Jump to content
FlashT

Nask mnie wk*****

Recommended Posts

Witam,

 

Jakim prawem Nask udostepnia dane osobowe pierwszym lepszym osobom, ktore sobie im powiedza, iz moja domena im sie nalezy bo maja taka firme? Przeciez to jest totalnie niezgodne z ustawa o ochronie danych osobowych... A pozniej sie dziwia, ze nie chce podawac prawdziwych danych we whois... To przeciez jakas paranoja jest.

 

W ogole jak to jest... ktos zglasza sprawe w sadzie przeciwko mnie o jakas domene bez wczesniejszego kontaktu ze mna to ja w ogole nie powinienem miec tego w d*pie? Pojde do sadu i powiem "k***a, chcecie ta pier*****a domene to se ja bierzcie" i co?... ... ...

 

Pozdrawiam,

FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane sa udostepniane w celu przeprowadzenie postepowania przed Sadem.

 

Nie mozna zglosic sprawy przeciwko domenie, dlatego takie dane sa niezbedne do zlozenia pozwu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dane sa udostepniane w celu przeprowadzenie postepowania przed Sadem.

 

Nie mozna zglosic sprawy przeciwko domenie, dlatego takie dane sa niezbedne do zlozenia pozwu.

 

Problem w tym ze to jest niezgodne z prawem. Zgodnie z ustawa dopiero po wniesieniu pozwu Nask moze udostepnic te dane. Innymi slowy jawnie lamia prawo.

 

Jaka domena - nie powiem. Z reszta jest ich kilka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodnie z ustawa dopiero po wniesieniu pozwu Nask moze udostepnic te dane.

 

Ale jak wnieść pozew, skoro nie wiadomo przeciw komu go wnieść? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jak wnieść pozew, skoro nie wiadomo przeciw komu go wnieść? :o

 

Nie mam pojecia. W Nasku jednak mnie zapewnili, ze wydaja takie dane tylko jesli jest juz sprawa. Co jest ewidentnym klamstwem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

więc wychodzi na to, że najepiej podawać dane wymyślone , jak domena tylko do własnego użytku na parking to chyba najbezpieczniej

Share this post


Link to post
Share on other sites
więc wychodzi na to, że najepiej podawać dane wymyślone , jak domena tylko do własnego użytku na parking to chyba najbezpieczniej

 

Dzialanie na krotka mete. W przypadku podania nieprawdziwych danych NASK (a takze Registrar) moze (i z tego prawa korzysta) domene usunac.

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mówie tutaj o podawaniu danych typu Miś Uszatek ul Sraczka buraczka 7 ale normalnie i prawdopodobnie wyglądających

mail stworzony na te potrzeby , telefon jak ktoś ma dużo domen to zakupi prepaid i wszystko

 

słyszałem, że losowo sie kontaktuja w celu sprawdzania lecz mam kilkaset domen i nic takiego nie zaszło

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie mówie tutaj o podawaniu danych typu Miś Uszatek ul Sraczka buraczka 7 ale normalnie i prawdopodobnie wyglądających

mail stworzony na te potrzeby , telefon jak ktoś ma dużo domen to zakupi prepaid i wszystko

 

słyszałem, że losowo sie kontaktuja w celu sprawdzania lecz mam kilkaset domen i nic takiego nie zaszło

 

 

Nie mowie o takich debilnych danych. Jezeli NASK otrzymuje prosbe o podanie danych, podmiot ktory o nie wystepuje informuje NASK, ze pod tymi danymi

delikwent nie istnieje wowczas NASK albo Registrar weryfikuje dane dokladnie i jesli okazuje sie ze dane sa fikcyjne domena jest usuwana. Proste i skuteczne.

 

Pomijam fakt, ze swiadome podawanie falszywych danych jest lamaniem prawa.

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomijam fakt, ze swiadome podawanie falszywych danych jest lamaniem prawa.

 

Ząb za ząb...?

 

Swoja droga jak zweryfikuja dane? Przyjada pod wskazany adres i sie wypytaja czy ktos taki tu nie mieszka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoja droga jak zweryfikuja dane? Przyjada pod wskazany adres i sie wypytaja czy ktos taki tu nie mieszka?

 

Prędzej poproszą o wysłanie kopii dowodu osobistego ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoja droga jak zweryfikuja dane? Przyjada pod wskazany adres i sie wypytaja czy ktos taki tu nie mieszka?

 

W latwy sposob, jesli wyslany na wskazane dane list polecony wroci to zaczyna sie szczegolowa weryfikacje.

Proste i skuteczne.

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ząb za ząb...?

 

Dlaczego ząb za ząb? Po prostu egzekwowanie regulaminu, na który abonent zgodził się świadomie i dobrowolnie w momencie rejestracji domeny :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego ząb za ząb? Po prostu egzekwowanie regulaminu, na który abonent zgodził się świadomie i dobrowolnie w momencie rejestracji domeny :o

Dura lex sed lex? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że podawanie fałszywych danych to tylko iluzja bezpieczeństwa / bezkarności. W końcu każdą domenę rejestrujesz po coś - jeśli na parking to znajdą Cię na parkingu - do wypłat chyba już fałszywych danych nie podajesz, hę? Jeśli rejestrujesz domenę do odsprzedaży to tym bardziej transakcji nie przeprowadzisz z wymyśloną tożsamością. Poza tym logujesz się z z danym IP, podajesz maila, telefon ... gdzie tu sens udawać, że ja to nie ja ???

Może coś przeoczyłem, ale nawet jeśli ktokolwiek korzysta z dobrodziejstwa nie weryfikowania danych osobowych przy rejestracji domeny to na publicznym forum tego nie zdradzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to niedorzeczne prawo... a raczej bezprawie.

 

A co jest dla ciebie prawem?

 

A jesli ktos pod dana domena kradnie czyjes utwory, kradnie wlasnosc intelektualna - to jak sie niby skontaktowac? Wyslac maila do kubusia puchatka. Wiec Ty mozesz wszystko, a inny nie moze w ogole dochodzic swoich praw, bo ktos poda, ze jest czerwonym kapturkiem? czy jest to ok? a gdybys byl po tej drugiej stronie? prawo jakies musi byc i dobrze ze ktos stoi na jego strazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co jest dla ciebie prawem?

 

A jesli ktos pod dana domena kradnie czyjes utwory, kradnie wlasnosc intelektualna - to jak sie niby skontaktowac? Wyslac maila do kubusia puchatka. Wiec Ty mozesz wszystko, a inny nie moze w ogole dochodzic swoich praw, bo ktos poda, ze jest czerwonym kapturkiem? czy jest to ok? a gdybys byl po tej drugiej stronie? prawo jakies musi byc i dobrze ze ktos stoi na jego strazy.

 

Zgadzam się w zupełności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co jest dla ciebie prawem?

 

A jesli ktos pod dana domena kradnie czyjes utwory, kradnie wlasnosc intelektualna - to jak sie niby skontaktowac? Wyslac maila do kubusia puchatka. Wiec Ty mozesz wszystko, a inny nie moze w ogole dochodzic swoich praw, bo ktos poda, ze jest czerwonym kapturkiem? czy jest to ok? a gdybys byl po tej drugiej stronie? prawo jakies musi byc i dobrze ze ktos stoi na jego strazy.

 

Zupelnie sie nie rozumiemy. Chodzi o ustawe o ochronie danych osobowych - prawny dokument scisle okreslajacy, iz Nask NIE MOŻE robić tego co robi. Ja nie jestem za podawaniem nieprawidłowych danych, ale nie widze innego sposobu na wyegzekwowanie swoich praw co do poufności danych.

 

Co do kradzieży... to zupełnie od czapy argument... po 1. takie spawy rozsądza się po serwerze na którym te rzeczy są hostowane a nie domenie. Większość siteów w ogóle nie ma domeny, a IP. po 2. domenę .com można sobie zarejestrować na "dupa blada marmolada" i nikt się nie czepia... chyba nikt normalny, jeśli celowo chce łamać prawo, nie bierze domeny .pl (!!!)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałaby się ustawa, regulująca ta sprawe. Przykladowo skladasz pozew przeciw wlascicielowi domeny nie znajac jego personaliow i dopiero wtedy one sa ujawniane. Ot, taka koncepcja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Jakim prawem Nask udostepnia dane osobowe pierwszym lepszym osobom, ktore sobie im powiedza, iz moja domena im sie nalezy bo maja taka firme? Przeciez to jest totalnie niezgodne z ustawa o ochronie danych osobowych... A pozniej sie dziwia, ze nie chce podawac prawdziwych danych we whois... To przeciez jakas paranoja jest.

 

W ogole jak to jest... ktos zglasza sprawe w sadzie przeciwko mnie o jakas domene bez wczesniejszego kontaktu ze mna to ja w ogole nie powinienem miec tego w d*pie? Pojde do sadu i powiem "k***a, chcecie ta pier*****a domene to se ja bierzcie" i co?... ... ...

 

Pozdrawiam,

FlashT

 

 

FlashT:

 

Polecam kolego Ustawe o ochronie danych osobowych. W Artykule 29 przeczytasz ze:

 

"3. Dane osobowe udostępnia się na pisemny, umotywowany wniosek, chyba że przepis innej ustawy stanowi inaczej. Wniosek powinien zawierać informacje umożliwiające wyszukanie w zbiorze żądanych danych osobowych oraz wskazywać ich zakres i przeznaczenie."

 

A wiec kazdy, kto umotywuje wniosek DOSTANIE dane osobowe. Takze Twoje.

 

Nastepnym wiec razem zanim powolasz sie na Prawo i obrazisz kogos - w tym wypadku NASK, raczej PRZECZYTAJ wlasciwa ustawe.

 

Wszystkie akty prawne obowiazujace w Polsce dostepne sa bezplatnie np. na stronach Sejmu. Ustawa o ochronie danych osobowych tez. Polecam google.pl aby odnalezc ta ustawe.

 

PS. Jak pojdziesz do Sadu i tak powiesz jak napisales to dostaniesz kare za obraze powagi Sadu. Nie powinno to Cie jednak kosztowac wiecej niz 5000 zlotych...

 

amfre:

 

Ustawa jest i jest to Ustawa o ochronie danych osobowych. Akurat w zakresie ochrony danych osobowych polskie prawo jest OK.

 

Nie mozna zlozyc pozwo przeciwko domenie. Mozna zlozyc pozew przeciwko osobie fizycznej (lub prawnej) a nie przeciwko... usludze!!!

 

 

Uwagi inne:

 

 

A co do podawania danych nieprawdziwych:

 

Procedura jest prosta - NASK wysyla list polecony na podany adres, nawet jesli jest to adres niepelny (np. ulica bez numeru domu) czy dane typu sierotka marysia. Poczta zwraca z adnotacja ze Abonent nieznany, wtedy wysylamy pismo pod podany adres z informacja o wypowiedzieniu umowy.

 

Dla ulatwienia dodam ze przez podanie "blednego" adresu byli juz tacy co domene stracili. Rozumiem ze nie chwala sie tym bo troszke wstyd... no nie?

 

Dla jasnosci dodam ze polskie prawo od kilku lat zaklada ze jak niepowiedzie sie doreczenie (czyli tzw. "awizo" i powtorne awizo) to dokument traktuje sie jako doreczony ze wszelkimi konsekwencjami.

 

Wiec jesli ktos nadal bedzie mial watpliwosci czy NASK robi slusznie udostepniajac dane oraz w ten sposob doreczajac pisma to odsylam do aktow prawnych, a jesli ktos bedzie nadal miec watpliwosci to sugeruje isc do Sadu przeciwko NASK i przekonac sie (za wlasne pieniadze) kto mial jednak racje.

 

osobiscie uwazam, ze podanie nieprawdziwych danych jest najglupszym sposobem utracenia domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytałem o to co prawda w innym miejscu, ale nie zaadresowałem tego do Ciebie @endriu, a jesteś w naszy m gronie osoba najbardziej kompetentną :(

Czy NASK przechowuje dane byłych właścicieli domen (w tym domen usuniętych), a jeśli tak to czy również te dane może przekazywać osobom trzecim i po drugie czy exwłaścicielowi domeny przysługuje prawo usunięcie danych osobowych zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych

Share this post


Link to post
Share on other sites
"3. Dane osobowe udostępnia się na pisemny, umotywowany wniosek, chyba że przepis innej ustawy stanowi inaczej. Wniosek powinien zawierać informacje umożliwiające wyszukanie w zbiorze żądanych danych osobowych oraz wskazywać ich zakres i przeznaczenie."

 

A wiec kazdy, kto umotywuje wniosek DOSTANIE dane osobowe. Takze Twoje.

 

Klamstwo. Niecale 24h po zarejestrowaniu domeny moje dane zostaly udostepnione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×