Jump to content
Kornel

Dane Abonenta

Recommended Posts

Witam, od czego jest zależne, że raz widać kto jest abonentem domeny, a raz nie w whois? Ktoś wie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli domena rejestrowana jest na Firme to automatycznie jej dane sa dostepne w WHOIS, jezeli rejestrujemy na osobe fizyczna to domyslnie dane sa ukrywane ale mozna rowniez poprosic rejestratora aby nie ukrywal tych danych(np. w Az mozemy to ustawic przy rejestracji danej domeny).

 

Jezeli sie myle to prosze mnie poprawic :)

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko, że nie każdy rejestrator udostępnia taka możliwość...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moich domenach wykupionych w nazwa.pl jest następująco:

1) w domenach globalnych jako rejestrator widnieje ONLINENIC, INC. i pod spodem są moje dane

2) w domenach krajowych jako rejestrator widnieje NetArt i nie ma moich danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W moich domenach wykupionych w nazwa.pl jest następująco:

1) w domenach globalnych jako rejestrator widnieje ONLINENIC, INC. i pod spodem są moje dane

2) w domenach krajowych jako rejestrator widnieje NetArt i nie ma moich danych.

 

Czyli domeny masz na osobe prywatna zarejestrowane...

zapytaj w nazwa.pl, czy oferuja ukrycie danych dla osoby prywatnej w przypadku domen globalnych.

 

Tak BTW, to dla domen europejskich jest identyczna zasada jak dla krajowych,

czyli dla osob prywatnych dane sa automatycznie ukryte, dla firm jawne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli domeny masz na osobe prywatna zarejestrowane...

zapytaj w nazwa.pl, czy oferuja ukrycie danych dla osoby prywatnej w przypadku domen globalnych.

 

Nie oferują.

 

Tak BTW, to dla domen europejskich jest identyczna zasada jak dla krajowych,

czyli dla osob prywatnych dane sa automatycznie ukryte, dla firm jawne.

 

Przy europejskich ddomenach dla osób fizycznych dane są ukryte (widać sam adres e-mail = dobre rozwiązanie), dla firm dane są widczone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK ukrywa dane abonentów firmowych. Wydaje mi się, że powinny być jawne. Czy dane abonenta firmowego mogą być ukryte? Ktoś wie jak to wygląda z punktu widzenia prawa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
NASK ukrywa dane abonentów firmowych. Wydaje mi się, że powinny być jawne. Czy dane abonenta firmowego mogą być ukryte? Ktoś wie jak to wygląda z punktu widzenia prawa?

 

Jeśli ktoś prowadzi firmę zarejestrowaną na adres domowy, to dane firmy są jednocześnie danymi adresowymi osoby fizycznej - jest konflikt. Myślę, że sam NIP nie powinien być wyznacznikiem odkrywania lub ukrywania danych, osoby fizyczne także mają nadany NIP ale nie muszą go podawać w trakcie rejestracji.

 

Moim zdaniem powinna być dowolność - chcesz to się ujawnij, nie chcesz to zastrzeż dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×