Jump to content
halapenio

Liczebność Waszych portfolio :)

Recommended Posts

Jako absolutny beginner jeśli chodzi o domaining z portfolio w liczbie zaledwie kilku sztuk, chciałbym się dowiedziec jak duże Wy posiadacie kolekcje i czy ciężko jest nimi "zarządzać"?

Czy według Was jest jeszcze miejsce na rynku dla osób takich jak ja, czyli z wiedzą teoretyczną zdobytą po wielokrotnym przeczytaniu od deski do deski di.pl lecz bez dużych nakładów finansowych pod ewentualne inwestowanie?

 

Tomek

Edited by halapenio

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sporadycznie wpadnę na jakiś fajny pomysł i od stycznia tego roku uzbierało się tego około 40 sztuk.

jak na razie nie wydałem na to fortuny, także nawet bez większych nakładów można coś tam zgromadzić.

do końca roku zamierzam pozbyć się połowy aby zarobić na przedłużenia i zobaczę co dalej. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i czytanie di.pl pomaga w poruszaniu się po rynku domen.

 

A co do nakładów finansowych to można wystartować bez dużej gotówki, ale mając ją jest na pewno o wiele łatwiej. W domainingu wiedza teoretyczna nic nie znaczy, według mnie największa wiedza wynika z pierwszych wtopionych pieniędzy i własnego eksperymentowania, trzeba się trochę sparzyć niestety, nikt nie poda tu nic na tacy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli z punktu widzenia liczebności posiadanych domein internetowych, jak wygląda podział na domeniarz vs. inwestor domen? Ile trzeba mieć domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli z punktu widzenia liczebności posiadanych domein internetowych, jak wygląda podział na domeniarz vs. inwestor domen? Ile trzeba mieć domen?

 

Nie ma takiej granicy, domeniarzem jesteś już kiedy rejestrujesz domeny nie pod serwisy tylko do dalszej odsprzedaży, bez znaczenia czy jest to 40 domen czy 4000. Jeśli utopiłeś coś w domenach, ale z głową, kręci cię to i zdarza ci się choć pomyśleć o domenach nie siedząc przy komputerze to już pewnie jesteś uzależnionym do cna domeniarzem. Granica jest bardzo cienka, ostrzegam. ;)

 

Inwestorem domen myślę, że może się już nazwać osoba, która lokuje gotówkę w domeny na rynku wtórnym - łapie domeny i odkupuje tanio dobre domeny od innych domeniarzy, by w przyszłości sprzedać je drożej. Taka osoba może spokojnie nazwać się poważnym inwestorem. ;) Niektórym nie będzie dane raczej przekroczyć tej granicy np. z powodów finansowych czy braku odwagi podpartej odpowiednią wiedzą na inwestowanie tak dużych kwot, ale to ścieżka tylko dla tych najbardziej rozsądnych osób siedzących w tym wystarczająco długo i mających odpowiednie rozeznanie na rynku.

 

Poza tym - możesz mieć jedną domenę i być inwestorem domen - przykład właściciel pizza.com kilkanaście lat przedłużeń, sprzedaż 2,6 mln $ albo mieć 300 domen typu ewodka24h.pl i nie zasługiwać na miano domeniarza tylko być zwykłym Allegrowym spekulantem zasilającym na potęgę szeregi listy domen usuniętych na https://www.dns.pl/deleted_domains.txt. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
I to są tylko .pl. ;)

 

Dzięki Bogu nie istnieją narzędzia (chyba , że istnieją a ja o tym nie wiem) , umożliwiające sprawdzanie zasobów domenowych portfolios u takich registrarów jak UD , DD24 , InternetX czy Strato , bo dopiero wtedy bym musiał się nasłuchać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki Bogu nie istnieją narzędzia (chyba , że istnieją a ja o tym nie wiem) , umożliwiające sprawdzanie zasobów domenowych portfolios u takich registrarów jak UD , DD24 , InternetX czy Strato , bo dopiero wtedy bym musiał się nasłuchać ;)

 

Mowa o Polskich wyrazach na domenach com? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A o dotCz już zapomniałeś? ;)

 

Nawet mi nie przypominaj o tych naszych wrednych , południowych sąsiadach , którzy nie chcą (podobnie zresztą jak ci wredni Irlandczycy) ratyfikować Traktatu Lizbońskiego , tak aby żyło się nam lepiej . Wszystkim ;)

 

 

http://www.filibustercartoons.com ;)

Edited by keyword

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×