Jump to content
necik

Aftermarket - jak poprawnie wystawić fakturę?

Recommended Posts

Cześć,

 

Wraz z Nowym Rokiem naszła mnie taka myśl: Aftermarket na początku każdego nowego miesiąca w imieniu klientów wystawia faktury VAT za sprzedaż domen w poprzednim miesiącu. Trzeba samemu nadać numer takiego dokumentu i po chwili na maila przychodzi wygenerowana faktura. Czy taką fakturę mogę "przepisać" do swojego oprogramowania księgowego (np. ifirma.pl) i dostarczyć do księgowej zamiast faktury wygenerowanej przez Aftermarket? Chodzi o to, że chciałbym mieć wszystkie faktury sprzedaży w jednym miejscu. Czy w przyszłości mogą być jakieś problemu z tego względu, że graficznie faktura będzie różniła się od tej wystawionej automatycznie przez Aftermarket?

A skoro o ifirma.pl mowa, to faktura VAT za sprzedaż domeny na giełdzie powinna być wystawiona przez opcję "Wewnątrzunijna dostawa towarów", czy "Świadczenie usług dla podatników VAT-EU"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 1.01.2022 o 18:30, necik napisał:

Czy w przyszłości mogą być jakieś problemu z tego względu, że graficznie faktura będzie różniła się od tej wystawionej automatycznie przez Aftermarket?

 

Graficzna forma faktury nie powinna mieć większego znaczenia. Przynajmniej do końca 2022 roku. Podczas okresu przejściowego dopuszczalne miały być nawet faktury wystawiane ręcznie. Od 2023 roku mają być już tylko e-faktury. Póki co najważniejsze jest chyba żeby zawartość tych dokumentów była taka sama. A więc daty, kwoty, sprzedawca, odbiorca, wartości podatku, itp. Ale zmian związanych z Polskim Ładem jest tyle, że nie trudno się w tym pogubić. Warto więc wysłać takie pytanie do własnej księgowości lub do dobrego doradcy podatkowego wraz z fakturą własną i tą z AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Najnowsze posty na forum

  • miszcz Około 650 000 wyników (0,47 s)  miszczu Około 64 700 wyników (0,41 s)    Raczej mówi samo za siebie co jest lepsze a i w przypadku pierwszego jest również lepsza jakość zawartości wyszukiwania ;-)   Rozrywka to nie moja branża, ale jakbym miał stawiać ta niej serwis to bym już nie sprzedawał, niechby się kręciło.  
  • miszczu.pl jak dla mnie byłaby lepsza. Pewnie jako strona z memami dałaby radę. Ja bym na Twoim miejscu postawił jakiś serwis rozrywkowy z memami i sprzedał go lepiej. Domenę może od Ciebie kupić jedynie KK, który faktycznie pomyśli o tym, jak o inwestycji w serwis. Takie moje zdanie. 
  • tranzystoryoptyczne.pl tranzystoroptyczny.pl   Wiem, że może domeny nie są jakoś specjalnie chwytliwe, ale co sądzicie o przydatności tych domen w perspektywie czasu? Tranzystory optyczne są dość świeżym tematem, ale stwierdziłem, że ktoś musi pierwszy zarejestrować
  • gazeta.mobi   Mam pytanie odnośnie propozycji ceny za domenę gazeta.mobi Domena jest jedną z pierwszych w Polsce z końcówką .mobi Domena była własnością serwisu gazeta.pl, zresztą do tej pory posiada redict 301 z adresu mobile.gazeta.pl Witryna posiada wiele linków niewidocznych w ahrefs itp. lecz widoczne po wpisaniu intext:gazeta.mobi lub index:mobile.gazeta.pl   Profil linkowy z ahrefs dla gazeta.mobi   Profil linkowy z ahrefs dla mobile.gazeta.pl (301) -> gazeta.mobi (dodatkowo wiele wpisów widocznych pod intext:mobile.gazeta.pl)   Interesuje mnie możliwa cena do wystawienia. Ew. zainteresowanych proszę o kontakt poprzez gazeta.mobi  
  • zjj.pl   Zapraszam na aukcję domeny BCM:   zjj.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2535877/   CZAS ZAKOŃCZENIA: 2022-01-27 20:00:00
  • Dzisiaj koniec aukcji:   eew.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2535875/   ojh.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2535878/
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18,922
  • Most Online
   493

  Newest Member
  Karol1990
  Joined
×