Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Guest Anubis
rozwiązaniem dla tego typu dziwnych aukcji byłaby likwidacja wszelkich oznaczeń wskazujących na ilość cyfr w cenie minimalnej...wystarczyłoby wzorem Allegro zamieścić info w stylu...cena minimalna nie została osiągnięta...i problem zostaje rozwiązany...

 

Jak nigdy muszę przyznac rację.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
rozwiązaniem dla tego typu dziwnych aukcji byłaby likwidacja wszelkich oznaczeń wskazujących na ilość cyfr w cenie minimalnej...wystarczyłoby wzorem Allegro zamieścić info w stylu...cena minimalna nie została osiągnięta...i problem zostaje rozwiązany...

Szczerze powiedziawszy to nie rozumiem celu ukrytej ceny minimalnej czy to na allegro czy giełdach domen. Jak dla mnie to niepoważne i nie biorę w czymś takim udziału.

Jest to tak samo idiotyczne jak: "sprzedam za 1000-1200, a jak będzie zdecydowany klient to nawet za 900" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A można w trakcie aukcji zmniejszyć minimalną?

bartxx86 - by miał ból :)

 

Oj tam ból - raczej dobrą domenę wartą przynajmniej średnie xx.xxx za mniej niż 10k :)

 

Gdybyście mieli jakieś wątpliwości - użytkownicy z nickami typu "Smartfony.com.pl na aukcji Premi"

 

Dzięki, poprawione ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nieco zle miejsce na taka aukcje.

 

Nawet bardzo złe miejsce. Ktoś kto ma odpowiedni kapitał w zapasie może w bardzo szybkim czasie uzyskać przyjemną stopę zwrotu wystawiając błyskawicznie domenę na aukcję o zasięgu globalnym. Myślę że spokojnie znajdą się chętni, którzy na AM złożą oferty na poziomie 30tyś EURO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no zgadzam się z Patrycją , zastanawia mnie tylko po co wystawiać ja na AM, żeby się pochwalić czy, żeby dobrze sprzedać bo jeżeli to drugie to nie rozumiem decyzji, że osoba mająca takie pojęcie o domenach jak M.Pleban wystawia domene .de na polskiej giełdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no zgadzam się z Patrycją , zastanawia mnie tylko po co wystawiać ja na AM, żeby się pochwalić czy, żeby dobrze sprzedać bo jeżeli to drugie to nie rozumiem decyzji, że osoba mająca takie pojęcie o domenach jak M.Pleban wystawia domene .de na polskiej giełdzie.

 

Może nie chce jej sprzedać a chce promować polską giełdę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ceną minimalną na poziomie XX XXX Euro to jest zwykła niegospodarność, ale po AM można się było tego spodziewać. Nawet 99 999Eur to jest poniżej realnej i globalnej ceny D2D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z ceną minimalną na poziomie XX XXX Euro to jest zwykła niegospodarność, ale po AM można się było tego spodziewać. Nawet 99 999Eur to jest poniżej realnej i globalnej ceny D2D.

 

Cena minimalna jest na pewno ustawiona na 99.xxx

 

Wnioski nasuwają mi się dwa - albo finanse AM są bardzo kiepskie, albo wręcz przeciwnie i jest to kolejna forma reklamy AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena minimalna jest na pewno ustawiona na 99.xxx

 

Wnioski nasuwają mi się dwa - albo finanse AM są bardzo kiepskie, albo wręcz przeciwnie i jest to kolejna forma reklamy AM.

sądzę, że gdyby z finansami byłoby źle.. nie wrzucali by teraz reklam do tv..

nawet jak ta cena to jest to 99 999 euro... czyli ok 430 tys pln.. sądzę że tyle byłoby dobrą kwotą na X.pl a nie .de :)

 

jeśli jest to forma reklamy giełdy.. strasznie droga i raczej słaba.. dla laików x.de nie wykazuje jakoś specjalnie wielkie wartości...

 

chyba że problem jest jeszcze jeden, cena minimalna to nie ** *** a *** *** tylko że gwiazdki się źle wyświetlają :) bądź mają kilku kk na tą domenę którzy mogą ją licytować właśnie tutaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cena minimalna jest na pewno ustawiona na 99.xxx

 

Wnioski nasuwają mi się dwa - albo finanse AM są bardzo kiepskie, albo wręcz przeciwnie i jest to kolejna forma reklamy AM.

 

Na obecną chwilę co do wysokości ceny minimalnej nikt nie ma pewności.

 

A co do promocji to nie bardzo rozumiem niby co miałaby ta aukcja promować i na jaką skalę??

-AM jako globalną giełdę na której są interesujące perełki dla szerokiego grona inwestorów zagranicznych?? Jedna jaskółka wiosny nie czyni i nawet jak kogoś przyciągnie to przyciągnie ta konkretna aukcja a nie nasz rynek szczególnie że domeny z AM znajdują się również na SEDO.

-AM wśród polskich inwestorów?? Pewnie że nie bo ta domena dla polskiego biznesu jest miej atrakcyjna niż topowe domeny z końcówką .pl. Promocja poprzez aukcje miałaby sens gdyby wykorzystując planowane reklamy telewizyjne zebrali pakiet absolutnych topowych domen (starannie wyselekcjonowanych) z cenami startowymi na poziomie XX XXX a później promowali powiedzmy przez miesiąc same planowane aukcje. Taki zabieg niejednej firmie narobiłby ochoty na posiadanie domen Top Premium i przełożyłby się wymiernie na pozyskanie na giełdę nowych inwestorów ze znacznym kapitałem.

 

Wedle mojego toku rozumowania ta aukcja to zwykła wyprzedaż, zorganizowana w niewłaściwym miejscu;)

Edited by Patrycja

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena dla polskiego biznesu rzeczywiście się średnio nadaje :)

 

jednak trzeba pamiętać że na chwilę obecną AM to głównie plarforma dla inwestorów :) Polski inwestor również może próbować dalej sprzedać niemiecką domenę.

 

Może liczą że na Am nikt nie ma takich pieniędzy ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
jednak trzeba pamiętać że na chwilę obecną AM to głównie plarforma dla inwestorów :) Polski inwestor również może próbować dalej sprzedać niemiecką domenę.

 

Czyli to nie jest rozsądnie zaplanowana sprzedaż a prezent dla inwestora, który posiada wystarczający kapitał i potrafi po jakimś czasie wystawić domenę na sprzedaż we właściwym miejscu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam bardzo małe doświadczenie w domenach, ale sądzę, że MP dobrze wie co robi i czemu ma to służyć :)

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli to nie jest rozsądnie zaplanowana sprzedaż a prezent dla inwestora, który posiada wystarczający kapitał i potrafi po jakimś czasie wystawić domenę na sprzedaż we właściwym miejscu :)

A po co wystawiać? Nie dość że jest opłacona do 2024 roku.. to jeszcze jeśli ktoś może od ręki wydać 4xx xxx zł to i stać go aby czekać na kk z odpowiednim budżetem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A po co wystawiać? Nie dość że jest opłacona do 2024 roku.. to jeszcze jeśli ktoś może od ręki wydać 4xx xxx zł to i stać go aby czekać na kk z odpowiednim budżetem :)

Czyli ziarnko dla ślepej kury :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że są tu użytkownicy stworzeni wyłącznie po to, żeby dokopać konkurencji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Aukcja kończy się 23.04 a więc trzy dni po planowanej emisji reklam telewizyjnych, myślę że to celowy zabieg marketingowy żeby te aukcje na AM "ładniej wyglądały" (obecnie mamy ponad 115 k). Jeśli Michał nie pomylił się z tą ceną minimalną to musi mieć klientów na ta domenę i pewnie cena minimalna pęknie za jakiś czas i może poszybować w górę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×