Jump to content
beemedio

Transfer domeny .pl do innego usługodawcy

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym wytrasferować domenę .pl do innego operatora. Domena wygasa 16.05.14. Posiadam kod authinfo.

W AM otrzymuję komunikat

Transfer domeny .pl nie może być rozpoczęty później niż 5 dni przed datą wygaśnięcia domeny.

- wszystko jasne.

 

Moje pytanie brzmi: czy jest to odgórnie ustosunkowane przez NASK, czy jest możliwość wytrasnferowania domeny do innego (tańszego niż obecnie) operatora? Chodzi mi o transfer z równoczesnym odnowieniem :)

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Chciałbym wytrasferować domenę .pl do innego operatora. Domena wygasa 16.05.14. Posiadam kod authinfo.

W AM otrzymuję komunikat

- wszystko jasne.

 

Moje pytanie brzmi: czy jest to odgórnie ustosunkowane przez NASK, czy jest możliwość wytrasnferowania domeny do innego (tańszego niż obecnie) operatora? Chodzi mi o transfer z równoczesnym odnowieniem :)

 

Pozdrawiam!

Tak, to jest ustalone przez NASK, taki jest regulamin.

Można zrobić transfer z jednoczesnym odnowieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, blokada jest nałożona odgórnie przez NASK.

Nowy operator może zainicjować transfer z kwarantanny (z jednoczesnym odnowieniem).

Przy takiej operacji musisz być pewny, że obecny operator nie zmieni Ci kodu authinfo dla domeny i oczywiście, że będziesz w stanie odebrać maila z linkiem do otwierdzenia transferu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi! Ostatnie pytanie: którzy dostawy oferują transfer z równoczesnym odnowieniem.pl'ki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to jest ustalone przez NASK, taki jest regulamin.

Można zrobić transfer z jednoczesnym odnowieniem.

 

Przez 6 dni przed wygaśnięciem domeny nie można zobić *żadnego* transferu, także transferu z odnowieniem. Domenę będzie można transferować dopiero po wygaśnięciu, i wtedu już wyłącznie z odnowieniem (reaktywacją).

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli lepiej poczekać do dnia aż wygaśnie i wówczas wtedy ją wytransferować z odnowieniem?

Jeśli dobrze pamiętam będę miał na to 14 dni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tylko weź pod uwagę, że wtedy będziesz musiał zapłacić dodatkowo za reaktywację wygasającej domeny. Jeśli jest to domena bez aktywnego serwisu, to być może najsensowniejszym (najtańszym?) rozwiązaniem będzie założenie na nią opcji i rejestracja potem - przy okazji zyskasz nawet 29 dni ważności domeny (zakładając że zarejestrujesz ostatniego dnia ważności rezerwacji). ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz poczekać aż wygaśnie :) tylko wtedy będzie taki transfer możliwy. Przez te 6 dni tak jak pisał pb z domeną nie można nic zrobić, prócz odnowienia u obecnego rejestratora oczywiście. Po wygaśnięciu masz 14 dni

U nas transfer po wygaśnięciu kosztuje tyle co odnowienie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez 6 dni przed wygaśnięciem domeny nie można zobić *żadnego* transferu, także transferu z odnowieniem. Domenę będzie można transferować dopiero po wygaśnięciu, i wtedu już wyłącznie z odnowieniem (reaktywacją).

OK, moja wina, nie doprecyzowałem. To miałem właśnie na myśli, że dopiero po wejściu w stan wygasania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×