Jump to content
Sign in to follow this  
bili

Sprawdzanie dostępności domen...

Recommended Posts

Witam!

 

Chcę napisać sobie skrypt, który umożliwi mi sprawdzenie masowo domen PL czy są wolne i napotkałem przy tym na problem. Wstępnie odsiewam domeny, które mają przypisane rekordy DNS, a potem sprawdzam whois... i tu pojawia się problem, bo nawet jeżeli whois zwraca informację "no info..." to może się okazać że domena jest w trakcie rejestracji/jest zarezerwowana. Istnieje jakiś rozsądny sposób na dodatkowe sprawdzenie, czy domena z "no info..." w whois jest rzeczywiście wolna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcę napisać sobie skrypt, który umożliwi mi sprawdzenie masowo domen PL czy są wolne i napotkałem przy tym na problem. Wstępnie odsiewam domeny, które mają przypisane rekordy DNS, a potem sprawdzam whois... i tu pojawia się problem, bo nawet jeżeli whois zwraca informację "no info..." to może się okazać że domena jest w trakcie rejestracji/jest zarezerwowana. Istnieje jakiś rozsądny sposób na dodatkowe sprawdzenie, czy domena z "no info..." w whois jest rzeczywiście wolna?

Nie ma takiego sposobu przy korzystaniu ze zwykłego WHOIS, trzeba mieć dostęp partnerski do bazy NASK. To, o co pyta apze, też mnie ciekawi – co z limitem odpytań? Domen zwalnia się przecież kilkaset dziennie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to zacznę od tego, że jestem bardzo początkujący w dziedzinie domen, ale o informatyce mam jakieś tam pojęcie ;P Co do limitu whois'a to udało mi się go obejść korzystając z sieci TOR, ale skrypt przez to jest masakrycznie wolny ;) Sprawdzenie jednej domeny to nawet 10-15 sekund. Być może to też kwestia kiepskiego łącza jakie mam (512/64 kbps). Dobrze, że można wstępnie odsiać te domeny, które na pewno są zajęte.

 

Jakieś pytania jeszcze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz wkleić liste i poczekac paręnaście minut i zobaczyc efekty? Cos jak dokladniejsze host.di.pl?

Wydaje mi się, że ratuje Cię tylko to o czym pisze vpb, partnerstwo z DomainMaker lub obciążenie jakiegoś rejestratora choćby stronę dns.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robiłem testy z użyciem TORa i zrezygnowałem właśnie ze względu na jego powolność. Przy łapaniu domen te kilkanaście sekund zwykle przesądza o porażce (chyba że akurat polujesz np. na superzajebistadomena.pl ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do ominięcia limitu i zwiększenia wydajności to polecałbym odpalanie skryptu na dobrym shellu, proxując połączenie przez odpowiednią ilość proxy i obciążając równomiernie wielu registrarów (wielowątkowo), w ten sposób w ciągu 10-15 sekund można spokojnie odpytać 10-15 albo i 100 domen i zwielokrotnić limit zapytań. Wystarczy napisać dobry mieszacz. Tylko cii, ten post to taki edukacyjny, nie żebym zachęcał do obciążania bazy whois czy coś... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do ominięcia limitu i zwiększenia wydajności to polecałbym odpalanie skryptu na dobrym shellu, proxując połączenie przez odpowiednią ilość proxy i obciążając równomiernie wielu registrarów (wielowątkowo)

 

Ale pl ma tylko jeden registry. Czy może chodzi ci o dostęp przez API do różnych registrarów? Ale wtedy proxy ani nie jest potrzebne, ani pomocne. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy może chodzi ci o dostęp przez API do różnych registrarów?

Na palcach 1 reki mozna policzyć ile udostępnia API, a i tak zablokują za takie coś ;)

 

Ja mialem na mysli podszywanie sie pod przeglądarkę/usera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na palcach 1 reki mozna policzyć ile udostępnia API, a i tak zablokują za takie coś ;)

 

Ja mialem na mysli podszywanie sie pod przeglądarkę/usera.

 

No, to jest wyjście, ale to też ma swoje limity, a jak ktoś zacznie szaleć to zaraz wprowadzą jakieś zabezpieczenia. Zresztą whois jest chyba udostępniany z captcha, a tu już trzeba się trochę pomęczyć, żeby to obejść.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podszywałem się już pod przeglądarkę, np. na http://www.domenka.org/whois/ nie dostaje się bana, ale działa to chyba niestety na zasadzie klasycznego whois'a, bo nie rozpoznaje zarezerwowanych domen. Próbowałem też na dns.pl, ale tam się bardzo szybko kończy limit. Muszę znaleźć coś lepszego.

 

@gosel, wiem, że to byłby najlepszy sposób, ale jak napisałem, na razie jestem początkujący i sobie dopiero eksperymentuje. Będę musiał pomyśleć nad wykorzystaniem tych proxy. Na szczęście wczoraj udało mi się rozgryźć SOCKSv4a więc z grubsza wiem jak to zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×