Jump to content
godsobek

hosting i zakladanie www

Recommended Posts

Witam

Otoż chce założyć swoją strone i potrzebuje porady. Ma to być portal pod koncowka .eu, w całości po angielsku.
Jakiej firmy hosting/serwer wybrac?

Która firma oferuje najlatwiejszy kreator stron?
Poprzednio mialem serwer na nazwa.pl i kreator mini, ale za cholere nie moglem ustawic mojej domeny by wyświetlała sie w pasku adresu! moglo to byc albo kreator.nazwakonta.pl albo inne tego typu nazwy.
Czy jak wykupie serwer w nazwa z kreatorem maxi czy bede mogl ustawic moj wlasny adres czy znowu beda to jakies kreatory?

Bardzo prosze o porade kogos kto "w tym siedzi".

Pozdrawiam

Łukasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem co to za pakiety oferują Ci pseudo-hostingowcy ale prawda jest taka że wszystko jest w kwestii ustawienia DNSów i podpięcia domeny po stronie hostingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@godsobek

 

Jeśli szukasz czegoś prostego w użyciu - to kreator będzie OK. Ale z praktyki wiem, że potem możesz mieć problemy - np. zrobić backup takiej strony czy przenieść ją do innego hostingu. Poza tym kreator jak to z automatem bywa - tworzy przy okazji dużo zbędnego "śmiecia".

Miałem kilka razy podejście do skorzystania z kreatora, ale zawsze po krótkim czasie wolałem przejść na jakiegoś CMSa - np. QuickCMS, WordPress czy Joomla!.

Od lat korzystam z LinuxPL.com i tam uruchomiony kreator podpowiada Ci instalację na adresie www.{twoja-domena}.

Reszta - "w rękach DNS" jak pisał przedmówca, ale akurat na tym hostingu to jest mały problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hekko. Nazwa kosztuje kilka razy więcej, a prawda jest taka, że jakość usługi jest nijaka, na nic się nie przekłada. Z tego co pamiętam to własnie nazwa była obiektem najbardziej spektakularnego upadku roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×