Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Po co informacja o dacie wygasania domeny przy ofercie sprzedaży? Potencjalny KK może pomyśleć, że domena niedługo wygaśnie i nie będzie już jego (może nie wiedzieć o przedłużeniach...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem już ticketa, ale zupełnie nie rozumiem takiej sytuacji. Wygrałem aukcję domeny dwie i pół godziny temu, a teraz widzę, że aukcja jednak kończy się.. jutro.. Nie zauważyłem jakichś problemów z dostępem do serwisu, więc skąd decyzja o przedłużeniu aukcji? Tym bardziej, że inne aukcje jakoś kończą się w normalnych godzinach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie to samo, z tym że spadł do 0 ;)

Wygląda na to że inny uzytkownicy też mają ten problem...

też zaobserwowałem u siebie 0krągłą :) sumę w ratingu ale już jest dobrze

 

bardziej martwi mnie problem np z rejestracją domen z telefonu komórkowego

od ponad dwóch tygodni

403 Forbidden
nginx

u konkurencji rejestracja przez komórkę jest utrudniona ale przynajmniej czasem działa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co informacja o dacie wygasania domeny przy ofercie sprzedaży? Potencjalny KK może pomyśleć, że domena niedługo wygaśnie i nie będzie już jego (może nie wiedzieć o przedłużeniach...).

Również podpisuję się pod tym.

Tym bardziej jak ktoś kupuje domenę (w miarę za rozsądną kwotę) tuż przed wygaśnięciem lub w kwarantannie to ją przedłużam a tak nawet klient może się nie zdecydować na zakup.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta sama sytuacja, od 24 brak maili z tego działu :/

 

Przyszedł właśnie pierwszy taki e-mail od 24 sierpnia z polecanymi, ale lista ma ze sto pozycji to chyba ze wszystkich zaległych złożona jest. :)

 

Przeważnie było po kilka-kilkanaście.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyszedł właśnie pierwszy taki e-mail od 24 sierpnia z polecanymi, ale lista ma ze sto pozycji to chyba ze wszystkich zaległych złożona jest. ;)

 

Przeważnie było po kilka-kilkanaście.

 

Potwierdzam, również dostałem listę - ogrooooooooomna jest :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musi jakaś stara być, pewnie to lista z wszystkich nie wysłanych do tej pory list. Są tam nawet wolne już domeny np. uzbrojenia.pl :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co informacja o dacie wygasania domeny przy ofercie sprzedaży? Potencjalny KK może pomyśleć, że domena niedługo wygaśnie i nie będzie już jego (może nie wiedzieć o przedłużeniach...).

Najzwyczajniej Aftermarket ładuje na stronę oferty coraz więcej bezsensownych informacji myśląc, że dzięki temu giełda będzie sprawiać wrażenie bardziej profesjonalnej, zamiast zająć się stabilnością oprogramowania i serwerami. Żeby te nowinki jeszcze działały, ale nie, statystyki pokazują przekłamaną wielkość ruchu i źródeł ruchu, a sprzedawcy i tak sami muszą dopisywać jak kupić domenę bo oferta wygląda jak jarmark. Uważam aftermarket.pl za bardzo cenne narzędzie, ale obawiam się że kiedyś zawali się pod własną infrastrukturą nad którą nikt nie panuje, a na giełdzie nie będzie można już nic sprzedać, bo żaden klient nie znajdzie opcji kup teraz pomiedzy masą różnych świecidełek, a na tym stracą wszyscy. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jest, kilkukrotnie tłumaczyłem co się wydarzy po kliknięciu w Kup teraz albo dostawałem maila 2 minuty po zakończeniu aukcji z pytaniem: co teraz?

Uważam że również w mailingu użycie zwrotu Złóż ofertę w aukcji odstrasza od kliknięcia. W większości przypadków z mailigu dodaje się do obserwowanych.

Jako nowy klient bałbym się klikać w linki Złóż ofertę w aukcji, chciałbym tylko "Zobaczyć szczegóły oferty"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jest, kilkukrotnie tłumaczyłem co się wydarzy po kliknięciu w Kup teraz albo dostawałem maila 2 minuty po zakończeniu aukcji z pytaniem: co teraz?

Uważam że również w mailingu użycie zwrotu Złóż ofertę w aukcji odstrasza od kliknięcia. W większości przypadków z mailigu dodaje się do obserwowanych.

Jako nowy klient bałbym się klikać w linki Złóż ofertę w aukcji, chciałbym tylko "Zobaczyć szczegóły oferty"

 

Plus jeszcze link "Netto czy brutto?" na stronie oferty (po kliknięciu Kup Teraz / Negocjuj) prowadzi do pomocy "Zleciłem wypłatę z konta, kiedy ją otrzymam?", a odpowiedź to:

Wypłata znajdzie się na twoim koncie bankowym do 10 dni roboczych od momentu jej zlecenia.

jeden z klientów napisał o tym ostatnio, że dostał taką odpowiedź z pomocy i nie wie, o co w tym chodzi, bo on chce zapłacić, a nie wypłacać. Ja staram się na bieżąco to zgłaszać, ale zastanawiam się czasem czy ktoś w ogóle testuje Aftermarket.pl pod kątem usability albo czy dosyć dokładnie całość giełdy. ;)

 

Jak dla mnie oferta sprzedaży powinna być możliwie najprostsza, bez przesadnych ozdobników, giełda to nie choinka świąteczna. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Wydaje mi się czy przelewy z Aftermarket też leżą? ;)

 

Z AM na konto? Mój jeden od wtorku wisi ale no... 10 dni :) Zwykle dostawałem w maksymalnie 48 godzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z AM na konto? Mój jeden od wtorku wisi ale no... 10 dni ;) Zwykle dostawałem w maksymalnie 48 godzin.

 

Dokładnie z AM na konto.

 

 

U mnie też wisi od środy, zawsze czwartek max piątek wychodziły.

 

Ja jeden puściłem w środę tuż po 24:00 i też na ogół w takim czasie do piątku max środki były już na koncie, stąd moje pytanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie też wisi od środy, zawsze czwartek max piątek wychodziły.

 

 

Ja puściłem w poniedziałek rano i po kilku godzinach wypłata została zatwierdzona. Pisałem jakiś czas temu ticket w sprawie wypłat i dostałem info że wypłaty są robione dwa razy w tygodniu, w poniedziałek lub wtorek i w czwartek lub piatek. Z własnego doświadczenia wiem że najlepiej wypłacać środki w poniedziałek albo w czwartek, z tym że najlepiej rano bo zazwyczaj środki są zatwierdzane do wypłaty przez AM ok. 12 (ale nie zawsze). I jeszcze taka uwaga, jak wypłacacie powyżej 1k to trzeba się liczyć z tym że oczekiwanie na zatwierdzenie wypłaty będzie znacznie dłuższe (chociaż nie jestem w stanie tego jakoś sensownie wytłumaczyć).

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jeszcze taka uwaga, jak wypłacacie powyżej 1k to trzeba się liczyć z tym że oczekiwanie na zatwierdzenie wypłaty będzie znacznie dłuższe (chociaż nie jestem w stanie tego jakoś sensownie wytłumaczyć).

To akurat bardzo łatwo wytłumaczyć <_<

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
To akurat bardzo łatwo wytłumaczyć <_<

 

Ja przelewałem już wiele razy kwoty powyżej 1k i nigdy nie czekałem dłużej niż 2-3 dni robocze od daty zażądania przelewu więc nie wiem czy tak łatwo się to powinno tłumaczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja przelewałem już wiele razy kwoty powyżej 1k i nigdy nie czekałem dłużej niż 2-3 dni robocze od daty zażądania przelewu więc nie wiem czy tak łatwo się to powinno tłumaczyć.

Żeby była jasność - ja najchętniej widziałbym pieniądze, które wypłacam z AM, następnego dnia na swoim rachunku.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by było, gdyby Aftermarket wprowadził na wzór Mbanku przelewy Expresowe, oczywiście za dodatkową opłatą....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Fajnie by było, gdyby Aftermarket wprowadził na wzór Mbanku przelewy Expresowe, oczywiście za dodatkową opłatą....

 

Ktoś już o tym pisał (nawet nie wiem czy nie ja) ale ludzie stwierdzili że to powinien być standard bez opłat <_<

 

Wg mnie jednak to dobry pomysł. Pieniądze i tak trzeba wypłacić, a dodatkowe blaszki zasilały by konto Dropped.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie by było, gdyby Aftermarket wprowadził na wzór Mbanku przelewy Expresowe, oczywiście za dodatkową opłatą....

Macie problem z płynnością finansową? Chociaż z drugiej strony - na pewno by mi taka opcja nie przeszkodziła, gdybym mógł korzystać też z opcji "bez dodatkowej opłaty" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Macie problem z płynnością finansową? Chociaż z drugiej strony - na pewno by mi taka opcja nie przeszkodziła, gdybym mógł korzystać też z opcji "bez dodatkowej opłaty" <_<

 

Czekanie ponad tydzień na niemałe pieniądze z transakcji jest trochę nużące. Tym bardziej jeśli nie jest się osobą kiszącą środki na rachunku oszczędnościowym.

 

EDIT: Godzina 16.10: 3x "Wykonane" :)

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×