Jump to content
McLaren

Kopalnia domen, czyli skąd się biorą te ceny :E

Recommended Posts

Zlewacie go, ale ma 100% racji - poczynając od kopalniadomen.pl (ninja) - te domeny tam znajdujace sie sa warte od kilkuset do max kilka tys zl i nie wmowicie mi ze to mega perełki... lećmy pokolei... z głównej (z brzegu):

FARMAKOTERAPIA.pl 12200.00 - kto sie podejmie takiej wyceny? zapraszam

MebleKolonialne.pl 24400.00 - j.w

FLEKSOGRAFIA.pl 24,400 j.w

kilka spoza glownej:

CARTRIDGE.pl 12,200

DMUCHAWA.pl 19.000

KOJEC.pl

cena: 15900.00 zł

 

i praktycznie 95% domen-sredniakow na poziomie w/w lub wyzszym - przeciez to "cyrk na resorach" i szkodzi to obrazowi "domeniarza"

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zlewacie go, ale ma 100% racji - poczynając od kopalniadomen.pl (ninja) - te domeny tam znajdujace sie sa warte od kilkuset do max kilka tys zl i nie wmowicie mi ze to mega perełki... lećmy pokolei... z głównej (z brzegu):

i praktycznie 95% domen-sredniakow na poziomie w/w lub wyzszym - przeciez to "cyrk na resorach" i szkodzi to obrazowi "domeniarza"

 

Pozdrawiam

 

Aż chciało by się rzec: Wszystkie Angliki to swoje chłopy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A powiedzcie mi co się lepiej prezentuje:

 

www.pierwszysex.pl(cena 4 000) czy www.zakazanyowoc.pl (cena 8 500) , którą domenę wpisze więcej osób, w którą lepiej zainwestować?

Edited by McLaren

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zlewacie go, ale ma 100% racji - poczynając od kopalniadomen.pl (ninja) - te domeny tam znajdujace sie sa warte od kilkuset do max kilka tys zl i nie wmowicie mi ze to mega perełki... lećmy pokolei... z głównej (z brzegu):

FARMAKOTERAPIA.pl 12200.00 - kto sie podejmie takiej wyceny? zapraszam

MebleKolonialne.pl 24400.00 - j.w

FLEKSOGRAFIA.pl 24,400 j.w

kilka spoza glownej:

CARTRIDGE.pl 12,200

DMUCHAWA.pl 19.000

KOJEC.pl

cena: 15900.00 zł

 

i praktycznie 95% domen-sredniakow na poziomie w/w lub wyzszym - przeciez to "cyrk na resorach" i szkodzi to obrazowi "domeniarza"

 

Pozdrawiam

nie znam Salesa ale z tego co widze to domainer nie domeniarz. ;) pewnie nie musi sprzedawac za bezcen swoich perelek zeby miec na przedluzenie innych. ;) W przeciwienstwie do wiekszosci "domeniarzy" z allegro. Wystawiajacych swoje ninje za kilkaset txsiecy z nadzieja ze ustawia sie do konca zycia za sprawa 1 domeny. Po roku te cuda spadaja bo wlasciciel nie ma kasy na przedluzenie takiej "perelki".

Share this post


Link to post
Share on other sites
A powiedzcie mi co się lepiej prezentuje:

 

www.pierwszysex.pl(cena 4 000) czy www.zakazanyowoc.pl (cena 8 500) , którą domenę wpisze więcej osób?

lepiej zapytaj z kim wolelibysmy robic interesy, z Toba, czy z Selesem? Chocbys zaproponowal praca.pl za 100zł to malo kto porwalby sie na taki interes z Toba... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem uczciwy, nigdy nikogo nie oszukałem, na Allegro mam same pozytywy. Ale obiektywnie ocen, bez prywatnych odniesień. Rozwala mnie to forum. Od razu wszystko o kimś wiedzą. Już zaraz jestem naciągacz, oszust itd.. Żal

 

www.pierwszysex.pl czy www.zakazanyowoc.pl

 

Ta pierwsza chyba bardziej nadawałaby się, na solidny serwis erotyczny.

Edited by McLaren

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jestem uczciwy, nigdy nikogo nie oszukałem, na Allegro mam same pozytywy. Ale obiektywnie ocen, bez prywatnych odniesień.

 

www.pierwszysex.pl czy www.zakazanyowoc.pl

 

obiektywnie to nie chcialbym zadnej z nich za darmo bo zadnej bym nie przedluzyl, dla mnie sa warte po 0 zł, ale byc moze kiedys zglosi sie kupiec po jedna z tych domen i da xxx xxx zł, zalezy jaka kto ma strategie

 

ale mysle ze w interesach to jednak od uczciwosci trzeba wyjsc, a Twoja jest watpliwa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego tak uważasz? Owszem sprzedaz zarezerwowanej domeny - ale to był błąd początkującego, nic więcej.

Potrzebowałem pieniędzy , to wszystko. Już tak nie bede robił.

 

Ale ok, Pan_Grzegorz, Ty nie kupisz, a wziąłbyś Kasiacichopek.pl , za 6000 zł? Potem pojawiła się pochodna aukcja Marcinmroczek.com.pl i poszła za 1 zł. Dziwne, nie?

Edited by McLaren

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narasta na forum zwyczaj zwalczania konkurencji poprzez publiczne omawianie cen domen, publikowanie prywatnej korespondencji, adresów mailowych itd. Ale trudno przejść obojętnie obok takiego tematu. Ciekawe, gdzie jest administracja forum, czy szuka OT, dotychczas dotyczyło to najczęściej anonimowych właścicieli, przynajmniej nieznanych na forum, ale teraz ta zabawa idzie coraz dalej. Nieprzychylne komentarze w ogłoszeniach o sprzedaży to standard na tym forum, łącznie z otwartymi atakami.

 

Jak się mają zasady tego forum do nieuczciwej konkurencji, bo inaczej tego tematu nie można nazwać. Ktoś zarejestrował się wczoraj na forum albo zarejestruje się z innego ip albo proxy i zaczyna tematy co mu się u kogoś w domu nie podoba. Wygląda, że zasady tego forum albo są łamane, albo nie ma w ogóle żadnych zasad.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakazanyowoc.pl - BARDZO dobra pod kampanię reklamową.

 

Pierwszy sex? Jakie widzisz dla niej zastosowanie? Lepsza byłaby drugisex.pl, bo przed pierwszym mało kto szuka informacji;)

 

A tak przy okazji to trochę więcej pokory panie Maklarenie. Jestem nowy, ale mam szacunek dla doświadczonych graczy - na pewno wiedzą co robią.

Edited by Azel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego tak uważasz? Owszem sprzedaz zarezerwowanej domeny - ale to był błąd początkującego, nic więcej.

Potrzebowałem pieniędzy , to wszystko. Już tak nie bede robił.

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=12749...amp;#entry85271

 

Ale ok, Pan_Grzegorz, Ty nie kupisz, a wziąłbyś Kasiacichopek.pl , za 6000 zł? Potem pojawiła się pochodna aukcja Marcinmroczek.com.pl i poszła za 1 zł. Dziwne, nie?

 

co w tym dziwnego? Domena kasiacichopek.pl nadaje sie na strone glowna, marcinmroczek.com.pl juz nie bardzo, no i kasia cichopek to jednak mocniejsza marka, a czy wzialbym kasiacichopek.pl - nie dalbym za nia wiecej niz 300zl bo mi nie jest do niczego potrzebna, ale widocznie komus byla...

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
google.com i toyota.com to tez ninje?

 

...A nie? IMO kompletnie nie trafione kontrprzykłady! ;) Coś mi się obiło o uszy, że google to był typos innej domeny (ale można uznać to za dowolne, abstrakcyjne słowo), natomiast nazwa toyota powstała od nazwiska założyciela - pana Toyody. Równie dobrze można wziąć generator wyrazów i liczyć na to, że któryś z nich okaże się nazwiskiem geniusza na miarę pana Toyody, lub powstanie jedna z najbogatszych firm na świecie o właśnie takiej nazwie... Powodzenia! ;] Za 10pln od domeny wygeneruję setki tysięcy podobnych nazw, chętny?

 

OK, te dwie nie są już nindżasami bo słowa te weszły do powszechnego użytku, ale gdyby oceniać domeny w momencie ich rejestracji, pomijając wartość firm i serwisów to były by warte okrągłe 0. Gdyby na wootde.pl (wolna ;) ) po roku powstał serwis i znalazł się w world top100 Alexy, to nie zmieni to faktu, że domena była w momencie rejestracji nindzą (lub ciągle będzie - zależy jak na to patrzeć.) ;]

 

Trzeba się zdecydować czy wyceniamy i oceniamy domeny, czy może firmy i serwisy...

 

***

 

Co do pierwszysex.pl czy zakazanyowoc.pl to na serwis erotyczny zdecydowanie bardziej nadaje się ta druga! Ta pierwsza to raczej nadaje się na jakąś akcję uświadamiania młodzieży ( ? ;) ) o 'pszczółkach i kwiatkach' oraz konsekwencjach 'zapylania'... ;)

Edited by deha

Share this post


Link to post
Share on other sites
...A nie? IMO kompletnie nie trafione kontrprzykłady! ;)

 

czyli mam rozumiec, ze nie przygarnalbys ich gdyby spadły?

 

KopalniaDomen, tak jak google czy toyota to nazwy wlasne, a wiec jak mozna mowic, ze sa nic nie warte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

deha ma rację. Bez dorobku firm te domeny to w gruncie rzeczy nindze (albo prawie nindze;), no ale zahaczamy już trochę o filozofię;)

Edited by Azel

Share this post


Link to post
Share on other sites
deha ma rację. Bez dorobku firm te domeny to w gruncie rzeczy nindze (albo prawie nindze;), no ale zahaczamy już trochę o filozofię;)

 

domena z nazwa firmy nigdy nie jest ninja, co najwyzej to nazwa przedsiebiorstwa moze byc do dupy, ale domena jest jej internetowym zapisem i inna byc nie moze - nie mozna jej wyceniac tak jak pozostalych domen

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK, te dwie nie są już nindżasami bo słowa te weszły do powszechnego użytku, ale gdyby oceniać domeny w momencie ich rejestracji, pomijając wartość firm i serwisów to były by warte okrągłe 0.

 

Jak już wspomniałem wyżej - to ma sens;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Seles, dodaj sobie zakazanyowoc.pl do panelu w sedo ;p

 

Dzięki za uwagę, przekierowalem na kopalnie.

 

BTW, pasjonujący wątek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za uwagę, przekierowalem na kopalnie.

 

BTW, pasjonujący wątek.

SELES musisz być dobry w swoim fachu bo zachowujesz spokój i opanowanie, podczas gdy inni rzucaliby się wściekle do gardeł broniąc swoim cen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
przeciez to "cyrk na resorach" [...]

 

Pozdrawiam

 

 

*resor.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

cyrk na kółkach cała ta kłótnia z McLarenem ;)

 

forum schodzi na psy, faktycznie

 

a co do tematu to koniec końców mógłbym pojsc o zakład że gdyby owa zszywki.pl zostala tu na forum dana do wyceny przez jakiegos nowego uyztkownika to dalibyście mu max 1k ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co nie znaczy że nie mógłby sobie krzyczeć proporcjonalnie tyle co jest na kopalni

Krzyczeć on może sobie ile chce, ale pewnie dużo nie sprzedaje. Taką sobie obrał taktykę szuka zdecydowanego klienta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×