Jump to content
Bartus Pan

Loog.co

Recommended Posts

Loog.co

Wstyd się trochę przyznać ale też chciałem sprzedawać na niej logo :D nie ważne, w gratisie dostałęm loog.us i jestem zadowolony. Bo loog.com jest na sprzedaż. To może ktoś kupi, wtedy ja też chętnie się sprzedam.

 

Trochę sprowokowany postem kolegi z poprzedniego wpisu ;) No taką się udało... Myślę ,że takie krótkie nazwy są w jakimś sensie poszukiwane. Dla jakiś nowych marek odzieżowych chociażby etcetera. Chodzi by łatwo zapamiętać.

 

Jakieś przemyślenia? :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie macie lepszych domen w zasięgu? Nie rozumiem jak można rejestrować takie cuda pod wpływem

"sprowokowania postem kolegi". Co do wyceny; co Ci mam napisać? Domena jest taka jakich tysiące leżą wolne.

Znajdziesz klienta - zarobisz. Gdyby była moja i miałbym KK to strzeliłbym kwotę z wyższej galaktyki bo stwierdziłbym, że jak już taką domenę chce kupić to musi być mocno zdesperowany.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie nie, nie rejestrowałem domeny dlatego ,że ktokolwiek mnie sprowokował. Rejestrowałem ją niezależnie(zresztą nie znam człowieka). Zwyczajny zbieg okoliczności, że ktoś dodał domenę, podobną do tej, którą niedawno zarejestrowałem. Nie będę się bronił, bo domeny to nie moje zajęcie. Chociaż przez ostatnie 3 dni wydałem jakieś 250zł na rejestracje. A to dlatego, że sam szukam do projektów jakiś nazw. A jak już zaczynam szukać, to trochę się wkręcam - coś przeczytam, coś zobaczę i ulegam :P Zresztą tyle tych promocji wabią człowieka z każdej strony, aż ciężko się oprzeć ;) Ale czy na serio uważasz ,że domena krótka,cztero literowa, łatwa w wymowie z podobno jednym z najlepszych rozszerzeń jest taka jak "tysiące innych" ? Wiem i ciężko mi to pojąć, że często za kilka- klilkanaście tysięcy ktoś kupuje domenę typu "getcookiesrecipes.co.uk". Szczerze mnie to dziwi, nie moja bajka. Startupy często zwracają uwagę na krótkie, łatwe do zapamiętania nazwy. Czy nie?

pierwsze z brzegu:
http://www.voog.com/ - dość znany kreator stron.
http://www.modo.com/
http://www.enom.com/ ...
Zawsze myślałem, że takie nazwy mogą np. okazać się jakimiś skrótami literowymi i ktoś będzie uparty i takie tematy. Powiem szczerze, ja juz kompletnie nie rozumiem, czym należy kierować się przy doborze domeny. Mam za to jedno spostrzeżenie, Polacy w tym temacie mają znacznie inne postrzeganie niż świat zachodni. Tam widać padają jakieś niezłe ceny za te nowe rozszerzenia, a w Polsce mam wrażenie ,że ciągle domena peel, albo com.pl byle dobrze ułożona fraza. Dajmy na to, niedługo pewnie będą bardzo popularyxzowane "drony", to będzie szukanie(lub już jest). dronyszczecin.pl , sklepdrony.com.pl. Tak? Czy rzeczywiście właśnie na tym to polega? :P

Swoją drogą kto dziś wpisuje takie długie frazy w wyszukiwarki ... Znacznie lepiej wpisać jedno słowo i mieć więcej wyników. Niż precyzować i ograniczyć wyniki na swoją niekorzyść. Anyway

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mylmy domen 4 literowych w rozszerzeniu .com a w .co... (takich domen jest sporo wolnych).

 

Powtórzę to co napisałem - będziesz miał KK na taką domenę to zarobisz. Po prostu znacznie trudniej takie coś sprzedać.

Jeżeli się nastawiasz na własne projekty to ok. Ale jak zaczynasz przygodę ze sprzedażą domen i bierzesz pierwszą lepszą wolną .co za ~100 pln to duże ryzyko ponosisz już na starcie. Lepiej zarejestrować 10 domen .pl lub dołożyć kolejne ~100 i kupić/przechwycić coś bardziej "sprzedawalnego". Chyba, że faktycznie wytrwasz w tej domenie i będziesz odnawiał + będziesz kiedyś miał sporo szczęścia i ugrasz swoje czego Ci życzę.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×