Jump to content

rafium

Użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About rafium

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

1929 profile views
 1. Witam, Temat aktualny i bardzo dziękuję za odpowiedź. Teraz już nie mam wątpliwości. Zaczynam działać. ;)
 2. Witam, Mam w planach stworzenie serwisu w języku angielskim, który będzie widniał pod domeną z końcówką .com. Planuję również utworzyć polski odpowiednik tej strony, który wówczas miałby adres: nazwa_strony.com/pl Czy z uwagi na strukturę domeny pod którą będzie widniała polska wersja strony, istnieje ryzyko, że będzie ta strona jakoś gorzej indeksowalna w google niż normalna strona utworzona pod domeną z końcówką .pl? Po prostu nie chciałbym wykupywać i opłacać dwóch domen .com i pl., zamiast serwisów na oddzielnych domenach, wolałbym stworzyć dwa, tak, jak wyżej przedstawiłem. Co o tym sądzicie?
 3. rafium

  SpecPC.pl

  SpecPC.pl Witam, Co sądzicie na temat domeny SpecPC.pl ? W sumie nadałaby się pod blog o tematyce komputerowej lub jakiś serwis komputerowy?
 4. Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd w moim poście. Forum bawi, uczy i wychowuje, a im więcej będziemy wytykać sobie błędów, tym więcej będziemy się uczyć. A jeśli chodzi o te systemy, to na jakiej podstawie analizują wartość serwisu Internetowego? Całkiem możliwe, lecz wróżki za swe usługi pobierają opłaty.
 5. Witam, jak zapewne większość z Was wie, w Internecie funkcjonują serwisy, które oferują możliwość sprawdzenia wartości stron internetowych. Problem polega na tym, że ja nie jestem w stanie sprawdzić wartości swojej strony, tej jedynej, reszta moich blogów jest sprawdzalna. Z czego może to wynikać? Czy to zależy od ustawień dostępności do plików na serwerze FTP? Pisałem do obsługi hostingu, by zastrzeżyli moje dane, aby nie były widoczne po kliknięciu we Whois dla mojej domeny, czy może to spowodowało, że nie mogę sprawdzić wartości swojej strony? Wiem, że te statystyki nie odzwierciedlają faktycznej wartości strony, ale chciałbym mieć chociaż jakąś wstępną orientację odnośnie jego wartości, by w razie późniejszej sprzedaży serwisu, wiedzieć o jakiej kwocie mniej więcej mam myśleć. Liczę na odpowiedź. Pozdrawiam.
 6. Mam dla Was jeszcze jedno pytanie, a nie widzę potrzeby tworzenia nowego tematu, gdyż sprawa wiąże się z Dotpay.pl, mianowicie w tym serwisie nazbierało mi się parę groszy w ciągu kilku ostatnich lat dzięki usłudze płatności SMS, chciałbym więc teraz przelać je sobie na konto. Aby jednak środki zasiliły mój portfel, wpierw muszę wygenerować kilka rachunków/umów, podpisując je, a następnie wysyłając na podany przez nich adres. Zastanawiam się, czy mogę wszystkie te rachunki i umowy wpakować do jednej koperty celem wysłania, czy muszę umowę z rachunkiem za określony okres wysłać jedną kopertą, a za inny okres drugą kopertą? Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam.
 7. rafium

  Edycja postów

  To trzeba kolego przeczytać swoje wypociny przed przelaniem treści na forum. Rozumiem, że mogą zdarzyć się byki, ale miałeś dość czasu na wprowadzenie korekt.
 8. Skoro masz zamiar postawić tego typu stronę, to jeśli będziesz czerpał z tego takie zyski, jak podał sprzedający, to zgłaszam się do współpracy.
 9. Heh, faktycznie, gdzieś w tym wszystkim zagubiłem na chwilę zdolność logicznego myślenia.
 10. Witam, ostatnimi czasy znalazłem na allegro ofertę sprzedaży serwisu postawionego na WordPressie, w dodatku opartego na darmowym szablonie blogowym. Jak myślicie? Czy jest to realne, aby właściciel tego niby ubogiego serwisu był w stanie zarobić taką sumę, jaką podaje w ogłoszeniu? Nie jestem łatwowierny, więc jeśli chodzi o mnie, to na pewno nie zdecyduję się na zakup, mimo to chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego ogłoszenia. Co o tym myślicie? Takie zyski są realne, czy to kolejny przykład zarabiania na naiwnych? Ogłoszenie dostępne jest TUTAJ. Pozdrawiam.
 11. Dziękuje, szkoda, że nie mają za wiele informacji na stronie odnośnie tej usługi, napiszę do nich i dowiem się wszystkiego. Czekam w razie czego na wypowiedzi innych użytkowników. Pozdrawiam.
 12. Osobiście również uważam, że tego typu, czy też inne obiecane poprzez allegro formy (niby wielkiego i niekiedy szybkiego) zysku, to jedna wielka bzdura, będąca często przedmiotem zarobku na naiwnych, łatwowiernych osobach, które myślą, że, gdy zakupią tego typu "produkt", - czy jakkolwiek to określić - to osiągną wielkie zyski, przy minimalnym nakładzie pracy. Aby osiągać jakiekolwiek zyski, jako webmaster niezbędnym jest prowadzenie swojego serwisu przez co najmniej rok, tego rodzaju działalność wymaga cierpliwości, zaangażowania i rozsądku. Google nie powstało z dnia na dzień, jest efektem współpracy znakomitych programistów. Reasumując, nikt nie jest w stanie, w krótkim czasie osiągnąć takich zysków, jak podaje sprzedający, musiałby być to naprawdę rozbudowany i ciekawy serwis. Ponadto, tak jak wcześniej wspomniano raczej nikt nie chciałby narażać na konkurencję swojego zarobkowego przedsięwzięcia internetowego poprzez dzielenie się tajnikami zarabiania z innymi. Mimo wszystko będę obserwował dalszy rozwój sprawy. Tyle ode mnie. Pozdrawiam.
 13. Mimo wszystko spodziewałem się większej ilości postów w temacie. Trzeba cierpliwie poczekać na wypowiedzi innych użytkowników. Niektórzy użytkownicy wypowiadali się, że nie zawsze po wysłaniu sms-a płatności dochodziły. Mi jak dotąd wszystko chodziło sprawnie, choć boli mnie to, że firma ta zbyt wiele pobiera nam środków. A jeśli chodzi o dokumentacje, to może są takie serwisy, które przyjmowałyby dokumenty poprzez e-mail? Z pewnością zaoszczędziłoby to czasu i pieniędzy. Chyba koledze chodziło o ten link: http://www.avantis.pl/pl,produkty,mplatnosci,just-pay/
 14. Witam szanownych domeniarzy. Prowadzę od kilku tygodni własnego bloga na łamach którego piszę rzecz jasna artykuły i zamieszczam materiały dla określonej grupy zainteresowanych. Ostatnimi czasy podjąłem decyzję o tym, aby wprowadzić możliwość uiszczania płatności SMS - po wysłaniu takiego sms-a użytkownikom przyznany będzie pełen dostęp do określonych wpisów na blogu. I tu pojawia się moje pytanie nurtujące mnie już od jakiegoś czasu. Który serwis obługujący płatności SMS wybrać? Wiadomym jest, że funkcjonuje kilka takich serwisów, nie każdy z nich cieszy się jednak pozytywną opinią wśród internautów. Ostatnimi czasy czytałem o DotPay, wielu użytkownikółw skarżyło się na wysokie prowizje pobierane przez tą firmę. Nie będę rozpisywał się o każdym z obecnych serwisów oferujących tego typu usługi, chciałbym od Was dowiedzieć się, z jakich korzystacie oraz jakie proponują najdogodniejsze dla nas warunki - innymi słowy, gdzie można zarobić najwięcej. Jeśli chodzi o mnie, to póki co, korzystałem w tym zakresie jedynie z usług firmy DotPay.pl, zraził mnie jednak fakt, że poza tym, że od każdego sms-a firma ta "zabiera" nam pieniądze, to jeszcze przy przelewie na własny rachunek bankowy ponownie pobierają nam określoną część pozyskanych przez nas środków - już pomijając fakt, że aby uzysać pieniądze, należy wcześniej wygenerować odpowiednie dokumenty, które trzeba wysłać standardową pocztą na adres firmy, co znów sprowadza nas na dodatkowe koszty. Reasumując, proszę Was, abyście w tym wątku podzielili się swoimi uwagami, doradźćie mi, który serwis najkorzystniej obsługuje SMS-y z Polski i z zagranicy oraz który serwis najbardziej rekomendujecie i dlaczego. Pozdrawiam Serdecznie.
 15. rafium

  Specpc.pl

  Specpc.pl Witam, posiadam dwie domeny i nie wiem co z nimi zrobić. SpecPC.pl - myślę, że nadaje się na forum lub bloga o tematyce komputerowej. Może ktoś z Was chciałby ją przygarnąć za odpowiednią kwotę? NeverwinterNights.pl - domena nadaje się na serwis o grze Neverwinter Nights, szczególnie okaże się atrakcyjna, gdyż ma wyjść trzecia część tej gry. Co myślicie na temat tych domen? Pozdrawiam!
×