Jump to content
Elgrey

Domena skasowana w grudniu?

Recommended Posts

Witam,

 

Otóż od połowy stycznia oczekuje na zwolnienie pewnej domeny, która została wygasła 2006-12-14. Powiedzcie czy takie sytuacje się często zdarzają i ile jeścze może być ona wstrzymywana przez NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otóż od połowy stycznia oczekuje na zwolnienie pewnej domeny, która została wygasła 2006-12-14. Powiedzcie czy takie sytuacje się często zdarzają i ile jeścze może być ona wstrzymywana przez NASK.

 

Jak już pisałem w innym wątku, NASK może tak długo, długo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

w Nadzwyczaj Aktywnej ... dziala wszystko tak sobie deliktme to ujmujac ... pewnie dlatego przegrali ze mna proces w sprawie kilkunastu domen. Osobiscie staram sie nie kupowac polskich domen miedzy innymi z tego powodu, ze mialem z nimi troche klopotow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pewnie dlatego przegrali ze mna proces w sprawie kilkunastu domen. Osobiscie staram sie nie kupowac polskich domen miedzy innymi z tego powodu, ze mialem z nimi troche klopotow.

Jeden "proces" o kilkanaście domen. Winszuję doświadczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nawet do tej pory nie zaplacili kosztow sadowych ... fakt, ze bylo to kilka lat temu, ale nadal nie mam zadnego zaufania do naszego niezwyklego naradowego operatora domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dalej na nią czekasz, czy się zwolniła ?

Jesli juz mozesz to podasz nazwe tej domeny ?

 

Wciaz stoi w postepowaniu, w sumie to juz ie nawet przyzwyczaiłem do takiego stanu rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasami na takie domeny da sie wykupić opcje, mi sie kilka razy udało. Może uda Ci się założyć opcję i bedziesz wtedy mógł spać spokojnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze nie mam pojecia co to jest opcja na domene i gdzie ją wykupić. W związku z tym prośba do Timiego - moglbys rozwinac temat. Z gory dzieki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki,

Sami widzicie co Świeta robią z ludzi. Lenistwo wychodzi na kazdym kroku, teraz juz po malej lekturze:

Jezeli wygasa domena powiedzmy sex.pl i robicie opcje na domene to zostanie Wam przydzielona jezeli poprzedni wlasciciel sie nie upomni? Czy w przypadku gdy spad trafi do kogos innego opcja jest wazna do konca 3 lat, mimo tego ze powinienes miec domene od razu? Czy w takim wypadku zwracają pieniadze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zalozeniu opcji i wygasnieciu domeny masz PEWNOŚĆ że domena jest zarezerwowana dla Ciebie. Opłata za opcję nie jest zwracana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy tak samo jest w przypadku postepowania wyjasniajacego? Tzn, zalozenie opcji daje Ci gwarancje przejecia domeny?

 

Opcję możesz wykupić tylko gdy domena jest zarejestrowana. W innym wypadku opcja nie jest dostępna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×