Jump to content
Sign in to follow this  
Slawko

Gdzie sprawdzić do kiedy opłacona domena?

Recommended Posts

Witam,

 

chciałem założyć jakieś pierwsze swoje opcje ale nie wiem gdzie mogę sprawdzić do kiedy dana domena jest opłacona (bo chyba whois tego nie pokazuje?)

Pomożecie ?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chciałem założyć jakieś pierwsze swoje opcje ale nie wiem gdzie mogę sprawdzić do kiedy dana domena jest opłacona (bo chyba whois tego nie pokazuje?)

 

Napisz do właściciela i zapytaj. Innego sposobu nie ma, chyba że masz wtyki u rejestratora gdzie jest utrzymywana domena i/lub w NASK.

 

Ale tak naprawdę jakie to ma znaczenie? Opcję zakładasz na trzy lata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, to tego nie wiedziałem :) Dziwne, bo na przykład na domena.cz taka informacja jest podawana (dla domen czeskich, oczywiście). Czy to kolejne "polskie kalectwo"?

 

Ale tak naprawdę jakie to ma znaczenie? Opcję zakładasz na trzy lata.

 

A to nie można wykupić sobie domeny na 5lat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to nie można wykupić sobie domeny na 5lat?

 

Można na 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To w takim razie ma znaczenie dla zakładającego opcję wiedza do kiedy domena jest opłacona, bo jeśli właściciel opłacił ją do 2015 a ja mam dzisiaj założyć na nią trzyletnią opcję to trochę bez sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To w takim razie ma znaczenie dla zakładającego opcję wiedza do kiedy domena jest opłacona, bo jeśli właściciel opłacił ją do 2015 a ja mam dzisiaj założyć na nią trzyletnią opcję to trochę bez sensu.

 

99,50% przedłuża na rok, a 0,49% na dwa lata. Reszta to jakieś pojedyncze przypadki. Zakładanie opcji na wiele domen jest bez sensu, wcale nie dlatego że są przedłużone na x lat, tylko dlatego że *będą* przedłużane przez x lat. Więc tak naprawdę data 'do kiedy domena jest zarejestrowana' ma niewielkie znaczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×