Jump to content
DD

Czy zlikwidować aukcje z ceną minimalną na AM?

Ceny minimalne w Aftermarket.pl  

53 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za likwidacją aukcji z ceną minimalną na AM?

    • TAK - skasujcie ceny minimalne na aukcjach
    • NIE - niech aukcje z ceną minimalną zostaną
    • Nie mam zdania (jest mi wszystko jedno)


Recommended Posts

@DD:

Trudno jest wytlumaczyc komus, ze ograniczenie jego opcji dzialania jest w jego interesie, nieprawdaz? Przeciez nikt nie musi ustawiac ceny minimalnej, jesli uwaza ze mu to szkodzi. Sam nie rozumiem Twoich wywodow i trzeba miec zdolnosc do wyjatkowo pokretnego myslenia, by dostrzec w tej argumentacji choc ziarno racjonalizmu.

 

Wez pod uwage, ze dla zdecydowanej wiekszosci dobrych domen nie jestes optymalnym kupcem, nie jestes nawet akceptowalnym kupcem, wiec nie gra to najmniejszej roli czy Ty osobiscie wzialbys udzial w aukcji, czy nie.

Ale tracą na tym głównie osoby, które takie aukcje wystawiają, więc to ich wolna wola oczywiście.

To jest ich wolna wola teraz, keidy maja mozliwosc wystawiania takich aukcji. Natomiast Ty chcialbys ich zmusic do Twojej woli, uniemozliwiajac im to i wlasnie pozbawic ich wolnej woli. W tym caly sek.

 

Jedni sa zwolennikami wolnego rynku i wolnej konkurencji, inni chcieliby tak ograniczyc wszystkie mozwliwoci, aby mozliwe bylo tylko to co jest korzystne dla nich.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DD:

Trudno jest wytlumaczyc komus, ze ograniczenie jego opcji dzialania jest w jego interesie, nieprawdaz? Przeciez nikt nie musi ustawiac ceny minimalnej, jesli uwaza ze mu to szkodzi. Sam nie rozumiem Twoich wywodow i trzeba miec zdolnosc do wyjatkowo pokretnego myslenia, by dostrzec w tej argumentacji choc ziarno racjonalizmu.

 

Wez pod uwage, ze dla zdecydowanej wiekszosci dobrych domen nie jestes optymalnym kupcem, nie jestes nawet akceptowalnym kupcem, wiec nie gra to najmniejszej roli czy Ty osobiscie wzialbys udzial w aukcji, czy nie.To jest ich wolna wola teraz, keidy maja mozliwosc wystawiania takich aukcji. Natomiast Ty chcialbys ich zmusic do Twojej woli, uniemozliwiajac im to i wlasnie pozbawic ich wolnej woli. W tym caly sek.

 

Jedni sa zwolennikami wolnego rynku i wolnej konkurencji, inni chcieliby tak ograniczyc wszystkie mozwliwoci, aby mozliwe bylo tylko to co jest korzystne dla nich.

Na szczęście aukcje z ceną minimalną to margines, więc może faktycznie szkoda czasu dywagować na ich temat.

 

Nie napisałeś jednak, dlaczego zamiast ceny minimalnej nie używać ceny startowej = minimalnej. Jestem zwyczajnie ciekaw, co motywuje osoby wystawiające aukcje z ceną minimalną. Ty chyba takie wystawiałeś, więc chętnie dowiem się, dlaczego wybrałeś formę aukcji z ceną minimalną, a nie po prostu aukcję z wyższą ceną startową.

 

Z góry dziękuję za Twoją opinię w tym względzie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

chciałbym, żeby mi ktoś to wytłumaczył, jak dziecku ;) Dlaczego ktoś decyduje się na sprzedaż z ceną minimalną, a nie wystawi aukcji po prostu od tej kwoty? Dla mnie cena minimalna po prostu obraża potencjalnych nabywców - dlaczego sprzedawca mi szczerze nie powie, jaka jest kwota minimalna,

 

DD

 

 

z obrażaniem nabywców przesadziłeś

jeden z aspektów przedstawił yarowa

drugim może być chęć poznania przybliżonej ceny danej domeny, ceny za którą ewentualnie mogłby sprzedać domenę na aukcji ( w sytuacji zamieszczenia ceny minimalnej z iksami nie zawsze się to sprawdza) ale może być to jakąś sondą

 

powtarzam wg mnie jedyne rozsądne rozwiązanie to usunięcie iksów w aukcjach z cenami minimalnymi

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zwyczajnie ciekaw, co motywuje osoby wystawiające aukcje z ceną minimalną.

Natomiast ja jestem ciekaw, co motywuje Ciebie, by takie aukcje uniemozliwic. Czy liczysz na to, ze posiadacz topowej domeny, chcac ja aukcjonowac, bedzie musial ja wystawic bez ceny minimalnej i Tobie uda sie kupic domene za bezcen? czy tez liczysz na to, ze uniemozliwiajac aukcje z cena minimalna wyeliminujesz topowe domeny z aukcji, wiec aukcje z Twoimi domenami zdobeda przez to wiecej uwagi i pieniedzy aukcjonariuszy? A moze jeszcze cos innego?

 

Chetnie powiem Ci, dlaczego topowe domeny wystawiane sa z cena minimalna jesli Ty mi wyjasnisz Twoja prawdziwa motywacje, jaka Toba kieruje w tym watku.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natomiast ja jestem ciekaw, co motywuje Ciebie, by takie aukcje uniemozliwic. Czy liczysz na to, ze posiadacz topowej domeny, chcac ja aukcjonowac, bedzie musial ja wystawic bez ceny minimalnej i Tobie uda sie kupic domene za bezcen? czy tez liczysz na to, ze uniemozliwiajac aukcje z cena minimalna wyeliminujesz topowe domeny z aukcji, wiec aukcje z Twoimi domenami zdobeda przez to wiecej uwagi i pieniedzy aukcjonariuszy? A moze jeszcze cos innego?

 

Chetnie powiem Ci, dlaczego topowe domeny wystawiane sa z cena minimalna jesli Ty mi wyjasnisz Twoja prawdziwa motywacje, jaka Toba kieruje w tym watku.

Moja motywacja jest szczera i już o niej pisałem. Nie doszukuj się podstępu tam gdzie go nie ma :)

 

Uważam, że takie aukcje szkodzą innym aukcjom i ogólnie rynkowi, bo nieobeznane osoby mogą potraktować (i z doświadczenia wiem, że część osób tak właśnie te aukcje traktuje) jak faktyczne ceny sprzedaży domen. Dużo osób nawet nie doczytuje, że aukcja miała cenę minimalną. Więc jak topowa domena osiąga 5000 PLN na aukcji z ceną minimalną, to dla części osób, to jest osiągnięta cena tej domeny.

 

Po drugie jest to nieprzejrzysta praktyka, bo aukcja się zakończyła, dana osoba złożyła najwyższą ofertę, a domeny jednak nie kupiła. Takie aukcje wprowadzają niepewność i użytkownik uczestniczący w aukcji bez minimalnej często ma obawy, że będzie podobnie. Spotkałem się osobiście z uwagami takich osób biorących udział w moich aukcjach, które pytały czy aby na pewno aukcja nie ma ceny minimalnej i jak wygra ją dana osoba, to nabędzie również domenę.

 

I ostatnie, to zwykłe utrudnienie dla mnie, bo każdą aukcję muszę sprawdzać czy ma czy nie ma ceny minimalnej. Ten punkt jest teoretycznie najmniej istotny, ale pokazuje, że cena minimalna może wprowadzać w błąd i niepewność nawet osoby, które na co dzień dokonują transakcji zakupu czy sprzedaży domeny.

 

Teraz z przyjemnością dowiem się jaka jest odpowiedź na moje pytanie :)

 

Nadal też nie rozumiem Twojego argumentu o czyhaniu na topowe domeny w celu ich zakupu za bezcen. Jak już pisałem - nie widzę problemu, żeby osoby posiadające topowe domeny wystawiały je z ceną startową = cenie minimalnej. Jeśli ktoś uważa, że jego domena jest warta minimum 100 tys. PLN, to niech wpisze taką cenę wywoławczą i po problemie.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usunąć Xy i wprowadzić dodatkową opłatę za cenę minimalną. Warto również usunąć promowanie domen przechwyconych, bo uważam że to też nie jest ok w stosunku do tych którzy wykupują promowanie swoich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gwiazdki z informacji o cenie minimalnej w aukcji zostały usunięte. Od teraz użytkowicy licytujący w aukcji z ceną minimalną widzą tylko informację o tym, czy cena ta została osiągnięta czy też nie.

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gwiazdki z informacji o cenie minimalnej w aukcji zostały usunięte. Od teraz użytkowicy licytujący w aukcji z ceną minimalną widzą tylko informację o tym, czy cena ta została osiągnięta czy też nie.

No i niektorym poraz kolejny udalo sie utrudnic kupno domeny klientowi koncowemu. Michau, prosze Cie, nie rob pochopnych zmian w systemie pod wplywem jakiegos tematu na forum, napedzanego przez paru napalencow, ktory do tego nie zostal ostatecznie omowiony. Tym paru napalencom moze to bedzie na reke, ale wiekszosc Twoich klientow na tym ucierpi.

 

Gwiazdki sa potrzebne klientowi koncowemu do orientacji w wysokosci ceny minimalnej. System, jaki byl do tej pory jest idealny i nie potrzeba w nim zmian.

 

Kurcze, robie sobie wyrzuty, ze nie zdazylem odpowiedziec na ostatnie wypowiedzi DD i przez to funkcjonalnosc Aftermarket sie pogorszyla, co prawdopodobnie uniemozliwi sensowne sprzedawanie domen premium za pomoca aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i niektorym poraz kolejny udalo sie utrudnic kupno domeny klientowi koncowemu. Michau, prosze Cie, nie rob pochopnych zmian w systemie pod wplywem jakiegos tematu na forum, napedzanego przez paru napalencow, ktory do tego nie zostal ostatecznie omowiony. Tym paru napalencom moze to bedzie na reke, ale wiekszosc Twoich klientow na tym ucierpi.

 

Gwiazdki sa potrzebne klientowi koncowemu do orientacji w wysokosci ceny minimalnej. System, jaki byl do tej pory jest idealny i nie potrzeba w nim zmian.

 

Kurcze, robie sobie wyrzuty, ze nie zdazylem odpowiedziec na ostatnie wypowiedzi DD i przez to funkcjonalnosc Aftermarket sie pogorszyla, co prawdopodobnie uniemozliwi sensowne sprzedawanie domen premium za pomoca aukcji.

A ja cały czas czekam na obiecane przez Ciebie odpowiedzi na moje pytania.. :) Bo moje odpowiedzi dostałeś.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i niektorym poraz kolejny udalo sie utrudnic kupno domeny klientowi koncowemu. Michau, prosze Cie, nie rob pochopnych zmian w systemie pod wplywem jakiegos tematu na forum, napedzanego przez paru napalencow, ktory do tego nie zostal ostatecznie omowiony. Tym paru napalencom moze to bedzie na reke, ale wiekszosc Twoich klientow na tym ucierpi.

 

Gwiazdki sa potrzebne klientowi koncowemu do orientacji w wysokosci ceny minimalnej. System, jaki byl do tej pory jest idealny i nie potrzeba w nim zmian.

 

Kurcze, robie sobie wyrzuty, ze nie zdazylem odpowiedziec na ostatnie wypowiedzi DD i przez to funkcjonalnosc Aftermarket sie pogorszyla, co prawdopodobnie uniemozliwi sensowne sprzedawanie domen premium za pomoca aukcji.

 

A nie lepiej wrzucić po prostu radiobutton, aby przy wystawianiu aukcji z ceną minimalną użytkownik miał do wyboru w jakiej formie chce aby była wyświetlana informacja o cenie minimalnej ? W formie x.xxx, czy w formie informacji o jej osiągnięciu ? :) problem z głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogoodze Was - aukcje polskich domen w kazdej konfiguracji maja niewielkie uzasadnienie ekonomiczne dla sprzedajacych, bo lepiej jest sprzedac domene dla pierwszego lepszego KK, niz domainerowi na aukcji. Większość aukcji domen o jakosci innej niz ninja, w szczegolnosci aukcje od 1 zl i osiagane na tych aukcjach kwoty (spojnik "i" jest tu kluczowy, bo na zagranicznych rynkach sytuacja wyglada inaczej) uwłaczają biznesowi domen. To ma byc jakis sport narodowy czy dobre samopoczucie z powodu 5-10 razy wiekszej liczby (nędznych) transakcji, niz osiagneloby sie bez tych aukcji? A moze jak sie nakupilo funkcjonaknych, regionalnych i IDNow to nie ma innego wyjscia i trzeba sie ewakuowac w kazdy mozliwy sposob, uplynniajac co sie da od 1zl?

 

Powyzszej opinii nie podzielam co do aukcji domen przechwyconych, bo to inna para kaloszy, choc nie mniej dziwi rodzaj "napalenia na spady" (choc teraz moze i mniej), w sytuacji gdy na ta sama domene w stanie zarejestrowania nie zlozyloby sie nawet oferty...).

 

Edit2: Komiczna, a raczej traumatyczna bylaby sytuacja, gdyby delirium rzucil swoje inventory na aukcje - podaż bylaby taka, ze sprzedajacy chyba musieliby doplacac do domen albo dodawac odnowienie na 2 lata gratis :) /wylaczajac te lepsze niz srednie pozycje z portfolio/ Choc obecnie ilosc aukcji w jakiejs mierze rozwodnila wlasnie kwoty transakcyjne na tych aukcjach.

 

...bo na domenach zarabia sie w dealach z KK, a nie z domainerami.

 

~AW

Edited by AW
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie dobrym (i wystarczającym) rozwiązaniem było by usunięcie 'x-ów' ze strony oferty i wprowadzenie małej opłaty za cenę minimalną lub nieco większą prowizję, np. o 0,25 lub 0,5%.

Filtrowanie wyników wyszukiwania na obecność ceny minimalnej równie było by dużym udogodnieniem dla użytkowników.

 

Kwestie poruszane wcześniej m.in. przez Daniela (np. sprawa ceny startowej) to raczej indywidualna sprawa danego sprzedawcy. Każdy ma swój rozum i jeśli zajmuje się domenami (lub ogólnie handlem) powinien znać ryzyko wystawiania topowej domeny BCM i zasady panujące w handlu (m.in. to, że niższa cena startowa przyciąga więcej klientów).

 

Aby sprawdzić w/w zasady wystarczy zrobić mały eksperyment. Wystarczy na zwykłym allegro wystawić przykładowo domenę od 1zł oraz np. od 20zł. Jeśli domena będzie miała zainteresowanie najpierw pojawi się oferta w pierwszej aukcji a cena końcowa przewyższy cenę z tej drugiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@AW: Domeny mozna sprzedawac na aukcjach klientom koncowym za godziwe pieniadze, jesli:

- jest paru interesentow na domene wsrod klientow koncowych

- aukcje sie odpowiednio przygotuje

- aukcja jest wystawiona z (zamaskowana) cena minimalna

Wiem, bo sam dokonalem kilku takich transakcji w kwotach po XXX.XXX pln

 

@DD:

Cena minimalna jest potrzebna ze wzgledu na ograniczenie ryzyko zbyt taniego sprzedania domeny, jesli np. jeden z interesentow mial problemy techniczne, nie mogl byc obecny albo w wypadku innych przeszkod. Mowimy o sprzedazach konkretnych domen za konkretne pieniadze rzedu wysokich XX.XXX albo XXX.XXX W AUKCJI. Takie domeny kupowane sa w duzej czesci przez duze firmy, ktore dysponuja odpowiednimi srodkami. Jesli cena minimalna nie bylaby zamaskowana, odstraszylaby pracownikow korporacji nizszego szczebla i kwestia mozliwosci zakupu danej domeny w aukcji nie dotarlaby wogole do kregow decyzyjnych. Sztuka jest wlasnie zainteresowac korporacje na tyle, ze kwestia mozliwosci zakupu jest dyskutowana przez osoby decyzyjne, bo tylko wowczas osoby te zastanowia sie nad tym i przelicza ile tak naprawde warta jest ta domena DLA NICH, zamiast z gory ocenic kwota XY to za duzo, przeciez domene mozna kupic za YZ, albo przeciez kupilismy kiedys domene za ZX. Dopiero przy procesie okreslania limitu do ktorego dana firma jest sklonna licytowac grono decyzyjne operuje na realnych liczbach, zalozeniach i jest w stanie okreslic wartosc danej domeny dla swojej firmy i tylko gdy 2-3 takie firmy to zrobia i zaistnieja jeszcze inne warunki organizacyjne (timing, itd.) mozna sprzedac TOPOWA domene na aukcji za kwote zblizona do jej wartosci, a nie za bezcen.

Warunkiem koniecznym jest mozliwosc okreslenia ceny minimalnej i jej zamaskowania (np. poprzez okreslenie przedzialu tak jak w sedo, albo gwiazdkami, tak jak w AM).

 

Opisany przez DD obraz, to jest wishfull thinking i nie ma NIC wspolnego z rzeczywistoscia. Chcialbym wiedziec jaka swoja domene sprzedales W AUKCJI w ten sposob za kwote XXX.XXX pln.

 

Jestem zdecydowanie za zachowaniem dotychczasowej formy aukcji z cena minimalna wraz z gwiazdkami. Wysokie wyniki aukcji wplywaja bardzo korzystnie na ceny i rozwoj rynku. Brak takich wynikow zmniejsza ceny i redukuje dochodowosc biznesu domenowego, dlugoterminowo byc moze calkowicie ja uniemozliwiajac. I nie obchodzi mnie przy tym, czy DD jest poirytowany nie mogac stwierdzic jaka jest cena minimalna, czy nie. Dziwi mnie natomiast, ze DD, ktory chcialby publikowac wszystkie transakcje, chce uniemozliwic wysokie transakcje w aukcjach publicznych. To przeciez niemalze jedyna szansa na publiczne poznanie kwot wysokich transakcji.

 

@Dropped:

Michau, prosze Cie, nie rob pochopnych zmian w systemie ze wzgledu na paru napalencow. Nawet w ankiecie w watku zwolennicy zmiany sa mniejszoscia. Sam przeanalizuj dlugoterminowe skutki takiej zmiany.

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@AW: Domeny mozna sprzedawac na aukcjach klientom koncowym za godziwe pieniadze, jesli:

- jest paru interesentow na domene wsrod klientow koncowych

- aukcje sie odpowiednio przygotuje

- aukcja jest wystawiona z (zamaskowana) cena minimalna

Wiem, bo sam dokonalem kilku takich transakcji w kwotach po XXX.XXX pln

 

@DD:

Cena minimalna jest potrzebna ze wzgledu na ograniczenie ryzyko zbyt taniego sprzedania domeny, jesli np. jeden z interesentow mial problemy techniczne, nie mogl byc obecny albo w wypadku innych przeszkod. Mowimy o sprzedazach konkretnych domen za konkretne pieniadze rzedu wysokich XX.XXX albo XXX.XXX W AUKCJI. Takie domeny kupowane sa w duzej czesci przez duze firmy, ktore dysponuja odpowiednimi srodkami. Jesli cena minimalna nie bylaby zamaskowana, odstraszylaby pracownikow korporacji nizszego szczebla i kwestia mozliwosci zakupu danej domeny w aukcji nie dotarlaby wogole do kregow decyzyjnych. Sztuka jest wlasnie zainteresowac korporacje na tyle, ze kwestia mozliwosci zakupu jest dyskutowana przez osoby decyzyjne, bo tylko wowczas osoby te zastanowia sie nad tym i przelicza ile tak naprawde warta jest ta domena DLA NICH, zamiast z gory ocenic kwota XY to za duzo, przeciez domene mozna kupic za YZ, albo przeciez kupilismy kiedys domene za ZX. Dopiero przy procesie okreslania limitu do ktorego dana firma jest sklonna licytowac grono decyzyjne operuje na realnych liczbach, zalozeniach i jest w stanie okreslic wartosc danej domeny dla swojej firmy i tylko gdy 2-3 takie firmy to zrobia i zaistnieja jeszcze inne warunki organizacyjne (timing, itd.) mozna sprzedac TOPOWA domene na aukcji za kwote zblizona do jej wartosci, a nie za bezcen.

Warunkiem koniecznym jest mozliwosc okreslenia ceny minimalnej i jej zamaskowania (np. poprzez okreslenie przedzialu tak jak w sedo, albo gwiazdkami, tak jak w AM).

 

Opisany przez DD obraz, to jest wishfull thinking i nie ma NIC wspolnego z rzeczywistoscia. Chcialbym wiedziec jaka swoja domene sprzedales W AUKCJI w ten sposob za kwote XXX.XXX pln.

 

Jestem zdecydowanie za zachowaniem dotychczasowej formy aukcji z cena minimalna wraz z gwiazdkami. Wysokie wyniki aukcji wplywaja bardzo korzystnie na ceny i rozwoj rynku. Brak takich wynikow zmniejsza ceny i redukuje dochodowosc biznesu domenowego, dlugoterminowo byc moze calkowicie ja uniemozliwiajac.

Podzielam w 100% kazde zdanie. Od razu widac, ze robiles deale badz negocjacje ze znacznymi podmiotami (juz mniejsza na jakie kwoty czy 5- czy 6-cyfrowe), a priorytetem nie jest ilosc transakcji, tylko ich jakosc.

 

...ale co do ostatniego dodałbym jeszcze, że z kolei aukcje z osiągniętymi cenami na poziomie kilku odnowień działają w drugą stronę. Mniejsza o to, gdy domena jest istotnie tyle (prawie nic) warta; gorzej gdy za takie 3-cyfrowe kwoty sprzedaja sie srednie-niezle domeny. A aukcji na imponujace kwoty raczej brak.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź Alexis. Osobiście nie traktuję aukcji online jako narzędzie do sprzedaży domen do klientów końcowych. Zdarzają się takie przypadki, ale na aukcjach licytują przede wszystkim domainerzy. Myślę, że trzeba się z tym liczyć. Trochę to inaczej wygląda np. w przypadku aukcji na żywo czy innych dobrze nagłośnionych eventów, bo o tych aukcjach KK jest w stanie się dowiedzieć.

 

Czasami są też aukcje, gdzie zaprasza się KK i liczy się na cenę od KK, a nie od domainera. Ale w tym wypadku nadal nie widzę wyższości ceny minimalnej nad ceną startową. Ale myślę, że tutaj każdy może mieć inne zdanie i raczej nie ma w tym nic złego.

 

Pytanie o efekty - ile aukcji z cenami minimalnymi kończy się sprzedażą domen za sensowne kwoty? Może Michau mógłby podać jakieś statystyki?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ze Ty nie traktujesz aukcji z cena minimalna jako mozliwosci sprzedazy dla klienta koncowego nie znaczy, ze masz innym takie aukcje uniemozliwic.

 

Uwierz mi, klient koncowy ma szanse dowiedziec sie o aukcji, jesli nie jest organizowana w ramach "dobrze naglosnionego eventu", jesli sie to odpowiednio zorganizuje. Co do "eventu": Masz na mysli swoje nie istniejace Meet Domainers?

Pytanie o efekty - ile aukcji z cenami minimalnymi kończy się sprzedażą domen za sensowne kwoty? Może Michau mógłby podać jakieś statystyki?

Chcesz powiedziec, ze jesli tylko 5% takich aukcji konczy sie powyzej ceny minimalnej, bo sprzedajacy nie potrafia ich odpowiednio przeprowadzic, to nalezy takich aukcji zabronic? Powiedz mi jakiego rodzaju to jest logika. Rozumiem, Jak Ty bys decydowal w sedo, to sedo nie robiloby aukcji premium, bo ich procent lezy ponizej 5%, a jednak takie aukcje dobrze sie maja w Sedo i potrafia produkowac wysokie kwoty, czesto bedace cenami referencyjnymi w sprzedazy domen, takze tu na forum. Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ze Ty nie traktujesz aukcji z cena minimalna jako mozliwosci sprzedazy dla klienta koncowego nie znaczy, ze masz innym takie aukcje uniemozliwic.

 

Uwierz mi, klient koncowy ma szanse dowiedziec sie o aukcji, jesli nie jest organizowana w ramach "dobrze naglosnionego eventu", jesli sie to odpowiednio zorganizuje. Co do "eventu": Masz na mysli swoje nie istniejace Meet Domainers?Chcesz powiedziec, ze jesli tylko 5% takich aukcji konczy sie powyzej ceny minimalnej, bo sprzedajacy nie potrafia ich odpowiednio przeprowadzic, to nalezy takich aukcji zabronic? Powiedz mi jakiego rodzaju to jest logika. Rozumiem, Jak Ty bys decydowal w sedo, to sedo nie robiloby aukcji premium, bo ich procent lezy ponizej 5%, a jednak takie aukcje dobrze sie maja w Sedo i potrafia produkowac wysokie kwoty, czesto bedace cenami referencyjnymi w sprzedazy domen, takze tu na forum.

Po prostu jestem ciekaw :)

 

Co do eventów, to chodzi mi o wszelkie zorganizowane aukcje / przetargi itp., o których może się dowiedzieć klient końcowy, który zazwyczaj nie przeczesuje aukcji domen w poszukiwaniu domeny. Między innymi chodzi mi o aukcje na żywo, np. te odbywające się na MeetDomainers. Ale nawet w takich aukcjach większość licytujących to domainerzy. Tak jest nie tylko w Polsce, ale i na aukcjach domen na całym świecie. Wątek ten jest poruszany na blogach zagranicznych odkąd pamiętam - w aukcjach domen po prostu rzadko biorą udział KK. Czy to powód, żeby ich nie organizować? Niekoniecznie. Ale trzeba o tym pamiętać.

 

EDIT: Przy okazji - Michau - czy można wprowadzić oznaczenie o cenie minimalnej w newsletterach np. promowanych aukcji domen?

 

DD

Edited by DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to powód, żeby ich nie organizować? Niekoniecznie. Ale trzeba o tym pamiętać.

 

Czy to powod, by ich zabronic?

EDIT: Przy okazji - Michau - czy można wprowadzić oznaczenie o cenie minimalnej w newsletterach np. promowanych aukcji domen?

Mozna, ale nie trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to powod, by ich zabronic?

Na szczęście nikt nikomu chyba nie zabrania organizowania takich aukcji, więc nie ma problemu :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DD:

Natomiast Ty chcialbys ich zmusic do Twojej woli, uniemozliwiajac im to i wlasnie pozbawic ich wolnej woli. W tym caly sek.

 

Jedni sa zwolennikami wolnego rynku i wolnej konkurencji, inni chcieliby tak ograniczyc wszystkie mozwliwoci, aby mozliwe bylo tylko to co jest korzystne dla nich.

 

Ojej, Alexis, odkryłeś u DD zapędy socjalistyczne, pardon, lewackie, gdy "partia" wie, co dobre dla obywatela.

 

Oczywiście aukcje z ceną minimalną również mnie drażnią, ale taki ich urok, trzeba czekać, aż ktoś pójdzie po rozum do głowy i się ocknie, że nie tędy droga.

 

System nakazowy nie jest chyba zbyt dobry w tym przypadku, prawda DD?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na szczęście nikt nikomu chyba nie zabrania organizowania takich aukcji...

Natomiast coponiektory chcialby je uniemozliwic, nieprawdaz? Spojrz na tytul watka, ktory zalozyles:

"Czy zlikwidowac aukcje z cena minimalna?"

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto @Alexis - ja jestem za wolnością :) Proszę mi tu lewackich łatek nie przypinać, bo ja się znajduję po drugiej strony barykady ;) Michau ma prawo do pozostawienia jak i usunięcia aukcji z ceną minimalną, to wolny człowiek w wolnej (prywatnej) firmie ;) A ja mam prawo wyrazić swoją opinię na ich temat. Żyjemy jeszcze w miarę wolnym państwie :)

 

Tak czy inaczej dzięki podjętej dyskusji mamy zmianę w aukcjach minimalnych - zobaczymy czy na lepsze, ale warto chyba próbować.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej dzięki podjętej dyskusji mamy zmianę w aukcjach minimalnych - zobaczymy czy na lepsze, ale warto chyba próbować.

Ja mam jednak nadzieje, ze Michau cofnie ta pochopna zmianie, ze wzgledow jakie opisalem w swoim poscie. Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mowimy o sprzedazach konkretnych domen za konkretne pieniadze rzedu wysokich XX.XXX albo XXX.XXX W AUKCJI.

Rozumiem Twoje racja, każdy broni swoich interesów. To nie jest jednak codzienność w AM, że dochodzi do sprzedaży w aukcjach za takie kwoty, przemiał to zwykłe aukcje użytkowników.

Może Michau zrobi ukłon w Twoją stronę i biorąc pod uwagę sporą prowizję jaką skosi po transakcji pozwoli raz na jakiś czas wstawić gwiazdki w wybranych aukcjach :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×