Jump to content
jarus

Panda 4.0 wprowadzona!

Recommended Posts

Google wprowadziło nowy aktualizacje swoich algorytmów oznaczoną jako Panda 4.0, o czym dowiadujemy się z twittera Matta Cuttsa https://twitter.com/mattcutts/status/468891756982185985

 

Ponoć najbardziej po tyłku mają dostać strony typowo MFA oraz zaspamione witryny. No zobaczymy, ja na razie na swoich stronach nie widzę żadnych bardzo diametralnych zmian w wynikach wyszukiwania, ale pewnie do nas jako nieanglojęzycznej części internetu algorytm dotrze z opóźnieniem. Piszcie jak tam się wasze strony trzymają po najnowszej aktualizacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może być drobna zmiana pewnie będzie dotyczyć mniej jak 1% stron w sieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponoć najbardziej po tyłku mają dostać strony typowo MFA

Strony parkingowe ( Made for AdSense ) już wcześniej poleciały na łeb na szyję w wynikach wyszukiwania.

Ktoś jeszcze trafia na nie inaczej niż po wpisaniu pełnego adresu w przeglądarce lub w wyszukiwarce ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strony parkingowe ( Made for AdSense ) już wcześniej poleciały na łeb na szyję w wynikach wyszukiwania.

Ktoś jeszcze trafia na nie inaczej niż po wpisaniu pełnego adresu w przeglądarce lub w wyszukiwarce ?

 

MFA ma się całkiem nieźle. Poleciały te które miały za dużo reklam above the fold czyli po wejściu na stronę widzimy reklamy a dostęp do treści jest dopiero po przewinięciu strony w dół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał tmi.

 

Logicznie i technicznie nie jest możliwością, aby Google było w stanie w jakikolwiek sposób przewidzieć jakie autor miał intencję zakładając swoją stronę. Mogą jedynie sobie pomagać - brać pod uwagę zmiany na stronie, częstotliwość aktualizacji, umiejscowienie oraz położenie reklam, ilość podstron, sposób wykonania strony, ręczne weryfikacje stron (!), być może GA i inne pomocne narzędzia.

 

Chyba, że wciąż mówimy o zarobku na Adsense w kontekście stron poruszających tematykę jakimś wyimaginowanym chorobom, których dotyka marginalny odsetek społeczeństwa na globie, czy też o jakimś cudownym leku wykonanym z łożyska konia stosowanym na rehabilitację piłkarzy w podeszłym wieku etc. 6 lat temu można było zbierać okruszki po takich tematykach, a do dzisiaj ludzie nieudolnie próbują na tym zarabiać. Na takich stronach faktycznie Google nie musi się "spinać" i zaznacza ptaszek w stosownym miejscu.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał tmi.

 

Logicznie i technicznie nie jest możliwością, aby Google było w stanie w jakikolwiek sposób przewidzieć jakie autor miał intencję zakładając swoją stronę. Mogą jedynie sobie pomagać - brać pod uwagę zmiany na stronie, częstotliwość aktualizacji, umiejscowienie oraz położenie reklam, ilość podstron, sposób wykonania strony, ręczne weryfikacje stron (!), być może GA i inne pomocne narzędzia.

 

Chyba, że wciąż mówimy o zarobku na Adsense w kontekście stron poruszających tematykę jakimś wyimaginowanym chorobom, których dotyka marginalny odsetek społeczeństwa na globie, czy też o jakimś cudownym leku wykonanym z łożyska konia stosowanym na rehabilitację piłkarzy w podeszłym wieku etc. 6 lat temu można było zbierać okruszki po takich tematykach, a do dzisiaj ludzie nieudolnie próbują na tym zarabiać. Na takich stronach faktycznie Google nie musi się "spinać" i zaznacza ptaszek w stosownym miejscu.

 

 

Wydaje mi się, że niszowe site pod MFA jeśli mają dobry content, zdjęcia, coś ciekawego na stronie, bez spamlinków kierujących na stronę to mimo iż jest o leku z łożyska konia to dalej będzie to dobra i wartościowa strona na której można dobrze zarobić na Adsense.

 

EMD + 1 podstrona z kiepskim contentem to niestety ale chyba te czasy minęły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że niszowe site pod MFA jeśli mają dobry content, zdjęcia, coś ciekawego na stronie, bez spamlinków kierujących na stronę to mimo iż jest o leku z łożyska konia to dalej będzie to dobra i wartościowa strona na której można dobrze zarobić na Adsense.

 

EMD + 1 podstrona z kiepskim contentem to niestety ale chyba te czasy minęły

 

Tak. Pisałem to w kontekście wyższych zarobków. Statystyczna osoba znajdzie poprzez program kilkanaście takich keywordów i wszystko zrobi na odwal lub zleci wykonanie na jakimś "blackseoforum", a reklamy umieści tak, żeby Google zobaczyło jakiego to cwaniaka mają w programie. Później jest lament, płacz i setki postów na przeróżnych forach, że na MFA już się nie da zarobić. I w ogóle dostaje się za to bany w programie i filtry na domeny. W sumie to i lepiej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MFA zawsze istniało i będzie istnieć. Tak jak pisałeś wczęsniej Google nie może wykryć intencji czy ktoś buduję stronę dla zarobków czy nie. Z drugiej strony czy budowanie dla zarobku to grzech? Śmiem wątpić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MFA ma się całkiem nieźle. Poleciały te które miały za dużo reklam above the fold czyli po wejściu na stronę widzimy reklamy a dostęp do treści jest dopiero po przewinięciu strony w dół.

Ja miałem na myśli strony parkingowe ( parkingi domen ) gdzie treści innych poza reklamami praktycznie nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

One nigdy nie były w wynikach wyszukiwania praktycznie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta fraza nie różni się niczym od innych :) tylko tyle że większe zyski z posiadania wartościowych użytkowników na tego typu stronach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak tam wasze strony? Myślałem, że w weekend do nas dotrze ten update i może jakieś ciekawe rzeczy się zaczną dziać, ale muszę przyznać że nie widzę dużych zmian na moich stronach, te które były nisko są nadal w ogonie, te na sensownych miejscach nie spadły.

Edited by jarus

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie rewolucji nie było.

w zasadzie to byłbym zdziwiony bo nie używam żadnych automatów czy innych narzędzi.

stosuję zasadę powoli a do celu. i jak na razie cel jest coraz bliższy ale jeszcze daleka droga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aktualizacja dotyczy jakości treści na stronach ( zapleczówki generowne automatami padną )

+ przewrót w chwilówkach ( jednak głównie anglojęzycznych )

 

http://www.tajnikimarketingu.pl/panda-4-0-nowa-aktualizacja/

 

Już na stałe zmieniła się wizja pozycjonowania

 

Póki co to nadal kwestia kilku tygodni , aby powrócić do poprzedniego poziomu indeksacji (górne xx xxx tematycznych uu / dzień) . Istotna tutaj jest także ścisła współpraca z (najlepiej niszowym) PP .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nowa panda już grasuje :)

zauważyliście jakieś spadki?

 

moje póki co bez zmian :) boję się tylko o satelitki przy których nie robię nic od 1,5 roku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

 

Aktualnie nie zauważyłem spadków wśród stron klientów. Myślę, że powodem tego jest dobra optymalizacja seo oraz to, że wreszcie klienci pozwalają się przekonać do wiekszych inwestycji w swoje strony ( unikalny, wartościowy isystematycznie aktualizowany content ).

 

Panda 4.1 przyczepiłą się do stron z DC. Myślę, że kilka wiekszych serwisów z DC straciło troche site....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

 

Aktualnie nie zauważyłem spadków wśród stron klientów. Myślę, że powodem tego jest dobra optymalizacja seo oraz to, że wreszcie klienci pozwalają się przekonać do wiekszych inwestycji w swoje strony ( unikalny, wartościowy isystematycznie aktualizowany content ).

 

Panda 4.1 przyczepiłą się do stron z DC. Myślę, że kilka wiekszych serwisów z DC straciło troche site....

jakieś przykłady :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum mojego znajomego, postawione na subdomenie wyleciało w kosmos z pierwszej pozycji dla kilku najważniejszych fraz na 10-ta stronę wyników, tuż po aktualizacji. Treści były unikalne, tematyka wąska i żadnych linków kierujących do tego forum.

Myślicie, że Google Webmaster Tools wystarczy żeby to zmienić ?

 

edit: Dzięki

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum mojego znajomego, postawione na subdomenie wyleciało w kosmos z pierwszej pozycji dla kilku najważniejszych fraz na 10-ta stronę wyników, tuż po aktualizacji. Treści były unikalne, tematyka wąska i żadnych linków kierujących do tego forum.

Myślicie, że Google Webmaster Tools wystarczy żeby to zmienić ?

GWT może jedynie pokazać jeśli domena otrzymała filtr ręczny. Jeśli jest to filtr algorytmiczny - czyli np wywołany przez aktualizację pandy - nie będzie tam żadnej informacji.

Możliwe jednak, że były jakieś inne ostrzeżenia - na pewno warto na początek spojrzeć w GWT - czy nie ma tam jakiś powiadomień

Share this post


Link to post
Share on other sites

W gwt nie samego filtra sprawdzisz są jeszcze inne dane, które mogą przybliżyć w zdiagnozowaniu problemu. Tylko, że właśnie może tylko przybliżyć. Trzeba sprawdzić jak najwięcej się da. Pytanie skąd wiesz, że teksty są unikalne? Może ktoś kopiował. Mogło się dostać za wszystko. Ale narazie nie robiłbym jakiś wielkich ruchów, bo wyniki jeszcze skaczą, jeszcze testują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie skąd wiesz, że teksty są unikalne? Może ktoś kopiował.

Tam jest tylko ok. 300 postów - czytałem wszystkie i wiem co tam jest ale dzięki za opinię :)

Przed chwilą dostrzegłem powrót na dawne pozycje - nie wiem jeszcze czy to za sprawą zgłoszenia admina do GWT ale możliwe bo miał tam pisać.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×