Jump to content
apze

Nowy regulamin di.pl od 1.02.2013

Recommended Posts

Witajcie,

 

pod adresem http://di.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules dostępny jest już nowy regulamin, który będzie obowiązywał od 1.02.2013. Jest to w głównej mierze regulamin, który proponowałem w wątku tuż po zmianie skryptu di.pl i który nie wzbudził żadnych zastrzeżeń.

 

Za wyjątkiem zmian kosmetycznych i stylistycznych, które nie wpływają na ogólną myśl regulaminu zmieniliśmy takie rzeczy jak:

-Okres 90 dni zamiast 4 miesięcy przy ponownej sprzedaży i wycenie domen.

-Możliwość podbicia każdego tematu w dziale Handel i Ogłoszenia - nie tylko aukcji.

-W dziale Kupię będziemy bardziej sumienni przy ofertach nie związanych z ogłoszeniem np: "jeżeli zwiększysz budżet proponuję moją domenę" "wiem, że szukasz 3 literówki, ale może rozważysz moją dwuliterową?".

 

Niebawem poinformujemy o nim na email.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem moglibyście dodać coś do regulaminu regulującego ten dział:

 

http://di.pl/forum/57-domeny-z-portfolio

 

czyli "domeny z portfolio". Co najmniej informację jak często można tam zamieszczać ogłoszenia. Bo mi kiedyś ktoś skasował tam posty i chyba nawet cały temat (Ty albo tmi) i uważam, że mogło to być niesłuszne skoro nie ma o tym w ogóle nawet słowa w regulaminie - co ile można tam założyć temat (blokada "automatyczna" na nazwę domeny nie działa tam i informacja z regulaminu, że "domenę kolejny raz na sprzedaż można dać po upływie minimum 90 dni" nie jest w ogóle adekwatna do sytuacji w tym dziale) czy że nie można poinformować o zmianie warunków wyprzedaży, bo post wtedy będzie skasowany jako "podbicie tematu". No mimo wszystko jeśli bym sprzedał 50 domen i miał na nie dostawać co chwilę ofertę to lepiej poinformować o tym, dla których domen oferta jest jeszcze aktualna i w tym dziale nie powinno być limitu podbić albo powinien być mniej rygorystycznie traktowany - przynajmniej tak mi się wydaje.

 

A tak to zmiany w regulaminie raczej wyglądają ok - szczególnie z podbiciami ofert i skróceniem czasu dania do sprzedaży domeny.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcecie uporządkować dział Kupię, to proponuję zrobić, podobnie jak przy wycenie czy sprzedaży, dodawanie postów jak i odpowiedzi poprzez formularz.

Dla ogłaszających obowiązkowe podanie:

- kategorii poszukiwanej domeny/domen

- zakresu cenowego z zaznaczeniem czy za całośc, czy za wszystkie domeny

- zaznaczenie czy przyjmują oferty w wątku czy PM (jeśli to drugie, to odpowiedzi w temacie zablokowane)

- komentarz, gdzie można wpisać dowolne inne parametry

Dla odpowiadających obowiązkowe podanie:

- nazwy domeny

- ceny domeny

- opcjonalny komentarz do każdej z domen

Odpowiedź przez formularz wysyłana jest do wątku lub na PM w zależności od wybranej przez ogłaszającego opcji.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×