Jump to content
AdamTko

domeny, faktury, dane osobowe we whois

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Aktualnie mam taką sytuację, że część swoich domen mam zarejestrowaną na osobę fizyczną a część na osobę fizyczną prowadzącą działalność. Aktualny rejestrator (ten co się Niemcom sprzedał) oczywiście wystawia faktury na obie osoby, ale faktura na osobę fizyczną nie zawiera NIP-u. W tej sytuacji mam problem z zaksięgowaniem i odliczeniem VATu.

 

Oczywiście mogę przenieść domeny na konto firmowe, ale wtedy w bazie whois będę widoczny jak na dłoni. Jest to o tyle niekorzystne, że od kilku miesięcy mieszkam i pracuję w tym samym miejscu. Podobnie jak moja rodzina.

 

Znalazłem małego rejestratora, który ma bardzo dobre ceny na domeny, mam u niego oddzielone kwestie faktur od rodzaju domen (usługę zamawia firma, a w usłudze mam, jakby to nazwać, subkonta na domeny firmy, osoby etc. Wszystko byłoby cacy, ale testowo zarejestrowałem domenę i... zonk. Nie ma możliwości edycji rekordów domeny. Można tylko wskazać dnsy po całości. Panel do edycji rekordów (i innych detali) jest dostępny dopiero po wykupieniu hostingu. Hosting jakiś tam najtańszy kosztuje raptem 50 zeta rocznie, ale jakoś w tym momencie nadwątliło się moje zaufanie do usługodawcy.

 

I teraz właściwe pytanie - czy znajdę w PL takiego rejestratora, u którego nie będę miał takich dylematów? I oczywiście nie za jakieś koszmarne pieniądze, bo za wtedy cała akcja nie ma sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket i problem z głowy :) Podejrzewam, że Premium również ale korzystam głównie z AM więc ktoś by musiał się w tej kwestii wypowiedzieć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, w premium.pl możesz mieć domeny na osobę fizyczną, a faktury dostawać na firmę. Można też edytować rekordy dns utrzymując domeny na dnsach premium.pl.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za sugestie.

 

Premium się ciut drogie wydaje, chociaż i tak nieco taniej niż mam w home.

 

AfterMarket ma przyjaźniejsze ceny. W sumie to nawet konto tam mam, bo coś kupowałem kiedyś. Założyłem dodatkowy profil na osobę fizyczną, wszędzie dane uaktualniłem. Przyglądam się panelowi - strasznie rozbudowany się wydaje, ale chyba wszystko jest.co trzeba, treści w pomocy też obszerne...

 

Czyli taniej nie szukać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×