Jump to content

Sprzedaż domeny .online


Recommended Posts

Posted

Cześć. Co prawda jestem nowy na forum ale przejrzałem masę wątków i niestety nie znalazłem odpowiedzi...

Mam kupca na domenę nTLD z końcówką ".online". 

 

Jestem osobą prywatną która nie posiada działalności gospodarczej. Zastanawiałem się nad sprzedażą poprzez umowę cywilno-prawną ale wolę chyba uniknąć sytuacji w której przyszły kupujący zacznie ściemniać że wysłał kasę a kod AuthInfo nie jest prawidłowy i chce zwrotu czy coś podobnego. Poza tym nie odliczy sobie VATu. Zacząłem więc szukać giełdy która rozwiążę przy okazji oba tematy. Tutaj pojawia się mały problem...Aftermarket nie ma na giełdzie domen .online

 

Owszem, nie jest on jedyny na rynku. Jest jeszcze Premium.pl którego z tego co czytałem sporo osób nie poleca. Jest również Sedo.com ale opinie większości użytkowników forum też nie są pochwalne. Dodatkowo nie jestem pewny czy oni również mogą wystawić fakturę z VAT.

 

Gdzie zatem mogę sprzedać taką domenę? I aby prowizja tej giełdy była w miarę sensowna.

Dodatkowo fajnie gdyby była opcja takiej prywatnej aukcji którą wystawiam, jest dostępna jedynie pod specjalnym linkiem (niewidocznym dla innych) jaki mogę przesłać kupującemu.

 

Dzięki i pozdrawiam!

Posted (edited)
17 minut temu, Pitrus napisał:

Jest jeszcze Premium.pl którego z tego co czytałem sporo osób nie poleca.

 

To ja Ci napiszę, że polecam z całą odpowiedzialnością premium.pl. Zrobisz tam to tanio i skutecznie.

Dodatkowo odpadnie Ci sprawa z opodatkowaniem- giełda pobierze od Ciebie zaliczkę na podatek dochodowy jeżeli nie będziesz miał tam konta firmowego. Pracuję z premium.pl od wielu lat, robiąc wiele operacji. Nigdy z niczym nie było problemów. Jak występowały jakieś losowe sytuacje- zawsze były załatwiane z myślą o kliencie.

I niech nie przychodzi Ci na myśl, że to jakiś marketing szeptany :P to jest po prostu solidna firma od w/w spraw.

Edited by vul
  • Like 1
Guest Lateralus
Posted

Ja również polecam Premium.pl!!!!!!!!!! Nigdy nie miałem z nimi problemów!!!!!!!!!! Wszystko załatwiane od ręki!!!!!!!!!!

I niech nie przychodzi ci na myśl, że to jakiś marketing szeptany!!!!!!!!!! To marketing krzyczany!!!!!!!!!!

Posted
Godzinę temu, Pitrus napisał:

Aftermarket nie ma na giełdzie domen .online

 

Tak zupełnie już poza tematem ale jakby jeszcze trochę w nim. Sprawdziłem teraz z ciekawości i można na AM rejestrować domeny .online. Co za tym idzie (chyba)- można sprzedać też domeny .online <_<

Co nie ma jakby nic wspólnego z tym, że w dalszym ciągu polecam premium.pl :D

Posted

Właśnie w AM wydaje mi się że jest jedynie opcja rejestracji. Przesyłam screena. W pozostałych zakładkach: "Aukcje Domen" itp. również nie ma końcówki .online

 

Czytając aż tak pochlebne opinie wyczuwam że wam płacą za reklamę :D   No ale w takim wypadku to podpytam... Czy jest opcja "prywatnych aukcji" gdzie jestem już dogadany z kupującym i wystawiam tylko dla niego? Patrząc na cennik ( https://premium.pl/prices/retail.html ) nie widzę takiej opcji. 

online.png

Posted (edited)

@Pitrus

Gdzie obecnie utrzymujesz domeny ? może obecny rejestrator udostępnia opcję sprzedaży ?

Po co Ci aukcja skoro jesteś dogadany z klientem ? Wystaw domenę z ceną "kup teraz" lub bez i niech klient złoży Ci ofertę ( na wcześniej ustaloną kwotę) i tyle. Chyba, że chcesz do tej aukcji zaprosić tylko wybranych zainteresowanych to wtedy podczas wystawiania aukcji w Aftermarket zaznaczasz ostatnią opcję "Wystaw aukcję jako prywatną. Tylko zaproszeni przez ciebie użytkownicy będą mogli licytować."

Ja polecam Aftermarket.pl jak i Premium.pl 

edit.

Najlepiej napisz do Aftermarket i Premium z zapytaniem o sprzedaż .online i wyjaśnią Ci wszystko.

Edited by cannot
Posted

Zarówno premium.pl jak i aftermarket odpisały mi bardzo szybko. Duży plus, bo już wiem że Sedo sobie odpuszczę. 

 

Domena jest obecnie w OVH i nie ma tam opcji sprzedaży, już pytałem. Co najwyżej standardowa zmiana abonenta ale nie pośredniczą w przekazywaniu kasy.

 

Podsumowując to skoro aftermarket ma 10% prowizji. Premium.pl ma również tyle samo + wystawią mi PITa za rok abym nie "zapomniał" to chyba zdecyduję się na premium.pl

Dzięki za pomoc!

 

Na koniec, ponieważ to nie jest tajemnicą ...domena o której mówiliśmy to pokazy.online i pójdzie do firmy z branży porno :) 

Posted
7 minut temu, Pitrus napisał:

...

Na koniec, ponieważ to nie jest tajemnicą ...domena o której mówiliśmy to pokazy.online i pójdzie do firmy z branży porno :) 

 

Pewnikiem na jakiś sex online czy też inne podobne badziewie..

:)

Posted
Godzinę temu, Pitrus napisał:

Na koniec, ponieważ to nie jest tajemnicą ...domena o której mówiliśmy to pokazy.online i pójdzie do firmy z branży porno :) 

To jeszcze ceną sprzedaży się pochwal :) 

Posted

Pochwalę, ale to za jakiś czas jak już zamkniemy temat. Teraz znów pojawiła się przeszkoda... tak jak wspomniałem domena obecnie w OVH.  Jest tam dosłownie od 2-3 miesięcy i opłacona do połowy 2019 bo przy transferze był mus aby opłacić na kolejny rok. Premium.pl niestety wymaga koniecznie aby domenę przetransferować do nich przed wystawieniem na giełdę. Można wystawić domenę z końcówką .pl bez transferu i tylko zapłacić prowizję za pośredniczenie w sprzedaży ale niestety w przypadku innych końcówek wymagają transferu. Tego zrobić nie chcę zrobić bo nie mają tam rewelacyjnych cen... 160zł netto za transfer to bardzo dużo. Nie potrzebuję kolejnego roku ważności. 

 

Zostaje aftermarket? Czy jakieś inne pomysły? 

Posted
4 godziny temu, Pitrus napisał:

Pochwalę, ale to za jakiś czas jak już zamkniemy temat. Teraz znów pojawiła się przeszkoda... tak jak wspomniałem domena obecnie w OVH.  Jest tam dosłownie od 2-3 miesięcy i opłacona do połowy 2019 bo przy transferze był mus aby opłacić na kolejny rok. Premium.pl niestety wymaga koniecznie aby domenę przetransferować do nich przed wystawieniem na giełdę. Można wystawić domenę z końcówką .pl bez transferu i tylko zapłacić prowizję za pośredniczenie w sprzedaży ale niestety w przypadku innych końcówek wymagają transferu. Tego zrobić nie chcę zrobić bo nie mają tam rewelacyjnych cen... 160zł netto za transfer to bardzo dużo. Nie potrzebuję kolejnego roku ważności. 

 

Zostaje aftermarket? Czy jakieś inne pomysły? 

Jeśli tylko Ci się opłaca zapłacić te 160 kosztem wysokiej sprzedaży nie zastanawiał bym się. 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.