Jump to content
Dropped.pl

Raport z zapytań o nieistniejące odmeny

Recommended Posts

Polemizowałbym z tym, że te domeny są tylko wynikiem błędów serwerów NASK (może częśc), część tych "błędnych adresów" zostało na pewno wpisane z palca. Dużo z tych domen ma zadatki na ciekawe type-in, na które ciężko było wpaść czy wygenerować. Przykłady - interiya.pl, johnybravo.pl, o2l.pl, rubukon.pl, było też bardzo duzo dobrych nazw z ruchem type-in - przykłady np. materialyhutnicze.pl (tę akurat sobie przygarnąłem i parę innych).

 

W każdym bądź razie branie na testy wszystkiego z tej listy automatem nie wydaje mi się zbyt rozsądnym posunięciem (co właśnie się stało). ;) Bo jak może generować ruch domena 3nsfzfyquo5.pl (na testach) albo 3q4irs6o.pl (też). :)

 

Jak kto lubi, w każdym bądź razie wszystko co było na tej liście łącznie z w/w tworami jest już na testach / w rezerwacji. :)

 

Wrzucam listę .pl posortowaną jak ktoś chciałby sobie sprawdzić jakiego typu domeny były na liście. :)

 

http://www.uploader.pl/?d=A566A2DE1

 

T|C

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam tylko 6 domen z tego pliku. 5 domen ma 1-2 uq, a ta ostatnia 20 uq ale cos jest z nia chyba nie tak bo mimo polskiego slowa ma w 100% ruch z Czech ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że w webhosting pisali o gastronomie.pl, którą miałem w rezerwacji, opłaciłem właśnie. Ciekawe czy naprawdę będzie miała jakiś ruch, bo wiele domen z tej listy okazało się takimi niewypałami, że szok. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staty z wczoraj (DNSy NameDrive ustawiłem dopiero wieczorem):

1398 odsłon, CTR 2.72%

 

Dzisiaj CTR już 5.28%, czekam aż zaakceptują mi słowa kluczowe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Staty z wczoraj (DNSy NameDrive ustawiłem dopiero wieczorem):

1398 odsłon, CTR 2.72%

 

Dzisiaj CTR już 5.28%, czekam aż zaakceptują mi słowa kluczowe ;)

 

Malo ;)

Mialo byc xx.xxx wejsc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

latwo manipulowac taka lista ;) Wystarczy napisac sobie skrypcik ktory bedzie odpytywal jakies losowe, nieistniejace domeny i juz kicha ;) Plik ze statystykami bedzie pelen smieci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
latwo manipulowac taka lista ;) Wystarczy napisac sobie skrypcik ktory bedzie odpytywal jakies losowe, nieistniejace domeny i juz kicha ;) Plik ze statystykami bedzie pelen smieci ;)

 

pracujemy nad tym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też macie pomysły. ;) Nie jest jeszcze pewne, że pojawi się jeszcze jakiś plik na stronie nxdomain.pl. ;) Poza tym NASK mógłby strzelić focha za to, że chce naprawdę wyeliminować jakieś błędy, a ktoś mu popsuł logi i np. przełożyć obniżkę cen odnowień na Euro 2012. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
latwo manipulowac taka lista ;) Wystarczy napisac sobie skrypcik ktory bedzie odpytywal jakies losowe, nieistniejace domeny i juz kicha ;) Plik ze statystykami bedzie pelen smieci ;)

 

Tak chyba tak bedzie najlepiej ;) Wlasnie to robie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osz, wy wywrotowcy. Zaraz napiszę do NASK, żeby Was oskarżył o krnąbrność trzeciego stopnia połączoną z knuciem. ;)

 

Skończycie poćwiartowani na jajcarni. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wystarczy ze beda sortowac po ilosci ip ktore blednie wywolaly adres a nie po calkowitej ilosci :) i juz tak latwo pojedyncza osoba nie bedzie mogla manipulowac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zmienne IP?

co zmienne ip? myślisz że ktoś sobie dla zabawy zmienia ip i wchodzi na nieistniejącą domene by nabic jej staty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, wiele osób dopytywało się o statystyki, a więc oto i one :o

 

Spośród 5000 przywłaszczonych sobie przeze mnie domen, około 60% miało jakiś (zwykle niewielki) ruch. Z tych domen wybrałem 64, które zarejestrowałem. Ich zarobki z 1-15 czerwca są następujące:

Zarobek: $198.02

Wejść: 13792

Kliknięć: 2645

 

A więc około 800 zł za miesiąc. Nic wielkiego, ale piechotą nie chodzi (i za parę miesięcy wszystko się zwróci :o )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to mawiają raz na wozie raz pod wozem. Kto nie ryzykuje ten nie ma a biorąc pod uwagę że jak mówisz - zwróci sie za kilka miesiecy to jest to super inwestycja :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przynajmniej wiadomo, kto tym kombajnem pojechał po domenach i przywłaszczył sobie aż tyle. :o Hehe, no i to by wyjaśniało "usuniętych domen z wczoraj 2000+" parę dni temu na Dropped na głównej. :o

 

64 z 5000 :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×