Jump to content
Sign in to follow this  
gramasla

spór o domenę!!!btj.pl

Recommended Posts

Witam.

 

Zakupiłem za pośrednictwem tego forum dwie domeny od usera Michal.

Pierwsza to dkt.pl gdzie transakcja przebiegła bardzo szybko i nie miałem do niej żadnych zastrzeżeń.

Drugą transakcją był zakup przeze mnie domeny btj.pl od tego usera.Link do aukcji znajduje się poniżej:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=10035&hl=btj

Jak można tam zauważyć cena za jaką poszła domena to 31 euro.

A ja dostaje na gg od tego pana taką informacje:

czesc

michal di.pl dkt.pl (16-04-2008 11:38)

doszlo 31 eur

michal di.pl dkt.pl (16-04-2008 11:38)

to 5,89 eur za malo

 

Nazwałem tego pana "michal di.pl dkt.pl" bo pierwsza transakcja dotyczyła domeny dkt.pl

Tak więc coś tu nie gra, prawda?

 

Muszę teraz zwalić również winę na siebie a mianowicie pieniądze z mojego konta szły bardzo długo ale to przecież nie moja wina ze tak funkcjonują banki a tu chodziło o przelew zagraniczny do niemiec!

Teraz jeszcze dochodzi do tego fakt iż domena wygasa w najbliższym czasie więc sprzedawca wykupił opcję i chce żebym mu wpłacił aż:23,74 eur

W dodatku zostałem nazwany oszustem.

 

Proszę o rozstrzygnięcie sporu oraz podanie ewentualnego rozwiązania tego sporu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj.już nie pamiętam.

ok jeśli chodzi o te netto to ok dopłace te kilka euro ale z tą opcją to już jestem całkowicie zaskoczony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak nie pamiętasz to sprawdź saldo konta - to jest wg najistotniejsze w tej sprawie. Ale dlaczego masz płacić za opcję? Z jakiego tytułu? LoL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za opcję mam zapłacić dlatego bo kończy się ważność domeny i sprzedawca wykupił opcję żeby taniej wyszło a kosztami tego obciąża mnie.

Za domenę dkt.pl zapłaciłem:72.59 euro.

Ok to ja ten podatek mogę zapłacić ale dlaczego za opcje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie możesz się umówić z Michałem, że wpłacisz mu więcej ( cenę przedłużenia ), on opłaci, a potem dokonacie cesji?

 

Myślę, że za opcję nie musisz płacić, a on nie musi jej przedłużać - pomyśl czym to grozi ;-) Wg mnie powyższa propozycja jest jak najbardziej optymalna dla Was dwóch - Ty dostaniesz domenę, Michał kwotę za jaką została wylicytowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak nie chcesz to nie płac za opcję, po prostu opłać domenę na kolejny rok :)

necik ma rację, że opcja jest tańsza od przedłużenia pod warunkiem, że kupuje się pakiet: domena + opcja.

Czy licytując domeny sprawdzałeś do kiedy są opłacone ?

Nie chce mi się wierzyć żeby Michał chciał kogos naciągać.

Z tym, że z tego co pamiętam ma on zwyczaj sobotnie wieczory spędzać w monachijskich klubach, tak więc z jego odpowiedzią poczekałbym do niedzielnego popołudnia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za opcje musze zapłacić gdyż michał już ją wykupil a to mi się nie podoba.

Jasne że chciałbym się jakoś umówić ale tak żeby było najbardziej uczciwie.Czyli dopłacam 10euro.Co Wy o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
za opcje musze zapłacić gdyż michał już ją wykupil a to mi się nie podoba.

Jasne że chciałbym się jakoś umówić ale tak żeby było najbardziej uczciwie.Czyli dopłacam 10euro.Co Wy o tym sądzicie?

Widzę że nadal nie rozumiesz że za opcje zapłacisz 32 zł. a za przedłużenie około 70 zł. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wiem że lepiej jest mieć opcję bo to jest tańsze.Ale jak sami powiedzieliście kosztuje to 32zł a nie około 15 euro!Bo muszę dopłacić niecałe 24 euro z czego 5 to podatek.Wiec coś tu jest chyba nie tak, prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem dlaczego czujesz zawód.

Sądzę jednak, że zanim podjęłeś się licytacji powinieneś dowiedzieć się dlaczego sprzedający chce się jej pozbyć ?

Bo często jest tak, że nie chce płacić za jej przedłużenie.

Pytałeś o to Michała lub sprawdzałeś whois ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

1.

Otrzymałem kwotę netto. Brakuje VAT, gdyż nie kupujesz na firmę posiadającą europejski NIP.

 

2.

Domena btj.pl aktualnie wygasa. Zakupiłem opcję i mam zamiar ją zarejestrować jak opcja wpadnie, gdyż jest to tańszym rozwiązaniem niż przedłużenie. Krok jest konieczny, gdyż zawarliśmy umowę sprzedaży domeny btj.pl, a więc Ty musisz zapłacić i ja muszę dokonać cesji tej domeny na Ciebie. Jak domena wygaśnie, nie mógłbym tego już zrobić. Jeżeli byś jednak od razu wykonał przelew i Twój bank nie zwracał go Tobie dwa razy (tak mi opowiadałeś), nie doszłoby do tej sytuacji. W gruncie rzeczy domena jest już Twoja, a więc Ty musisz pokryć te koszty — i nie 20 EUR netto, tylko 15 EUR netto za opcję + rejestrację (17,85 EUR brutto). Moim zdaniem jest to cena jak najbardziej uczciwa.

 

Maila z informacją o wygranej aukcji otrzymałeś 18 marca. Mamy już 20 kwietnia. Przez jakieś głupie kilkadziesiąt EUR robisz taki cyrk. Dla mnie to jest niepojęte. Straciłem już więcej nerwów i czasu na tej transakcji, niż to wszystko wogóle jest warte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1.

Otrzymałem kwotę netto. Brakuje VAT, gdyż nie kupujesz na firmę posiadającą europejski NIP.

 

2.

Domena btj.pl aktualnie wygasa. Zakupiłem opcję i mam zamiar ją zarejestrować jak opcja wpadnie, gdyż jest to tańszym rozwiązaniem niż przedłużenie. Krok jest konieczny, gdyż zawarliśmy umowę sprzedaży domeny btj.pl, a więc Ty musisz zapłacić i ja muszę dokonać cesji tej domeny na Ciebie. Jak domena wygaśnie, nie mógłbym tego już zrobić. Jeżeli byś jednak od razu wykonał przelew i Twój bank nie zwracał go Tobie dwa razy (tak mi opowiadałeś), nie doszłoby do tej sytuacji. W gruncie rzeczy domena jest już Twoja, a więc Ty musisz pokryć te koszty — i nie 20 EUR netto, tylko 15 EUR netto za opcję + rejestrację (17,85 EUR brutto). Moim zdaniem jest to cena jak najbardziej uczciwa.

 

Maila z informacją o wygranej aukcji otrzymałeś 18 marca. Mamy już 20 kwietnia. Przez jakieś głupie kilkadziesiąt EUR robisz taki cyrk. Dla mnie to jest niepojęte. Straciłem już więcej nerwów i czasu na tej transakcji, niż to wszystko wogóle jest warte.

 

Bo masz nauczke Michal jak sie tak cackasz w tancu z gosciem co udaje swietego ! Nie wie kiedy domena expiruje, przelew jego podobno szedl miesiac z winy banku i dziwi sie ze ma placic za opcje bo ty chcesz byc bardziej OK niz powinienes .Nie warto tak robic bo jest pokolenie pieniaczy co tego nie doceni i jeszcze ci dupe obrobi na forum !!!

A wez mu teraz poslij authinfo na maila i cesje listem co doejdzie za 2 tyg i jestes wporzadku z formalnego punktu widzenia !A co cie obchodzi ze domena wisi nich se gosc bank skarzy co to niby mu tak przelew trzymal czy nie potrafil zrealizowac !! A to czy zdazy ja przerzucic to juz jego sprawa skoro nie umie docenic, ze dzialasz tak naprawde w jego interesie i robisz wiecej niz powinienes ! Authinfo i czesc ja bym tak postapil po takim cyrku i

wyklocaniu sie o 3 EURO na forum ! Ku......a skandal !

Share this post


Link to post
Share on other sites

po przedstawieniu faktów przez obie strony > Sprawiedliwość orzekła: rację 100% ma Michal, druga strona jest zobowiązana dokonać szybkiej zapłaty (jeżeli nie chce płacić za opcję, niech zapłaci pełną cenę przedłużenia, skoro sprawa została tak bardzo przeciągnięta), i w imię przyszłej owocnej współpracy podać rękę na zgodę <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dopiero wchodzę w ten biznes i nie orientuję się jak to ma wyglądać gdyż dotychczas to ja sprzedawałem domeny i było one jeszcze ważne przez długi okres czasu.Wiem że to nie może być usprawiedliwieniem ale jeśli tylko Michał poczułeś się obrażony to Cię przepraszam.Dokończmy naszą transakcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
po przedstawieniu faktów przez obie strony > Sprawiedliwość orzekła:

 

To miłe, że sprawa się wyjaśniła.

A ja przynajmniej się dowiedziałem gdzie szukać Sprawiedliwości na tym świecie <_<

Zawsze możesz zmienić nick na TemidAndro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×