Jump to content
karollp

Skuteczność opcji na domeny

Recommended Posts

Tak się zastanawiam nad założeniem opcji na kilka domen z listy dropped.pl. Jednak nie mogę uwierzyć, że jakiś jeleń nie przedłuży np.

strongmen.pl;

odzyskiwaniedanych.pl;

kredytmieszkaniowy.pl;

kursykomputerowe.pl.

Ile procentowo wpada wam domen z opcji? 1-2% ? Chodzi o domeny wartościowe. Jakie domenki wyczesaliście za pomocą opcji (to chyba nie jest tajemnica)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy domena jest już na liście dropped, to na założenie opcji jest troszkę za późno bo można to zrobić zanim tam się pojawi.

A odpowiadając na twoje pytanie: skuteczność opcji na własne domeny jak dotychczas wynosi u mnie 100 %, innych jeszcze nie złapałem bo to same perełki i czas ich przedłużenia jeszcze nie minął :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdy domena jest już na liście dropped, to na założenie opcji jest troszkę za późno bo można to zrobić zanim tam się pojawi.
Dlaczego jeśli jest na dropped.pl to już za późno?

Być może podane przykłady są zbyt wartościowe, ale np. taka 2p2.pl; 2 latka, site w google ponad 65 tys. Może to nie jest perełka ale wartość sporą ma jak dla mnie.

 

A odpowiadając na twoje pytanie: skuteczność opcji na własne domeny jak dotychczas wynosi u mnie 100 %, innych jeszcze nie złapałem bo to same perełki i czas ich przedłużenia jeszcze nie minął :)

Czyli rozumiem że nie podwinęła Ci sie nóżka przy opcjach na własne domeny? Właściwie to chodziło mi o skuteczność przechwytywania obcych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego jeśli jest na dropped.pl to już za późno?

 

Bo na dropped pojawiają się domeny już wygasające po rejestracji/DNT.

 

Sztuka polega na tym by znaleźć domenę, która ma wciąż status zarejestrowanej, lecz jest duże prawdopodobieństwo, że spadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo na dropped pojawiają się domeny już wygasające po rejestracji/DNT.

Sorki, ale pomimo iż czytam to forum od kilku dni (baniak mi już paruje) to jeszcze podstaw nie znam. Czyli jeśli domena jest już na liście dropped.pl to można tylko spróbować przechwytywania i modlić żeby amnezja właściciela nie ustąpiła ;)

 

Czyli ustawiam przechwytywanie na 2p2.pl i pozostałe które mi sie podobają (i nie maja opcji) i czekam. E nudne to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sylyx W tym co wcześniej napisałem znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

 

@karollp Opcję na domenę można założyć dopóki ona nie wygaśnie. Na dropped.pl są domeny przechwycone, na które nie można już założyć opcji.

W zasadzie nie może się podwinąć noga przy opcjach na własne domeny. Bo jeżeli okaże się, że ktoś zrobił to przede mną, to opłacam tradycyjne przedłużenie ( a mam na to jeszcze 2 tygodnie ) i nikt ich nie przejmie. A ten kto założył opcje na moje domeny ma za te pieniądze opłacone kolejne 2 lata marzeń o niej ;)

 

To co napisałem powyżej to taka drobna sugestia dla tych, którzy chcą marnować kasę i zakładać opcje na domeny, które należą do kogoś z forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ten kto założył opcje na moje domeny ma za te pieniądze opłacone kolejne 2 lata marzeń o niej

 

i dwa dodatkowe latach Twoich droższych przedłużeń :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
i dwa dodatkowe latach Twoich droższych przedłużeń ;)

 

I kto za to płaci ?

"Pan płaci, pani placi, ja płacę, my płacimy, społeczeństwo" :)

A zyskuje NASK.

I po co to robić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
chociażby z zazdrości lub czystej złośliwości, niktórzy też mają marzenia o 6 w totka i utrzymują to bagno jakim jest TS.

 

Ktoś taki może od razu opłacić opcje na wszystkie możliwe domeny i poczuć się jakby grał systemowo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak narazie skuteczność 0% wynika to z tego, że Nask ukrywa ważność domen, opcje kupuje się na 3lata, a domene, można opłacić na 10lat z góry.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak narazie skuteczność 0% wynika to z tego, że Nask ukrywa ważność domen, opcje kupuje się na 3lata, a domene, można opłacić na 10lat z góry.

Ja mam ok. 15-20%, i zamiast ciągłego narzekania zakładam dalej z nadzieją że coś się trafi. Najłatwiej zwalić winę na kogoś innego, co nie ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie również 15-20%. Przed 1.02.2008 była 40-50%... No ale wtedy miałem o rząd wielkości mniej opcji, więc ogólnie i tak na plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też koło 10-20%. Szczerze mówiąc nie liczę.

Tak naprawdę to nie chodzi o skuteczność tylko jakość łapanych domen. :)

 

Zgodziłbym się nawet na 1% skuteczność jeśli łapałbym więcej domen typu willa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

aktualnie opcje to hazard podobny do buków, tam też szacuje się prawdopodobieństwo lub stawia się na wyczucie, wylicza procent trafień i kurs, a wiadomo hazard to emocje, które rządzą ludźmi i grożą utratą kontroli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×