klientom, ale czytając niektóre fantazyjne wypowiedzi zaczynam się zastanawiać czy to forum dla dorosłych ludzi czy dla dzieci w przedziale wieku 6-10 lat.

 

Widzę strzelanie z ostrej amunicji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę strzelanie z ostrej amunicji...

Pewnie dlatego że z bajek już dawno wyrosłam a dla mnie autor postu jest niewiarygodny i tyle. Choćby z prostej przyczyny, zwłoka z umów cywilno - prawnych podlega pod zapisy kodeksu cywilnego a nie karnego. Reasumując, wątpliwe, aby jakikolwiek policjant przyjął zgłoszenie. Poza tym jeszcze coś innego wskazuje że autora poniosła fantazja ale mniejsza o to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) zwłoka z umów cywilno - prawnych podlega pod zapisy kodeksu cywilnego a nie karnego. (...)

 

Strzał i... pudło. Wzięłaś pod uwagę iż AM nie jest stroną transakcji a pośrednikiem?...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strzał i... pudło. Wzięłaś pod uwagę iż AM nie jest stroną transakcji a pośrednikiem?...

Pośrednictwo również wynika z umowy cywilno-prawnej. Przecież AM bez naszej zgody i akceptacji nie sprzedaje naszych domen ( z paroma wyjątkami :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×