Jump to content
Sign in to follow this  
Kinga

Rejestracja domeny w urzedzie patentowym

Recommended Posts

Witam

Na początku chciałam powiedzieć,że jestem zupełnie zielona i nowa w temacie domen urzędów patentowych itp,więc mam nadzieję,że mnie nie zmieszacie z błotem jak napiszę jakąś głupotę.

Mam kilka pytań na które mam nadzieję uzyskać od Was odpowiedzi.

 

Sprawa wygląda następująco:

W lutym kupiłam sobie domenę mając pomysł na stronę internetową.Domena nie jest zadnym znakiem towarowym ani nawet nie jest do niczego istniejącego podobna.Strona która jest podłączona pod domenę jest czymś nowym na polskim rynku.Moja strona ma Logo,które zostało stworzone specjalnie dla mnie i za zapłaciłam za nie autorowi.

 

Teraz moje pytanie:

Czy istnieje w Polsce możliwość zarejestrowania mojej domeny strony i loga w urzędzie patentowym przeze mnie jako osobę fizyczną?

 

Pozdrawiam Kinga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

Na początku chciałam powiedzieć,że jestem zupełnie zielona i nowa w temacie domen urzędów patentowych itp,więc mam nadzieję,że mnie nie zmieszacie z błotem jak napiszę jakąś głupotę.

Mam kilka pytań na które mam nadzieję uzyskać od Was odpowiedzi.

 

Sprawa wygląda następująco:

W lutym kupiłam sobie domenę mając pomysł na stronę internetową.Domena nie jest zadnym znakiem towarowym ani nawet nie jest do niczego istniejącego podobna.Strona która jest podłączona pod domenę jest czymś nowym na polskim rynku.Moja strona ma Logo,które zostało stworzone specjalnie dla mnie i za zapłaciłam za nie autorowi.

 

Teraz moje pytanie:

Czy istnieje w Polsce możliwość zarejestrowania mojej domeny strony i loga w urzędzie patentowym przeze mnie jako osobę fizyczną?

 

Pozdrawiam Kinga

 

Polecam na poczatek zapoznac sie z matrialami zawartymi na www.uprp.pl to tak edukacyjnie :)

Odpowiadajac na twoje pytanie .

Tak istnieje w Polsce możliwość zarejestrowania twojej domeny jako slowno graficzny znak towarowy .Nie da sie tej czynnosci wykonac z zawartoscia samej strony www bowiem zawartosc strony jak sama wiesz jest rzecza zmieniajaca sie dynamicznie .Jesli masz szczegolowe pytania lub sam nie dasz rady sobie z tym wszystkim czyli wypenienie i zlozenie odpowiednich wnioskow proponuje zwrocic sie do rzecznikiem patentowego .Znajdziesz sporo takich gosci w necie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodam tylko że nie każdy profil działalności kwalifikuje pełną domenę do rejestracji. Musi być odpowiednia motywacja że ta dokładnie nazwa jest promowana do tego właśnie serwisu. Sugerowałbym także poprosić adwokata o rejestrację domeny jako znak słowny lub w taki sposób aby chronił i sam zwrot jako text i jako znak graficzny.

 

wszystko zależy od nazwy

wszystko zależy od profilu serwisu pod tą nazwą

wszystko zależy jaki dobry / sprytny jest adwokat

 

porada u adwokata zajmującego się domenami jest jak najbardziej wskazana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×