Jump to content
Alex

AplikacjeDlaDzieci.pl

Recommended Posts

AplikacjeDlaDzieci.pl

 

grydladzieci.pl sprzedana w kwietniu 2013 za 151,500 pln.

Jaki według was ma potencjał ta domena? Dziekuję za wszystkie opinie.

 

AplikacjeDlaDzieci.pl

 

Best_tablet_for_children_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz poczekać jeszcze z konkretną ofertą, jednak warto potrzymać. Jak dla mnie domena ma potencjał. Każdy chciałby, żeby ich dziecko miało dostęp do bezpiecznych aplikacji, dedykowanych dla dzieci. Jeżeli znajdzie się konkretny patronat, który zechce wesprzeć i uruchomić ten projekt, to będziesz w idealnym położeniu.

 

Powodzenia !!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Przytaczanie sprzedaży GryDlaDzieci.pl w temacie domeny AplikacjeDlaDzieci.pl uważam za delikatną gafę, której spodziewałbym się raczej po początkującym domeniarzu. Są to dwie, różne od siebie branże, z ogromną różnicą w potencjale komercyjnym. Wyszukiwań tej pierwszej frazy jest około 673 000 miesięcznie, a tej drugiej około 480.

 

Na stronę z rankingami, opisami etc. aplikacji dla dzieci domena się nada jednak nie widziałbym tu szans na jakieś większe kwoty. Obecność i powszechność AppStore oraz Google Play dostępne z poziomu telefonu czy tabletu będą skutecznie trzymały tę frazę daleko za takimi frazami jak "zabawki dla dzieci" czy "gry dla dzieci".

 

Poza tym domeną zainteresować by się mogły firmy projektujące m.in. aplikacje dla dzieci (np. dla takich firm jak Lego czy Disney) jednak bardzo wątpliwe, że cena za tą domenę przekroczy wtedy niskie XXXX (przy nawet kilku zainteresowanych KK). Na polskim rynku nie ma firm czyniących z takiej usługi jak "aplikacje dla dzieci" swojego głównego źródła przychodu. Nawet jeśli takowa by się trafiła to z dużą pewnością mogę powiedzieć, że będzie ona nastawiona na budowanie własnego brandu i jego rozpoznawalność na AppStore czy Google Play. Rebranding na takiego tasiemca nie wchodzi w grę, a inwestycja środków na początku działania firmy, w trzy wyrazową domenę, uważałbym za pomysł niezbyt trafiony.

 

Drugiej domeny (AppsForKids.pl) nie czuję w ogóle i dodałbym ją gratis do domeny AplikacjeDlaDzieci.pl jeśli trafiłby się kupiec.

 

Podsumowując: Domena jest, wg mnie, do sprzedania. Jednak nie oczekiwałbym kwot powyżej 1000-1500 złotych netto.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ciężko będzie uzyskać więcej niż wysokie XXX PLN, mimo wszystko życzę powodzenia.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przytaczanie sprzedaży GryDlaDzieci.pl w temacie domeny AplikacjeDlaDzieci.pl uważam za delikatną gafę, której spodziewałbym się raczej po początkującym domeniarzu. Są to dwie, różne od siebie branże, z ogromną różnicą w potencjale komercyjnym. Wyszukiwań tej pierwszej frazy jest około 673 000 miesięcznie, a tej drugiej około 480.

 

Gafę? Od kilku lat mam do czynienia z development aplikacji dla dzieci i szczerze mówiąc nie zauważyłem że są to różne branże? Gry dla dzieci na tablety nie są aplikacjami? Zdajesz sobie sprawę Jaki potencjał mają aplikacje dla dzieci? Słyszałeś kiedykolwiek choćby o firmach takich jak TocaBoca, SagoSago, PlayKids, StoryBots czy DuckieDeck? (ta ostatnia to Polska firma która tworzy właśnie aplikacje dla dzieci). Jedna z setek.

 

Jeden z wielu kanałów na YouTube zajmujący się recenzjami aplikacji dla dzieci ma 77 milionów odsłon.

 

Spodziewałem się bardziej merytorycznej opinii a Twój komentarz zamiast skupiać się na tym co wiesz i masz doświadczenie, ograniczył się niestety na domniemaniach. O błędach w określaniu wyników wyszukiwania nie będę się rozwodził.

 

aplikacje dla dzieci - 68,000 wyników a nie 480

....a i tak jak widzisz użyłem "exact match" bo w przeciwnym razie jest 1,450,000 wyników

 

 

Tak czy inaczej dziękuję za wypowiedź.

 

Edited by Alex
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Google Keyword Planner - https://adwords.google.pl/KeywordPlanner - aplikacje dla dzieci - 480 wyszukiwań miesięcznie.

Google Keyword Planner - https://adwords.google.pl/KeywordPlanner - gry dla dzieci - 673 000 wyszukiwań miesięcznie.

 

Nigdy więcej nie wypowiem się w Twoim temacie Alex. Pytasz o opinie, wycenę i potencjał dla swojej domeny, ja poświęcam ponad pół godziny żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat tej branży, lepiej zbadać temat i napisać opinię (robię to całkowicie bezinteresownie), a Ty mi, niczym nowicjusz, zaczynasz tłumaczyć dlaczego się mylę i dlaczego Twoja domena jest jednak super.

 

Nie popełnię już więcej tego błędu żeby wyceniać Twoje domeny. A Ty, jeśli wiesz wszystko najlepiej, nie pytaj na DI ludzi o zdanie bo my tutaj, w ciemnogrodzie, ciężko pracujemy na chleb w złotówkach i daleko nam do wielkiego świata w którym Ty żyjesz.

 

Wybacz jad z mojej strony - inaczej tego nie potrafię ująć.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

poświęcam ponad pół godziny żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat tej branży, lepiej zbadać temat i napisać opinię (robię to całkowicie bezinteresownie)

Anubis, nic nie dzieje się bez przyczyny.

Nowa wiedza = rozwój.

A rozwój w tej branży często przekłada się na sprzedaże i liczę, że też tak będzie w Twoim przypadku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Przepraszam Anubis. Nie bierz tego do siebie bo naprawdę doceniam, że zabrałeś głos w tym temacie. Niemniej chyba rozumiesz że miałem podstawy zareagować emocjonalnie. Rozpocząłeś swój post od zdania "Przytaczanie sprzedaży GryDlaDzieci.pl w temacie domeny AplikacjeDlaDzieci.pl uważam za delikatną gafę, której spodziewałbym się raczej po początkującym domeniarzu." co zabrzmiało nieco personalnie i niewiele w moim przekonaniu miało związku w opinią na temat domeny. Pomijam fakt, że porównywanie tych dwóch domen / branż ma jak najbardziej sens czego nie mogłeś wiedzieć bo jak sam napisałeś poświęciłeś pół godziny na zaznajomienie się z tematem. I to też doceniam, chodź może bardziej zamiary niż wyniki.

 

Pytając o opinię w tym dziale spodziewałem się bardziej reakcji ludzi którzy albo mają dzieci, lub korzystają z takich stron z aplikacjami dla dzieci lub mieli cokolwiek do czynienia z tematem. Sam rozumiesz, że jak zapytasz się mnie na czym polega stwardnienie rozsiane boczne to mogę wyszukać ci trochę info, ale ciężko by mi było formować opinię tak jakby to zrobiła osoba chora na tą chorobę lub ktoś kto się taką osobą opiekuje.

 

Tak czy siak, doceniam czas jaki poświęciłeś i przepraszam za reakcję.

Jeśli ktokolwiek chce ocenić tą domenę to bardzo proszę. Obiecuję nie komentować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja ocena tego jest taka:

 

GryDlaDzieci.pl została fajnie sprzedana i tutaj klamka zapadła. Wątpię w tak wysoką sprzedaż jakiejkolwiek domeny z gatunku *dlaDzieci.pl

 

Sporo jednak ludzi patrzy na tę sprzedaż jako wyznacznik czy wyrocznię (co nie mówię, że jest błędem ale podchodziłbym z logiką).

Na rynku do sprzedania są ProgramyDlaDzieci*pl , BajkiDlaDzieci*pl, GierkiDlaDzieci*pl, ZabawkiDlaDzieci*pl i myślę, że jeszcze kilka innych "dzieciowych". Jednak nie robiąc z tematu dżungli i patrząc na branżę (Gry/Aplikacje) uważam, że można te dwie domeny wsadzić do tego samego worka. Natomiast w tym worku zawsze Gry będą leżały na górze i przykrywały Aplikacje ;)

 

Gdyby to była moja domena to dwie rzeczy:

 

- nie puszczałbym wolno

- gdybym dostał ofertę na średnio-wysokie XXXX to sprzedałbym

 

Oczywiście może być sytuacja (czego bardzo Ci życzę), że znajdzie się bogaty klient z propozycją średniego XX.XXX bo

akurat będzie miał pomysł jak wejść na ostro w rynek aplikacji dla dzieci w PL ;)

 

Tyle mojej opinii.

 

*mam dzieci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Sprzedaż GryDlaDzieci.pl to wyjątek potwierdzający regułę, że domeny długie nie są wiele warte, bo to jedyne co łączy je.

2. Sytuacja demograficzna nie zachęca do inwestycji w ten segment i sądze, zę GryDlaDzieci.pl sprzedały się tak ze względu na pierwszy człon tej domeny.

3. Jesli pkt 1 jest nieprawdziwy, to znaczy że mamy tutaj kopalnie złota keyword+dladzieci.pl, ale nie wiem czy większych kokosów nie będzie miał wtedy abonent dladzieci.pl sprzedający subdomeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka słów: czy domeny są podobne??

Dla mnie i to podkreślę; w mojej subiektywnej ocenie tak są.

Nie tylko końcówka "dladzieci.pl" ale też szeroko rozumiane zastosowanie w/w domeny.

 

Zwracam tylko uwagę na to, że domena grydladzieci.pl została zakupiona przez podmiot zagraniczny. I z tego co mi wiadomo mający swoją siedzibę w Holandii. Jest to o tyle istotne, że pokazuje, że nikt nie kupił tego adresu z Polski. Być może nie było go stać na taki adres lub nie widziano w tym adresie potencjału w przyszłości jaki może osiągnąć.

Dodam od siebie, iż sam kiedyś przechwyciłem domenę ....games.pl i po 2 miesiącach odezwała się firma z Holandii. Negocjacje trwały półtora miesiąca i sprzedałem ją za wysokie XXXX pln - firma, która pod wieloma różnymi domenami na całym świecie ma ten sam szablon :) ( podpowiedź dla detektywów co to za domena ).

 

 

Podsumowując : domena aplikacjedladzieci.pl ( plus wersja anglojęzyczna ) może dobrze się sprzedać tylko kiedy inwestor będzie zagraniczny. Wtedy liczą się umiejętności sprzedawcy.

A tak na tą chwilę wysokie xxxx - niskie xx xxx do osiągnięcia jak dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×