Jump to content
Dropped.pl

Raport z zapytań o nieistniejące odmeny

Recommended Posts

Przejrzałem parę stron, ale bez entuzjazmu. Dla zaspokojenia ciekawości wziąłem kilka adresów na testy, ale nie spodziewam się żadnych wymiernych efektów. Tak jak stało w mailu z NASK - lista ma głównie na celu zwrócenie uwagi na błędy konfiguracji hostów i aplikacji. Ot i cała filozofia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaka cisza. Wszyscy czeszą :)

Ta cisza to z zaskoczenie, bo chyba wszyscy spodziewali sie posortowanej listy :)

 

a tu wiekszosc smieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta cisza to z zaskoczenie, bo chyba wszyscy spodziewali sie posortowanej listy ;)

 

a tu wiekszosc smieci.

 

Ja tam mam posortowaną i tylko .pl :)

 

Dla chcącego nic trudnego. :)

 

T|C

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam mam posortowaną i tylko .pl :)

 

Dla chcącego nic trudnego. :)

 

T|C

 

Ja tez :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie pojęcie jak za 15 dni będzie wyglądało Dropped? Dzienna lista = 5000 domen spadłych z tastingu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Macie pojęcie jak za 15 dni będzie wyglądało Dropped? Dzienna lista = 5000 domen spadłych z tastingu...

 

[reklama]

 

Na Złapane.pl nie musisz przekopywać się przez listę spadających domen, my zrobimy to za Ciebie!

 

[/reklama]

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, ja już też po :-) Całe szczęście 99% to nic szczególnego, wzialem kilka na testy, zobaczymy jak sie maja te NXy. Co ciekawe malo ktora domena ma alexe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uf, ja już też po :-) Całe szczęście 99% to nic szczególnego, wzialem kilka na testy, zobaczymy jak sie maja te NXy. Co ciekawe malo ktora domena ma alexe.

 

To chyba dowodzi, że wiele z nich to czyste type-iny, a nie jakiś spadający i wygasający expired traffic. :)

 

Ja obrałem nieco dziwną taktykę, czas pokaże czy była opłacalna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba dowodzi, że wiele z nich to czyste type-iny, a nie jakiś spadający i wygasający expired traffic. :)

 

Te najlepsze type-iny niestety zawierają spacje i przecinki, więc musimy obejść się smakiem.

 

Co do reszty, na pewno lwia część z tych zapytań generowana jest przez źle napisane aplikacje/strony lub strony odwołujące się do nieistniejących już hostów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak na marginesie jak to jest że nxdomain.pl nie jest zarejestrowana a w dnsach sobie lata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcale nie lata sobie:

 

[michau@s05 dropnask]$ host nxdomain.pl

Host nxdomain.pl not found: 3(NXDOMAIN)

 

Jest za to zdefiniowana na serwerach NASK (np. bilbo.nask.org.pl) a zapewne niektóre sieci korzystają jakoś z tych DNSów i dlatego dla niektórych strona jest widoczna. Taka jest moja teoria, bo np. u mnie w sieci Chello strona w ogóle nadal nie działa.

 

Skądinąd kolejne super posunięcie NASKu - uruchomić stronę na którą czeka stado wygłodniałych domainerów, po czym zrobić tak aby tylko niektórzy mogli na nią wejść :)

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj chyba sobie nic nie przygarne bo jak sciagnalem jakiegos pdf2txt i go odpalilem to mi system spieprzyl i musze reinstalowac :/ Tak wiec byloby milo gdyby ktos kto zalapal cos z tej listy powiedzial jak tam te domeny sie maja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wynik poszukiwań

DOMENA:

nxdomain.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

utworzona:

2008.05.30 12:25:08

ostatnia modyfikacja:

2008.05.30 12:25:08

REGISTRAR:

NASK

ul. Wąwozowa 18

02-796 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 3808300

info@dns.pl

dane aktualne z dnia:

2008.05.30

 

http://nxdomain.pl

hihihi :)

Edited by cabona

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak na marginesie jak to jest że nxdomain.pl nie jest zarejestrowana a w dnsach sobie lata?

Bo nxdomain.pl to jest jest właśnie NXDOMAIN :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą jak policzyłem 10000 domen * 2 zł test i wyszło mi 20000 zł, a większość kasy wtopionej po czym niektóre domeny rejestrowane po testach, znów ok. 10 zł - to zacząłem mieć mroczki przed oczyma.

 

Ktoś też dostał miał takie objawy próbując szacować kasę, która wpadnie do kiesy NASK po takim posunięciu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skądinąd kolejne super posunięcie NASKu - uruchomić stronę na którą czeka stado wygłodniałych domainerów, po czym zrobić tak aby tylko niektórzy mogli na nią wejść :)

Powinienes sie cieszyc ze nie jest na haslo. Do tej pory tylko pracownicy nask mieli takie dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już za późno :/ wszystko przebrane i na testach.

 

Potwierdzam, wszystko już rozebrane. :)

 

Pozdrawiam właściciela tego kombajnu, który jakieś pół godziny temu wjechał na tę listę. Kombajnu typu "sekundę temu było dużo wolnego, już nic". To było coś magicznego i na patencie zrobionego. :)

 

T|C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×