Jump to content
pb

Pytania dotyczące serwisu

Recommended Posts

Pytanko z mojej strony.

 

Czy zgodnie z regulaminem - Premium.pl ma możliwość przedłużenia klientowi terminu zapłaty za domenę ?

( bez pytania o zgodę obecnego abonenta )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie robimy takich rzeczy, decyzja o przedluzeniu terminu należy wyłącznie do sprzedającego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można jakoś hurtowo ustawić przekierowanie dla domen na giełdzie, żeby wyświetlały się w takiej postaci jak ta: https://premium.pl/i...?domain=klej.pl ?

 

Można już zdefiniować własny parking w formie przekierowania

https://premium.pl/p...add/select.html -> Typ konta -> Przekierowanie

następnie należy wpisać URL opcjonalnie zawierający {domena}, gdzie będzie wstawiona nazwa domeny której dotyczy przekierowanie

tak zdefiniowany parking można też ustawić jako domyślny dla nowych domen, tutaj: https://premium.pl/preferences.html?section=object (w sekcji zaawansowanej)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pytanie, czy możliwe jest wystawianie na giełdzie premium.pl domen które utrzymuję w dropped.pl?

 

Nie. Taka możliwość jest tylko w AZ.pl i Aftermarket.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem dwa dni temu domenę do przechwycenia. Miała wygasnąć w piątek. Jak sprawdzić jaki jest wynik, czy została przechwycona?

 

Znajduje się ona w domenach obserwowanych, gdzie kliknąłem "monitoruj dalej" i zniknęła. Dlaczego?

Widnieje za to nadal w domenach do przechwycenia...

 

Proszę o pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co sie dzieje z domenami przechwyconymi, ktorych wygrywajacy licytacje nie oplaci? I dlaczego przechodza do premium, a nie do innych zainteresowanych, ktorzy nie przelicytowali podbijaczy? Kolejne dbanie premium o dobro klienta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałem dwa dni temu domenę do przechwycenia. Miała wygasnąć w piątek. Jak sprawdzić jaki jest wynik, czy została przechwycona?

 

Jeśli nie dostałeś wiadomości, że jest przechwycona, to nie jest przechwycona.

 

Znajduje się ona w domenach obserwowanych, gdzie kliknąłem "monitoruj dalej" i zniknęła. Dlaczego?

Widnieje za to nadal w domenach do przechwycenia...

 

Kliknąłeś "monitoruj dalej", więc wróciła na listę do przechwycenia, będziemy nadal próbowali ją dla Ciebie przechwycić.

 

 

Domeny z nieopłaconych aukcji znajdują się na koncie premium.pl i zazwyczaj trafiają na giełdę w opcji "złóż ofertę".

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Domeny z nieopłaconych aukcji znajdują się na koncie premium.pl i zazwyczaj trafiają na giełdę w opcji "złóż ofertę".

 

Mhmmm... Jak nie kijem to pałą klienta... THX :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie dostałeś wiadomości, że jest przechwycona, to nie jest przechwycona.

 

 

 

Kliknąłeś "monitoruj dalej", więc wróciła na listę do przechwycenia, będziemy nadal próbowali ją dla Ciebie przechwycić.

 

 

Domeny z nieopłaconych aukcji znajdują się na koncie premium.pl i zazwyczaj trafiają na giełdę w opcji "złóż ofertę".

 

Czyli rozumiem mogę ją usunąć bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak można anulować aukcję z ofertami?

Kiedyś na stronie aukcji był link do anulowania aukcji z informacją, że aukcję wygra najwyżej licytujący w danej chwili. Domena przepada tak, czy tak - nie ma kar itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś na stronie aukcji był link do anulowania aukcji z informacją, że aukcję wygra najwyżej licytujący w danej chwili. Domena przepada tak, czy tak - nie ma kar itp.

 

Można zakończyć aukcję przed czasem i wtedy wygra najwyższa do tej pory złożona oferta, ale to się chyba nie za bardzo opłaca.

 

To znaczy zależy po której byłoby się stronie - mi by się opłaciło. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś na stronie aukcji był link do anulowania aukcji z informacją, że aukcję wygra najwyżej licytujący w danej chwili. Domena przepada tak, czy tak - nie ma kar itp.

 

W Aftermarket.pl można anulować trwającą aukcję i kosztuje to 100 pln.

W Premium w Lista domen->Sprzedaż->obok nazwy domeny jest link "Zakończ aukcję" a cennik wspomina o opłacie w wys. 36 pln za anulowanie aukcji, stąd też podejrzewam że odwołanie aukcji w Premium tez jest możliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Aftermarket.pl można anulować trwającą aukcję i kosztuje to 100 pln.

W Premium w Lista domen->Sprzedaż->obok nazwy domeny jest link "Zakończ aukcję" a cennik wspomina o opłacie w wys. 36 pln za anulowanie aukcji, stąd też podejrzewam że odwołanie aukcji w Premium tez jest możliwe.

 

W Aftermarket.pl nie można już odwołać aukcji, która kończy się za mniej niż 24 godziny.

Może na Premium.pl też jest jakiś limit (jeśli chodzi o tę w stopce, to ona kończy się też niebawem). Z tego co zauważyłem to mogłem odwołać aukcję tylko do momentu złożenia pierwszej oferty, potem opcja anulowania znikła (chyba jakoś tak).

Opcja zakończenia przed czasem była raczej do samego końca i kosztowała 30 zł netto, ale teraz nie mam żadnych aukcji i nie jestem pewien. Przy czym przy takim zakończeniu zwycięzcą jest osoba, która ma na tę chwilę najwyższą ofertę.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można (tak jak u konkurencji :P) ustawić inny nick dla zakupów i inny dla sprzedaży?

 

Nie ma takiej możliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można (tak jak u konkurencji :P) ustawić inny nick dla zakupów i inny dla sprzedaży?

Nie ma takiej możliwości.

 

Mimo to zauważyłem, że można zmienić nick, jednak po zmianie będzie on taki sam w przypadku kupowania i sprzedawania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo to zauważyłem, że można zmienić nick, jednak po zmianie będzie on taki sam w przypadku kupowania i sprzedawania.

 

Tak, można sobie ustawić nick inny niż login i dobrze jest to zrobić, natomiast nie ma możliwości ustawienia dwóch osobnych nicków, jest też blokada zmiany przez miesiąc od ostatniej, aby nie dawać pola do popisu żartownisiom chcącym "zmieniać tożsamość" co chwilę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miała być uregulowana sprawa faktur VAT, sprzedaży domen jako osoba fizyczna do końca kwietnia br. i nic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miała być uregulowana sprawa faktur VAT, sprzedaży domen jako osoba fizyczna do końca kwietnia br. i nic..

 

Pisałem jakiś czas temu, że opóźnienie nie jest zależne od nas, ale uwarunkowane koniecznością oczekiwania na odpowiedź od izby skarbowej. Na pewno nie zapomnę poinformować gdy zmiany będą na horyzoncie. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób chciałoby się prosto i *legalnie* rozliczać ze sprzedaży domen i robimy wszystko, by Wam to umożliwić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem jakiś czas temu, że opóźnienie nie jest zależne od nas, ale uwarunkowane koniecznością oczekiwania na odpowiedź od izby skarbowej...

Izba Skarbowa musi mieć teraz czas, by odpowiednie organa wyłapały nas na giełdach, by dać później opinię delegalizującą taki proceder :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można (tak jak u konkurencji :P) ustawić inny nick dla zakupów i inny dla sprzedaży?

 

Nie ma takiej możliwości.

 

Czy dozwolone jest zatem założenie dwóch kont na te same dane, różniące się tylko nickiem? Oczywiście w pełni jawnie, nie w żadnych "niecnych celach"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulamin nie pozwala na wielokrotną rejestrację na te same dane (nie dotyczy to sytuacji, gdy ktoś ma jedno konto na dane firmy, a drugie "osobiste"), ale wiadomo, że do regulaminu odwołujemy się gdy ktoś coś przeskrobie (lub próbuje), zaś użytkowników korzystających z serwisu zgodnie z zasadami nie będziemy się czepiać. Innymi słowy - takie przypadki (zakładania 2+ kont na te same dane) nie są na bieżąco monitorowane przez administrację, ale system o nich "wie" i jeśli na jednym koncie wystąpi przewinienie, kara spotyka też pozostałe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Premium.pl ma zamiar rozwiązać w jakiś sposób sprzedaż domen przez osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej tak aby kupujący otrzymywał fakturę VAT ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×