Jump to content
Adam Mickiewicz

Czy do handlu domenami potrzeba zakładać firmę?

Recommended Posts

Jak w temacie. Jeśli nie to jak się z tego rozliczać i jak to sprzedawać? Umowa kupna/sprzedaży jest potrzebna przy aukcjach na allegro/aftermarket?

 

Wez nie odpier... tylko uzyj opcji SZUKAJ - bo TEN temat był juz ze 100 razy wałkowany. A jak Ci sie nie chce albo nie masz czasu to może masz pieniądze - idz/zadzwon do księgowego.

 

PS Witamy na forum ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak w temacie. Jeśli nie to jak się z tego rozliczać i jak to sprzedawać? Umowa kupna/sprzedaży jest potrzebna przy aukcjach na allegro/aftermarket?

 

"Człowiek własną pracą i wysileniem do wszystkiego dojść może."

Adam Mickiewicz

 

:P

 

Sebastian

alpine5

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Człowiek własną pracą i wysileniem do wszystkiego dojść może."

Adam Mickiewicz

 

"W nicku Adam Mickiewicz, a w avatarze Henryk Sienkiewicz."

Thomaso z di.pl

 

@Adam Mickiewicz - odpowiedź na zadane pytanie brzmi: nie musisz zakładać firmy jeśli chcesz kupić i sprzedać parę domen, a tylko jeśli chcesz nimi handlować na dużą skalę i w sposób zorganizowany i ciągły. Jeśli nie masz firmy to na Aftermarket.pl czy Allegro.pl sprzedajesz normalnie domeny i łączny dochód z rocznej sprzedaży wpisujesz w zeznaniu rocznym w rubryce "inne źródła", płacisz podatek dochodowy od sprzedanych domen i to wszystko. Przy sprzedaży w Aftermarket.pl serwis wystawi nabywcy fakturę i wtedy nie musisz pisać żadnych dodatkowych umów, na Allegro zależy od nabywcy, ale Allegro jest bardzo słabym miejscem do sprzedaży domen i bardzo trudno tam cokolwiek sensownie sprzedać.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wez nie odpier... tylko uzyj opcji SZUKAJ - bo TEN temat był juz ze 100 razy wałkowany. A jak Ci sie nie chce albo nie masz czasu to może masz pieniądze - idz/zadzwon do księgowego.

 

PS Witamy na forum ;-)

 

I co mam tam wpisać w tej opcji SZUKAJ? Forum czytam od kilku tygodni, szukałem ręcznie w dziale prawnym i za pomocą google i nic nie znalazłem.

 

 

"W nicku Adam Mickiewicz, a w avatarze Henryk Sienkiewicz."

Thomaso z di.pl

 

@Adam Mickiewicz - odpowiedź na zadane pytanie brzmi: nie musisz zakładać firmy jeśli chcesz kupić i sprzedać parę domen, a tylko jeśli chcesz nimi handlować na dużą skalę i w sposób zorganizowany i ciągły. Jeśli nie masz firmy to na Aftermarket.pl czy Allegro.pl sprzedajesz normalnie domeny i łączny dochód z rocznej sprzedaży wpisujesz w zeznaniu rocznym w rubryce "inne źródła", płacisz podatek dochodowy od sprzedanych domen i to wszystko. Przy sprzedaży w Aftermarket.pl serwis wystawi nabywcy fakturę i wtedy nie musisz pisać żadnych dodatkowych umów, na Allegro zależy od nabywcy, ale Allegro jest bardzo słabym miejscem do sprzedaży domen i bardzo trudno tam cokolwiek sensownie sprzedać.

 

Dzięki za odpowiedź. Przydałoby się to przykleić w dziale Prawo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"W nicku Adam Mickiewicz, a w avatarze Henryk Sienkiewicz."

Thomaso z di.pl

 

Hehe, "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" - kanclerz Jan Zamoyski.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co mam tam wpisać w tej opcji SZUKAJ? Forum czytam od kilku tygodni, szukałem ręcznie w dziale prawnym i za pomocą google i nic nie znalazłem.

Szukajcie a będzie wam dane. W Google np. poniższe frazy

site:di.pl działalność gospodarcza

site:di.pl działalność prowadzona w sposób zorganizowany i ciągły

site:di.pl domeny osoba fizyczna firma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciec znaczy moc ;-)

 

Premium.pl rowniez ma fajny sposob rozliczania sprzedazy domen i nie musisz sie o nic martwic jak mialoby to miejsce w przypadku Alledrogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zamierzasz zakładać DG wg mnie najłatwiej jest sprzedawać domeny przez Aftermarket. A nawet jak już założysz działalność możesz otrzywymać faktury za rejestrację/przedłużenia w AM na firmę dalej utrzymując domeny zarejestrowane na siebie jako osobę fizyczną. Przy takim rozwiązaniu twoje dane WHOIS będę chronione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×