Jump to content
k0gut

Jak zacząć? - prośba o kilka wskazówek

Recommended Posts

Jak tylko przeczytam dział wyceny i opinie, to na pewno się podzielę zarezerwowanymi domenami i sprawdzicie to jest warta moja intuicja lub skromne rozeznanie rynku. :)

Rezerwacji nie wyceniamy. Poczytaj regulamin ;)

 

Edit: exallwave był szybszy :)

Edited by css

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Początkowo chciałbym zarezerwować pare domen, oczywiście przeczytać dział wyceny i następnie podać je Waszej ocenie aby sprawdzić czy idę w dobrym kierunku.

Na forum nie wycenia sie domen bedacych w rezerwacji.

Jednak zanim jakas z nich zarejestrujesz - pomysl 20 razy. Nie sa to duze pieniadze, ale nie oznacza to, ze masz je wyrzucac :)

 

edit: chwile zeszlo mi sie z pisaniem posta i 2 bylo szybszych :D

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, mój błąd. Trzeba będzie zarejestrować ale najpierw zastosuję się do zasady z postów wyżej. Pomysł, wykreśl, pomysł i może zarejestruj. :)

 

na jakich stronach rejestrować strony: premium.pl aftermarket.pl gdzieś jeszcze?

Gdzie występują promocje i jak je szukać? :) W ostatnim dziale na forum jest coś ale dawno nie aktualizowane chyba.

Edited by k0gut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narodziło sie kolejne pytanie :)

Jesli mam zarezerwowanych kilka domen i chciałbym pozostawić na nich formularz kontaktowy dla KK, czy musze wykupywać hosting?

Ze swoimi aktualnymi pomysłami celuje w KK, czyli trzymam je do momentu aż się pojawi ktos. Czy jest sens wystawiania ich w ogłoszeniach na portalach typu AM i Premium czy lepiej zostawiać formularz na nich?

 

Dzieki za odpowiedz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narodziło sie kolejne pytanie :)

Jesli mam zarezerwowanych kilka domen i chciałbym pozostawić na nich formularz kontaktowy dla KK, czy musze wykupywać hosting?

Ze swoimi aktualnymi pomysłami celuje w KK, czyli trzymam je do momentu aż się pojawi ktos. Czy jest sens wystawiania ich w ogłoszeniach na portalach typu AM i Premium czy lepiej zostawiać formularz na nich?

 

Dzieki za odpowiedz :)

 

Poczytaj mimo wszystko troszkę wcześniej zanim zaczniesz zadawać co raz to kolejne pytania. Musisz odróżnić podstawowe dwie sprawy - różnicę między dokonaniem rezerwacji domeny, a jej rejestracją. W momencie rezerwacji domena jest nieaktywna i okres 14 dni przeznaczony jest na dokonanie płatności przez Ciebie na zamówiony adres, a nie na darmowej próbie handlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozróżniam rezerwacje i rejestracje. Nie mialem intencji wykonania darmowej próby handlu ;) jesli sie zle wyraziłem lub sformułowałem to przepraszam. Wynika to raczej z nieobycia z prawidłową terminologia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musisz mieć własnego serwera, ale możesz go mieć. W zależności czy wolisz mieć swój, własny formularz kontaktowy, czy też np. korzystać z formularza udostępnionego przez AM czy też Premium.pl.

 

Kiedy domena nie będzie wystawiona na giełdzie w w/w serwisach to na domenie będzie formularz kontaktowy. A wyprzedzając kolejne pytanie, co jest lepsze czy formularz kontaktowy czy oferta na giełdzie to poszukaj na forum, ponieważ wątek był kilkakrotnie poruszany.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki. Nie wiedzialem ze AM lub Premium.pl pozwalają wystawić ich formularz kontaktowy.

Wlasnie szukam informacji jak lepiej reklamować.

Dziekuje za odpowiedz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie i Panie,

 

Godziny studiowania forum coraz bardziej pozwalają na łatwiejsze rozpoznanie dziedziny domainerów.

 

Jednak są pewne niejasności. Śledzę bacznie dział: sprzedane, wyceny i opinie, w sumie to całą giełdę.

 

Czy jest jakiś złoty środek, przepis, w jaki sposób rejestrować domeny składające się z dwóch wyrazów?

Pisał je łącznie, z "-" czy z "."? Z tego co wyczytałem to szyk ustawienia wyrazów powinien być taki aby jak najlepiej brzmiał. Łatwy do zapamiętania. Natomiast jak je prawidłowo rozdzielić?

 

W jakiej kolejności ustawilibyście końcówki: .pl, .com.pl, .com

Wcześniej końcówkę *24.pl przypisywałem (chyba z przyzwyczajenia) do serwisów informacyjnych. Rozumiem, że jest to tylko rozwinięcie nazwy lub skrótu np 24 godziny na dobę lub coś takiego.

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co ja tu wyczytałam to .com.pl nie są zbyt wartościowe, chyba że w komplecie z peelką. Co do TLD .pl czy .com - to zależy jąką nazwę rejestrujesz i jaki ma być docelowy jej odbiorca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczynałem w sierpniu 2013 i nie miałem pojęcia, że jest to tak rozwinięty temat - tzn. że tyle ludzi się tym zajmuje... najwięcej mi dała krótka prezentacja (na żywo) na temat domen, którą robiła jedna z giełd domen.

 

Trzymam się zatem prostej zasady: z nazwy domeny musi jednoznacznie wynikać, co się pod nią znajduje. (chociaż, nie wiem, czy jest to dobra zasada ;-)), jakąś trzeba mieć.

 

Dodatkowo patrzę na długość domeny - im krótsza tym lepsza.

 

Osobiście lubię też domeny, które tak samo się pisze jak się słyszy, nie lubię domen typu ubojkrow.pl ;-))) - nie wiem czy to dobrze, ale tak już poprostu mam.

 

Od razu wychodzę z założenia, że nikt tej (tzn. mojej) domeny nie kupi - układam sobie w głowie, co sam mógłbym pod danym adresem zrobić żeby ją zagospodarować.

 

Nie szukam domen z myślnikiem (w Polsce kreska jest raczej nie stosowana, domeny wpisywane ze słuchu lecą w pierszej kolejności bez kreski, tak więc można zrobić przysługę właścicielowi serwisu bez kreski) - chyba że można wziąć komplet. Szczerze mówić mam też dylemat z x-em, tzn. nie wiem jak ocenić ryzyko zajęcia domeny np. naexport.pl - kiedy domena naeksport.pl jest już zajęta.

 

Nie patrzę na ilości wyszukiwań frazy związanej ze słowami w nazwie domeny, bo algorytmy wyszukiwarek mają to powoli w nosie... - patrzę na PageRank i na liczbę oraz źródło odnośników, na istniejącą konkurencję w sieci w danym temacie.

 

O tym forum dowiedziałem się kilka miesięcy temu, ale się nie zapisałem - to chyba był błąd, chociaż nie da się tutaj uzyskać odpowiedzi na pytanie - to ile taka i taka domena jest warta - a takiej wiedzy do dzisiaj mi brak.

 

Nie wiem, kiedy się jest początkującym, a kiedy nie, ale sam jest ciekaw co będzie dalej ;-)). Tego czego nauczyłem się na błędach nikt mi nie zabierze i uważam, że to była najlepsza nauka. W moim przypadku kosztowało to kilka tysięcy, ale z tego co się zorientowałem, nie odbiegłem zbyt od średniej ;-))).

 

Osobiście brakuje mi "fizycznych", roboczych spotkań z ludźmi z branży, fajne by było spotkanie na zasadzie - bierzemy listę 200-tu domen i wspólnie zastanawiamy się ile taka domena jest warta, jaka powinna być cena początkowa itp. itd. Ale podejrzewam, że Ci najbardziej doświadczeni inwestorzy raczej nie byliby zainteresowani... chociaż - gdyby zamówić jakiś fajny catering ;-)))?

 

Pozdrawiam i powodzenia

 

Michał

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ButikDomen spóźniłeś się parę dni :) 6-8 czerwca było właśnie takie spotkanie "domeniarzy" - był wątek na forum

Pilnuj tematu za rok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ButikDomen spóźniłeś się parę dni :) 6-8 czerwca było właśnie takie spotkanie "domeniarzy" - był wątek na forum

Pilnuj tematu za rok ;)

Kiedy właśnie, że byłem (coprawda tylko w piątek), było bardzo fajnie, tylko tak jakoś mało ;-)) roboczo ;-)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz pieniądze a nie masz doświadczenia, to kupuj dużo domen od innych.

W ten sposób Ty zdobędziesz doświadczenie ... a inni pieniądze ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×