Jump to content
fenix75

polskie keywordy w z innymi końcówkami

Recommended Posts

Jak zapatrujecie się na polskie keywordy w innych końcówkach które wraz z końcówką dają krótkie zdanie np. ugotuj.to lub lubie.to. Ja takie domeny można wyceniać i czy jest sens w ogóle takie domeny rejestrować? Czy ktoś z was próbował tworzyć coś z innych końcówek np. SE. Wiem ze to nie będzie poprawna polszczyzna ale np. zamiast idę sobie w domenie było by ide.se jako domena dla portalu o ciekawych trasach da pieszych mogła by chyba chwycić?

 

Przyznam się że mam na oku jedną domenę z końcówką se i zastanawiam się czy jest sens ją rejestrować czy też poszukać czegoś ze słabszym keywordem ale w końcówce pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide.se, zrobie.se, kupie.se, wybuduje.se, sprzedam.se ... <_< Nie masz wrażenia, że to wygląda żałośnie?

 

Moja opinia taka, że daleko od takich rozwiązań.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

ogólnie to całe "se" nie jest formą poprawną (pomimo tego że tak co niektórzy mówią) - a domena z błędem była by błędem :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie tego się obawiałem czy nie będzie z tego jakiś dziwoląg, bo mało to poprawne, ale już utwierdziliście mnie w tym i temat odpuszczam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też myślę, że domeny w egzotycznych rozszerzeniach to nie jest właściwy kierunek. Jeśli mimo wszystko znajdziesz super adres to napisze.se, że watro mieć też zabezpieczoną domenę napiszese.pl by nie tracić tego ruchu. Przykładem jest rmf.fm Wiem o tym adresie, lecz z przyzwyczajenia do zakończenia domen .pl wpisuję notorycznie adres rmf.pl lub rmffm.pl Ciężko walczyć z takimi nawykami... bo i po co skoro i tak jest przekierowanie :)

Edited by jazz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na handel nie bardzo ale do swojego zastosowania mogą się nadać.

Wszystko zależy od przeznaczenia i grupy docelowej :)

Jesli chodzi o młodych to "se" może zastąpić "sobie"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Końcówka .to jest dosyć popularna i niektórzy z chęcią z niej korzystają na swój brand.

Np. tegoroczne wybory Miss Polski sponsorowała firma Wypierz.to

 

Pomimo iż w śląskiej godce używa się formy se, oraz językoznawcy dopuszczają formę se jako potoczną lub gwarę to:

ide.se, jade.se, plyne.se

Nie brzmi dobrze.

Lepiej to wygląda w formie nakazującej:

zjedz.se, znajdz.se, kup.se

I wśród pokolenia Y lub już nawet Z może się przyjąć, ponieważ można zaobserwować znaczną tendencję

do skracania języka polskiego wśród tych grup.

I już takie Zjedz.se wydaje się być ciekawą nazwą na bar mleczny, dla licealistów/studentów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×